sport

Siarka wygrywa z Jutrzenką Giebułtów

Siarka wygrywa z Jutrzenką Giebułtów

Piłkarze Siarki wygrali w drugiej kolejce z Jutrzenką Giebułtów 4:1 i zajmują pozycję lidera trzeciej ligi. W Zabierzowie gdzie rozgrywane było spotkanie, kolejny raz błysnął Krzysztof Ropski, który popisał się klasycznym hat-trickiem. Wynik meczu otworzył Patryk Kapuściński, dla którego było to premierowe trafienie w naszych barwach.

Trener Opaliński nie mógł skorzystać tego dnia z usług kontuzjowanych: Janeczko i Gębalskiego. Pierwszy raz w wyjściowym składzie Siarki wyszli młodzieżowcy: Bartłomiej Wiktor i Oliwer Kowalik. Nasz zespół od początku przejął inicjatywę i wyszedł na prowadzenie po golu Patryka Kapuścińskiego, który wykorzystał dobrą centrę z rzutu rożnego Bartosza Sulkowskiego. Po stałym fragmencie gry gola mógł zdobyć też Krzysztof Ropski, ale trafił najpierw w słupek, a dobitkę obronił bramkarz miejscowych. W ostatnich sekundach zaspała tarnobrzeska defensywa, po centrze z lewej strony Zocha pokonał strzałem głową Dominik Zawadzki.

Po przerwie w szatni został kontuzjowany Sulkowski. Już pierwsza akcja gości w drugiej połowie zakończyła się rzutem karnym podyktowanym za faul na Ropskim. Poszkodowany sam podszedł do piłki i pewnym strzałem pokonał Michała Ilińskiego. Gospodarze zmarnowali niezłą okazję do wyrównania chwilę później, a w 56 minucie tracili do Siarki już dwa gole. Po centrze z narożnika boiska Świderskiego, Ropski strzelił drugiego gola. Nasi piłkarze od 68 minuty grali z przewagą jednego zawodnika, po tym jak drugą żółtą kartką ukarany został Mateusz Arian. Siarkowcy mieli jeszcze kilka świetnych szans, z których wykorzystali jedną. Idealna centa Mroza spadła na głowę Ropskiego, który skompletował hat-tricka.

Jutrzenka Giebułtów – Siarka 1:4 (1:1)

Zawadzki 45′ – Kapuściński 16′, Ropski 48′ (k), 56′, 86′

Zoch – Kowalik, Duda, Kapuściński, Sulkowski (46’Świderski), Kasperkiewicz, Wiktor, Lenartowski (67’Mróz), Głaz, Kargulewicz (79’D’Apollonio), Ropski (89’Józefiak).

żółte kartki: Arian (dwie), Zając, Kawa, Jeziorski – Wiktor
czerwona kartka: Arian

Źródło: Siarka Tarnobrzeg 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Stalowe Dzieciaki i Mistrz Polski w Football Freestyle w Gorzycach

rta24.eu9 lipca 2021

Pierwszy TRIATHLON KIDS za nami!

rta24.eu8 lipca 2021

Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka IKS JEZIORO Tarnobrzeg jadą na Igrzyska Paraolimpijskie do Japonii!

rta24.eu2 lipca 2021

Kajakiem po Wiśle i Sanie

rta24.eu2 lipca 2021

Magdalena Szczęsna 4 na Mistrzostwach Europy

rta24.eu30 czerwca 2021

Kolejny sukces Janusza Malarza zawodnika IKS JEZIORO Tarnobrzeg

rta24.eu23 czerwca 2021

Rajd Retro Carpathia już 3 lipca

rta24.eu23 czerwca 2021

„Turniej Czwórmiasta – Czwórbój Sportowy”

rta24.eu21 czerwca 2021