W Tarnobrzegu

Siarkopol podarował szpitalowi 130 tysięcy złotych

Siarkopol podarował szpitalowi 130 tysięcy złotych

Prezesi zakładów tworzących Grupę Kapitałową Siarkopol Tarnobrzeg zdobyli się na duży gest przekazując finansowe wsparcie Wojewódzkiemu Szpitalowi. Darowizna będzie przeznaczona na zakup wyposażenia tworzonej pracowni rezonansu magnetycznego.

Symboliczny czek w imieniu swoim oraz Sławomira Litwina z Zakładów Chemicznych Siarkopol i Jakuba Sudoła z Zakładu Produkcji Wody Pitnej przekazał dziś Janusz Paruzel, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Siarkopol Tarnobrzeg na ręce Wiesławy Szematowicz–Mycek, wiceprezes Społecznego Stowarzyszenia Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej oraz dyrektora lecznicy Wiktora Stasiaka.

-Pragniemy podkreślić, że działamy na rzecz mieszkańców Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. Wspieranie instytucji samorządowych i społecznych jest, oprócz działalności biznesowej, istotną częścią naszej aktywności. Okazja jest szczególna, gdyż z jednej strony dobra kondycja „Siarkopolu” pozwala na podejmowanie takich decyzji, po drugie szpital uruchamia nowe kierunki leczenia, rozwija centrum onkologiczne, stąd decyzja o przekazaniu darowizy dla stowarzyszenia – poinformował Janusz Paruzel.

– Uruchamiamy nowe formy terapii. Na wszystko potrzebne są pieniądze. Dlatego cieszymy się ogromnie, że znajdujemy wsparcie w środowisku lokalnym – mówi Wiktor Stasiak. Od 11 lat działalność szpitala wspiera stowarzyszenie, które pozyskuje pieniądze na sprzęt medyczny. Wiceprezes i główna księgowa Elżbieta Golik informuje,że głównym źródłem dochodu na ten cel są odpisy 1 procent podatku i datki sponsorów.

– Rocznie pozyskujemy około 22 do 30 tysięcy złotych. W ubiegłym roku zakupiliśmy m.in. aparat EKG z wózkiem dla oddziału onkologicznego i wirówkę laboratoryjną dla pracowni immunologii. Kwota od Siarkopolu jest dla nas strategiczna. Postanowiliśmy wspólnie, że przekażemy pieniądze na zakup sprzętu do pracowni rezonansu magnetycznego – mówi Wiesława Szematowicz-Mycek.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021