W Tarnobrzegu

Siarkopol Tarnobrzeg będzie inwestować, sponsorować i zatrudniać

Siarkopol Tarnobrzeg będzie inwestować, sponsorować i zatrudniać

Kopalnie i Zakłady Przetwórcze Siarki Siarkopol przekształciły się z dniem 1 maja w nową spółkę skarbu państwa pod nazwą Siarkopol Tarnobrzeg sp. z o. o. Prezesem jednoosobowego zarządu jest Janusz Paruzel.

– W ten sposób zakończyła się rozpoczęta w 2016 roku procedura wstrzymania likwidacji dawnego KiZPS, która trwała od 2001 roku, kiedy to Siarkopol został postawiony w stan likwidacji a jego majątek podzielony. Mogło to doprowadzić do całkowitego rozproszenia majątku dawnego Siarkopolu oraz zakończenia bytu prawnego KiZPS. Na szczęście tak się nie stało – mówi Janusz Paruzel.

Jak dodaje prezes, w związku z przekształceniem w spółkę prawa handlowego Siarkopol Tarnobrzeg rozpoczął kampanię wizerunkową spółki i całej Grupy Siarkopol nakierowaną na podkreślanie wartości społecznych dla mieszkańców Tarnobrzega oraz powiatu a także na podkreślenie proekologicznego charakteru obecnego podmiotu, szczególnie w zakresie efektów rekultywacji dawnych terenów pogórniczych w Jeziórku.

Grupa w bieżącym roku będzie wspierać działania władz Tarnobrzega w zakresie organizacji wydarzeń kulturalnych a także tarnobrzeskie drużyny piłki nożnej, koszykówki i tenisa stołowego w sezonie 2017/18. W kwietniu Grupa Siarkopol dokonała darowizny w wysokości 130 tys. zł na rzecz szpitala wojewódzkiego w Tarnobrzegu.

W skład grupy oprócz spółki dominującej Siarkopol Tarnobrzeg wchodzą także spółki zależne Zakłady Chemiczne, Zakład Mechaniczny oraz Zakład Produkcji Wody Pitnej w Baranowie Sandomierskim. Jak informuje prezes, poszczególne spółki przygotowały już programy inwestycyjne na najbliższe lata. Podstawowe założenia to rozwój infrastruktury produkcyjnej w dotychczasowych obszarach działalności spółek.

W latach 2017 – 2020 Grupa Siarkopol zamierza przeprowadzić projekty inwestycyjne o wartości ok. 90 milionów zł, czego efektem będzie znaczny wzrost mocy produkcyjnych i poziomu sprzedaży oraz wzrost zatrudnienia na poziomie około 100 osób łącznie. Głównym obszarem inwestycji jest teraz rozbudowa infrastruktury produkcyjnej wraz z częścią badawczo-rozwojową w Zakładach Chemicznych.

ww

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021

Tarnobrzescy Dominikanie zapraszają na kolejny koncert

rta24.eu7 października 2021

Utrudnienia w ruchu

rta24.eu6 października 2021

Święto Pieczonego Ziemniaka w Sobowie

rta24.eu6 października 2021

Tarnobrzeg z „Mistrzem” za rozbudowę Centrum Natura 2000

rta24.eu5 października 2021