Fotorelacje

Siarka znów triumfuje

Skromne 1:0, ale cenne 3 punkty inkasują po dzisiejszym meczu z ROW 1964 Rybnik piłkarze tarnobrzeskiej Siarki. Zdziesiątkowani kontuzjami gospodarze grali rozważnie i dobrze w obronie, chociaż ostatnie minuty to niepotrzebna nerwówka pod bramką Kamila Beszczyńskiego.

Konrad Stępień, Szymon Martuś, Daniel Koczon, Tomasz Przewoźnik, Paweł Pawlus i Bartosz Walencik to nie skład Siarki na dzisiejszy mecz, ale lista nieobecnych, którzy narzekają na kontuzje albo pauzują za żółte kartki, jak w przypadku Walencika. Wprawdzie Pawlus zasiadł na ławce rezerwowych, ale także narzeka na uraz.

Podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora musieli dziś stawić czoła ekipie z Rybnika, która walczy o każdy punkt oddalający ją od strefy spadkowej. Jednak to gospodarze byli dziś lepiej skoncentrowani i skromnie, bo zaledwie jednym trafieniem, pokonali gości.

W pierwszych minutach spotkania to goście z Rybnika zameldowali się pod bramką Kamila Beszczyńskiego i słupek oraz świetna interwencja Jana Grzesika uchroniła Siarkowców przed stratą bramki. Potem to już tarnobrzeżanie przejęli inicjatywę i dłużej utrzymywali się przy piłce. Podopieczni trenera Gąsiora wypracowali kilka ładnych akcji, a także szukali szczęścia strzałami z dystansu. Niestety pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Drugą połowę spotkania lepiej rozpoczęli goście z Rybnika, którzy zamknęli gospodarzy na ich własnej połowie. Jednak w 62 minucie Siarkowcy wyszli ze świetną kontrą. Do długiego podania wystartował Jakub Wróbel, który przyjął piłkę głową, wyprzedził dwóch rywali i idealnie dośrodkował do wbiegającego w pole karne Doriana Buczka, któremu nie pozostało nic innego jak “dołożyć” nogę i zdobyć bramkę. Gol rozochocił Siarkowców, którzy próbowali jeszcze podwyższyć wynik. Strzały jednak mijały bramkę przyjezdnych. Tarnobrzeżanie zostawili na boisku sporo sił, dlatego w końcówce trener musiał dokonać zmian. Na boisku pojawił się Jakub Głaz, a także zadebiutował Krzysztof Koselak, a chwilę później zameldował się jeszcze Bartłomiej Krawczyk.

SIARKA TARNOBRZEG – ROW 1964 RYBNIK 1:0 (0:0)
1:0 – Buczek 62′
Siarka: Kamil Beszczyński – Jan Grzesik, Radosław Sylwestrzak, Marcin Stefanik, Krzysztof Suchecki – Adrian Chłoń, Marcin Stromecki, Jakub Wróbel, Jakub Więcek (90 Krzysztof Koselak), Sebastian Mandzelowski (80 Jakub Głaz) – Dorian Buczek (90 Bartłomiej Krawczyk).

ROW 1964: Daniel Kajzer – Marek Krotofil, Jacek Broniewicz (80 Gabriel Nowak), Michał Płonka, Dawid Gojny – Paweł Mandrysz, Bartosz Slisz, Szymon Jary, Mariusz Muszalik, Radosław Dzierbicki (46 Sebastian Musiolik) – Marek Gładkowski.

żółte kartki: Więcek, Stefanik, Stromecki, Wróbel – Jary, Krotofil

Pozostałe mecze II ligi
Radom – Stal Mielec 1:1, Nadwiślan Góra – Wisła Puławy 0:1, Okocimski KS Brzesko – Olimpia Zambrów 0:3 (wo), Kotwica Kołobrzeg – GKS Tychy 0:2, Legionovia Legionowo – Polonia Bytom 1:0, Gryf Wejherowo – Puszcza Niepołomice 2:1, Błękitni Stargard – Znicz Pruszków 0:0, Raków Częstochowa – Stal Stalowa Wola 2:3

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *