W Tarnobrzegu

Siarkopol podarował szpitalowi 130 tysięcy złotych

Siarkopol podarował szpitalowi 130 tysięcy złotych

Prezesi zakładów tworzących Grupę Kapitałową Siarkopol Tarnobrzeg zdobyli się na duży gest przekazując finansowe wsparcie Wojewódzkiemu Szpitalowi. Darowizna będzie przeznaczona na zakup wyposażenia tworzonej pracowni rezonansu magnetycznego.

Symboliczny czek w imieniu swoim oraz Sławomira Litwina z Zakładów Chemicznych Siarkopol i Jakuba Sudoła z Zakładu Produkcji Wody Pitnej przekazał dziś Janusz Paruzel, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Siarkopol Tarnobrzeg na ręce Wiesławy Szematowicz–Mycek, wiceprezes Społecznego Stowarzyszenia Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej oraz dyrektora lecznicy Wiktora Stasiaka.

-Pragniemy podkreślić, że działamy na rzecz mieszkańców Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. Wspieranie instytucji samorządowych i społecznych jest, oprócz działalności biznesowej, istotną częścią naszej aktywności. Okazja jest szczególna, gdyż z jednej strony dobra kondycja „Siarkopolu” pozwala na podejmowanie takich decyzji, po drugie szpital uruchamia nowe kierunki leczenia, rozwija centrum onkologiczne, stąd decyzja o przekazaniu darowizy dla stowarzyszenia – poinformował Janusz Paruzel.

– Uruchamiamy nowe formy terapii. Na wszystko potrzebne są pieniądze. Dlatego cieszymy się ogromnie, że znajdujemy wsparcie w środowisku lokalnym – mówi Wiktor Stasiak. Od 11 lat działalność szpitala wspiera stowarzyszenie, które pozyskuje pieniądze na sprzęt medyczny. Wiceprezes i główna księgowa Elżbieta Golik informuje,że głównym źródłem dochodu na ten cel są odpisy 1 procent podatku i datki sponsorów.

– Rocznie pozyskujemy około 22 do 30 tysięcy złotych. W ubiegłym roku zakupiliśmy m.in. aparat EKG z wózkiem dla oddziału onkologicznego i wirówkę laboratoryjną dla pracowni immunologii. Kwota od Siarkopolu jest dla nas strategiczna. Postanowiliśmy wspólnie, że przekażemy pieniądze na zakup sprzętu do pracowni rezonansu magnetycznego – mówi Wiesława Szematowicz-Mycek.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Złamał obowiązek izolacji poszedł kupić alkohol

rta24.eu19 kwietnia 2021

Rozmawiali o możliwości budowy sali sportowej.

rta24.eu15 kwietnia 2021

Krok do kariery – ciekawe warsztaty rozwijające zainteresowania w „Rolniku”

rta24.eu15 kwietnia 2021

Poldery tematem rozmów samorządu z Wodami Polskimi

rta24.eu14 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021

Sprawdź kiedy i gdzie odbierzesz swoje maseczki

rta24.eu8 kwietnia 2021

Dni teatru i wyobraźni już w ten weekend

rta24.eu8 kwietnia 2021

Uwaga! Zmiana czasu na letni

rta24.eu26 marca 2021