W powiecie

SIARKOPOL-PARTYJNY FOLWARK CZY DOBRO WSPÓLNE?

SIARKOPOL-PARTYJNY FOLWARK CZY DOBRO WSPÓLNE?

PARTYJNY FOLWARK CZY DOBRO WSPÓLNE?

Przynajmniej część opinii publicznej Tarnobrzegu komentuje zmiany w “Siarkopolu”. Dla jednych to powód do złośliwej satysfakcji, a dla innych dowód dzielenia stanowisk wedle partyjnego klucza. Złośliwą satysfakcję mają ci, których usunięty prezes wyrzucał z pracy w ramach “dobrej zmiany”. Na czym polegała ta “dobra zmiana”? A no na tym, że ludzi z partyjnego klucza PO zastąpili ludzie z partyjnego klucza PiS. A co z “Siarkopolem”?  Na razie nie słychać, żeby działo się coś złego. No to po co ta zmiana? Nic nie wiadomo, żeby odwołany prezes miał coś za uszami w sprawie spółki. Wręcz przeciwnie, skoro firmę stać było na podwyżki. A może to właśnie było gwoździem do trumny? Lepiej przecież przejąć firmę w dobrej sytuacji niż ratować potencjalnego bankruta.

PiS ZMIENIA PiS NA PiS

Jakby nie oceniać sytuacji “Siarkopolu”, to ostatnie zmiany personalne we władzach spółki nie jej interesy miały na względzie. Sam odwołany prezes powiedział, że decyzja zapadła w partyjnym kierownictwie PiS-u, a nie na szczeblu gdzie powinny zapadać takie decyzje i w dodatku, gdzie są organy do tego upoważnione prawem. W tej sprawie drzwiami, oknami i przewodami wentylacyjnymi pcha się tu ordynarne partyjniactwo. Powiedzmy otwarcie, że w Tarnobrzegu o możliwości takiej  zmiany i to co do jednej osoby, mówiło się od czasu zerwania koalicji prezydenta miasta z PiS-em. W efekcie tego stracił stanowisko ojciec lidera tarnobrzeskich struktur PiS-u, a wtedy jeszcze przewodniczącego Rady Miejskiej. I co się okazało? Okazało się, że w samym PiS zamiast “gdzie miłość wzajemna i dobro …” wyszło, że rąsia rąsię ściska, a nóżka dołek kopie. I w ten świeżo wykopany dołek wpadł odwołany już prezes “Siarkopolu”. A tak się starał wyczyścić firmę z ludzi PO. Z niecierpliwością czekamy teraz na rozstrzygnięcie konkursu na prezesa. Na nasz nos prezesem zostanie o obecnie pełniący obowiązki prezesa, ojciec lokalnych struktur PiS. Świadomie nie piszemy o kwalifikacjach, kompetencjach, zadaniach i wyzwaniach stojących przed ludźmi, którzy będą zarządzać spółką. W tej sytuacji jest to kompletnie nieważne. Decyduje wewnętrzna rozgrywka partyjna.
“SIARKOPOL” JAK PARTYJNY GADŻET
 I jak to jest, że los wartego wiele milionów złotych przedsiębiorstwa, którego de facto wszyscy jesteśmy współwłaścicielami, bo jest ono państwowe, leży w rękach grupki partyjnych działaczy, którzy robią co chcą. Malo, że robią co chcą, to jeszcze opinię publiczna mają w głębokim poważaniu. Zapytany przez radio “Leliwę” obecny prezes pełniący obowiązki dlaczego odwołano byłego prezesa, odkrywczo powiedział, że właściciel miał takie prawo. Rzeczywiście, mądrość godna sienkiewiczowskiego Rocha Kowalskiego. Chcemy przypomnieć pełniącemu obowiązki panu prezesowi, że “Siarkopol”  w tym kształcie właścicielskim jest dobrem wspólnym i ostatecznie wszyscy, którzy według prawa mają obowiązek o niego dbać, jak i ci, którzy wbrew prawu wtrącają się w jego sprawy, zwłaszcza personalne, odpowiadają przed opinia publiczną, wyborcami, a w szczególny sposób przed mieszkańcami Tarnobrzega, ponieważ “Siarkopol” to historia Tarnobrzega i przez dziesięciolecia jego los. Zmiany w zarządzie, o których mowa to taki wręcz kaprys, a tłumaczenie takie jak usłyszeliśmy od obecnego prezesa, to wyjątkowa partyjniacka arogancja.
Grzegorz Poniedzielski

6 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021