W Tarnobrzegu

Siarkopol Tarnobrzeg będzie inwestować, sponsorować i zatrudniać

Siarkopol Tarnobrzeg będzie inwestować, sponsorować i zatrudniać

Kopalnie i Zakłady Przetwórcze Siarki Siarkopol przekształciły się z dniem 1 maja w nową spółkę skarbu państwa pod nazwą Siarkopol Tarnobrzeg sp. z o. o. Prezesem jednoosobowego zarządu jest Janusz Paruzel.

– W ten sposób zakończyła się rozpoczęta w 2016 roku procedura wstrzymania likwidacji dawnego KiZPS, która trwała od 2001 roku, kiedy to Siarkopol został postawiony w stan likwidacji a jego majątek podzielony. Mogło to doprowadzić do całkowitego rozproszenia majątku dawnego Siarkopolu oraz zakończenia bytu prawnego KiZPS. Na szczęście tak się nie stało – mówi Janusz Paruzel.

Jak dodaje prezes, w związku z przekształceniem w spółkę prawa handlowego Siarkopol Tarnobrzeg rozpoczął kampanię wizerunkową spółki i całej Grupy Siarkopol nakierowaną na podkreślanie wartości społecznych dla mieszkańców Tarnobrzega oraz powiatu a także na podkreślenie proekologicznego charakteru obecnego podmiotu, szczególnie w zakresie efektów rekultywacji dawnych terenów pogórniczych w Jeziórku.

Grupa w bieżącym roku będzie wspierać działania władz Tarnobrzega w zakresie organizacji wydarzeń kulturalnych a także tarnobrzeskie drużyny piłki nożnej, koszykówki i tenisa stołowego w sezonie 2017/18. W kwietniu Grupa Siarkopol dokonała darowizny w wysokości 130 tys. zł na rzecz szpitala wojewódzkiego w Tarnobrzegu.

W skład grupy oprócz spółki dominującej Siarkopol Tarnobrzeg wchodzą także spółki zależne Zakłady Chemiczne, Zakład Mechaniczny oraz Zakład Produkcji Wody Pitnej w Baranowie Sandomierskim. Jak informuje prezes, poszczególne spółki przygotowały już programy inwestycyjne na najbliższe lata. Podstawowe założenia to rozwój infrastruktury produkcyjnej w dotychczasowych obszarach działalności spółek.

W latach 2017 – 2020 Grupa Siarkopol zamierza przeprowadzić projekty inwestycyjne o wartości ok. 90 milionów zł, czego efektem będzie znaczny wzrost mocy produkcyjnych i poziomu sprzedaży oraz wzrost zatrudnienia na poziomie około 100 osób łącznie. Głównym obszarem inwestycji jest teraz rozbudowa infrastruktury produkcyjnej wraz z częścią badawczo-rozwojową w Zakładach Chemicznych.

ww

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021

Bezpłatne badania w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lipca 2021

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Zaprezentowały się Mazdy. Z charytatywnym oddźwiękiem

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021

Dyskutowali o zintegrowanym planowaniu

rta24.eu20 lipca 2021

Tarnobrzeg. Złóż wniosek o kartę abonamentową

rta24.eu16 lipca 2021

Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość”

rta24.eu9 lipca 2021