Rozrywka

Siarka znów pokonana

Nie udała się piłkarzom II-ligowej Siarki Tarnobrzeg wyprawa do Legionowa na mecz z tamtejszą Legionovią. Gospodarze zwyciężyli skromnie, bo tylko 1:0, w dodatku po samobójczym trafieniu Michała Dawidowicza. Po dzisiejszej porażce tarnobrzeżanie tracą szansę na walkę o I ligę.

Mecz w Legionowie raczej nie należał do tych zaciętych. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Pierwszą dogodną sytuację stworzyli sobie gospodarze dopiero w dwudziestej piątej minucie, jednak świetną interwencją podpisał się golkiper Siarki. Zaledwie pięć minut później piłkarze Legionovii mogli cieszyć się już z prowadzenia w tym spotkaniu. Świetne podanie otrzymał Paweł Garyga, który w polu karnym przelobował bramkarza gości, a na nieszczęście Siarkowców niefortunną interwencję zaliczył Michał Dawidowicz i tym samym gospodarze wyszli na prowadzenie. Kilka minut później Legionovia mogła podwyższyć wynik. Świetną sytuację z rzutu wolnego miał Mateusz Żebrowski, kiedy uderzył jak petarda z dwudziestu metrów, ale piłka trafiła tylko w poprzeczkę.

Po mało porywającej pierwszej części spotkania, w drugiej kibice nie obejrzeli już żadnych bramek. Bardzo dobry początek drugiej połowy mieli znowu gospodarze, ale piłka minimalnie minęła słupek. Siarkowcy poważnie zagrozili bramce rywala dopiero po dwudziestu minutach gry, kiedy do centry najwyżej wyskoczył Daniel Koczon, jednak piłka trafiła tylko w boczną siatkę. Najlepszy w wykonaniu tarnobrzeżan był ostatni kwadrans gry. Niemal stuprocentową szansę miał Krzysztof Ropski, który był sam na sam z golkiperem Legionovii, jednak gospodarzy od straty bramki uratował Krystian Wójcik. Już w doliczonym czasie gry remis dla swojej drużyny mógł uratować ponownie Koczon, jednak jego strzał zablokował świetnym wślizgiem Aleksander  Bajat.

Po tej kolejce Siarka straciła szansę na walkę w barażach o I ligę. Tarnobrzeżanie zajmują piąte miejsce w tabeli, a do będącego na czwartej pozycji Radomiaka tracą osiem punktów, a do końca rundy zostały już tylko dwie kolejki.

Za tydzień Siarkowcy pożegnają się w tym sezonie ze swoimi kibicami meczem z  ROW 1964 Rybnik. Spotkanie zaplanowano na 27 maja, początek o godz. 15:00. W ostatniej kolejce tarnobrzeżanie wybiorą się jeszcze za miedzę, na derbowy pojedynek ze Stalą Stalowa Wola.

Legionovia Legionowo – Siarka Tarnobrzeg 1:0 (1:0)

1:0 – 30’ Dawidowicz (sam.)