W Tarnobrzegu

Siarkopol Tarnobrzeg będzie inwestować, sponsorować i zatrudniać

Siarkopol Tarnobrzeg będzie inwestować, sponsorować i zatrudniać

Kopalnie i Zakłady Przetwórcze Siarki Siarkopol przekształciły się z dniem 1 maja w nową spółkę skarbu państwa pod nazwą Siarkopol Tarnobrzeg sp. z o. o. Prezesem jednoosobowego zarządu jest Janusz Paruzel.

– W ten sposób zakończyła się rozpoczęta w 2016 roku procedura wstrzymania likwidacji dawnego KiZPS, która trwała od 2001 roku, kiedy to Siarkopol został postawiony w stan likwidacji a jego majątek podzielony. Mogło to doprowadzić do całkowitego rozproszenia majątku dawnego Siarkopolu oraz zakończenia bytu prawnego KiZPS. Na szczęście tak się nie stało – mówi Janusz Paruzel.

Jak dodaje prezes, w związku z przekształceniem w spółkę prawa handlowego Siarkopol Tarnobrzeg rozpoczął kampanię wizerunkową spółki i całej Grupy Siarkopol nakierowaną na podkreślanie wartości społecznych dla mieszkańców Tarnobrzega oraz powiatu a także na podkreślenie proekologicznego charakteru obecnego podmiotu, szczególnie w zakresie efektów rekultywacji dawnych terenów pogórniczych w Jeziórku.

Grupa w bieżącym roku będzie wspierać działania władz Tarnobrzega w zakresie organizacji wydarzeń kulturalnych a także tarnobrzeskie drużyny piłki nożnej, koszykówki i tenisa stołowego w sezonie 2017/18. W kwietniu Grupa Siarkopol dokonała darowizny w wysokości 130 tys. zł na rzecz szpitala wojewódzkiego w Tarnobrzegu.

W skład grupy oprócz spółki dominującej Siarkopol Tarnobrzeg wchodzą także spółki zależne Zakłady Chemiczne, Zakład Mechaniczny oraz Zakład Produkcji Wody Pitnej w Baranowie Sandomierskim. Jak informuje prezes, poszczególne spółki przygotowały już programy inwestycyjne na najbliższe lata. Podstawowe założenia to rozwój infrastruktury produkcyjnej w dotychczasowych obszarach działalności spółek.

W latach 2017 – 2020 Grupa Siarkopol zamierza przeprowadzić projekty inwestycyjne o wartości ok. 90 milionów zł, czego efektem będzie znaczny wzrost mocy produkcyjnych i poziomu sprzedaży oraz wzrost zatrudnienia na poziomie około 100 osób łącznie. Głównym obszarem inwestycji jest teraz rozbudowa infrastruktury produkcyjnej wraz z częścią badawczo-rozwojową w Zakładach Chemicznych.

ww

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Złamał obowiązek izolacji poszedł kupić alkohol

rta24.eu19 kwietnia 2021

Rozmawiali o możliwości budowy sali sportowej.

rta24.eu15 kwietnia 2021

Krok do kariery – ciekawe warsztaty rozwijające zainteresowania w „Rolniku”

rta24.eu15 kwietnia 2021

Poldery tematem rozmów samorządu z Wodami Polskimi

rta24.eu14 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021

Sprawdź kiedy i gdzie odbierzesz swoje maseczki

rta24.eu8 kwietnia 2021

Dni teatru i wyobraźni już w ten weekend

rta24.eu8 kwietnia 2021

Uwaga! Zmiana czasu na letni

rta24.eu26 marca 2021