W Tarnobrzegu

Siarkopol podarował szpitalowi 130 tysięcy złotych

Siarkopol podarował szpitalowi 130 tysięcy złotych

Prezesi zakładów tworzących Grupę Kapitałową Siarkopol Tarnobrzeg zdobyli się na duży gest przekazując finansowe wsparcie Wojewódzkiemu Szpitalowi. Darowizna będzie przeznaczona na zakup wyposażenia tworzonej pracowni rezonansu magnetycznego.

Symboliczny czek w imieniu swoim oraz Sławomira Litwina z Zakładów Chemicznych Siarkopol i Jakuba Sudoła z Zakładu Produkcji Wody Pitnej przekazał dziś Janusz Paruzel, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Siarkopol Tarnobrzeg na ręce Wiesławy Szematowicz–Mycek, wiceprezes Społecznego Stowarzyszenia Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej oraz dyrektora lecznicy Wiktora Stasiaka.

-Pragniemy podkreślić, że działamy na rzecz mieszkańców Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. Wspieranie instytucji samorządowych i społecznych jest, oprócz działalności biznesowej, istotną częścią naszej aktywności. Okazja jest szczególna, gdyż z jednej strony dobra kondycja „Siarkopolu” pozwala na podejmowanie takich decyzji, po drugie szpital uruchamia nowe kierunki leczenia, rozwija centrum onkologiczne, stąd decyzja o przekazaniu darowizy dla stowarzyszenia – poinformował Janusz Paruzel.

– Uruchamiamy nowe formy terapii. Na wszystko potrzebne są pieniądze. Dlatego cieszymy się ogromnie, że znajdujemy wsparcie w środowisku lokalnym – mówi Wiktor Stasiak. Od 11 lat działalność szpitala wspiera stowarzyszenie, które pozyskuje pieniądze na sprzęt medyczny. Wiceprezes i główna księgowa Elżbieta Golik informuje,że głównym źródłem dochodu na ten cel są odpisy 1 procent podatku i datki sponsorów.

– Rocznie pozyskujemy około 22 do 30 tysięcy złotych. W ubiegłym roku zakupiliśmy m.in. aparat EKG z wózkiem dla oddziału onkologicznego i wirówkę laboratoryjną dla pracowni immunologii. Kwota od Siarkopolu jest dla nas strategiczna. Postanowiliśmy wspólnie, że przekażemy pieniądze na zakup sprzętu do pracowni rezonansu magnetycznego – mówi Wiesława Szematowicz-Mycek.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021