sport

Siarkowców czeka trudna wyprawa na Jasną Górę

Siarkowców czeka trudna wyprawa na Jasną Górę

Po derbowym zwycięstwie nad Stalą Stalowa Wola, Siarkowcy mają rozbudzone apetyty. Czy ciężko przepracowany okres przygotowawczy i entuzjazm po świetnej inauguracji pozwolą na pokonanie znajdującego się zaledwie jedno miejsce wyżej w tabeli Rakowa Częstochowa? W rundzie jesiennej górą byli Częstochowianie, którzy w Tarnobrzegu „rozstrzelali Siarkę” 3:0.

Już w najbliższą sobotę ekipę Włodzimierza Gąsiora czeka trudna wyprawa na Jasną Górę. Raków Częstochowa po dwudziestu kolejkach ma na swoim koncie 37 punktów i zajmuje obecnie trzecią lokatę, premiowaną awansem na zaplecze ekstraklasy. Siarka ma zaledwie cztery punkty mniej i zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Tuż za nią z takim samym dorobkiem punktowym uplasował się Znicz Pruszków.

Jeśli z sobotniej potyczki zwycięsko wyjdzie Siarka, to jeszcze nie prześcignie Rakowa w tabeli, ale zmniejszy stratę do zaledwie jednego punktu. Jeśli wygrają gospodarze, to znacząco odskoczą Siarkowcom.

W poprzedniej kolejce, która inaugurowała rundę wiosenną, Siarka na własnym boisku pokonała Stal Stalową Wolę 1:0. Chociaż wynik skromny, a bramkę gospodarze zdobyli z rzutu karnego, to sama gra Siarkowców może napawać optymizmem. W szczególności, że do derbowej potyczki podopieczni trenera Gąsiora przystąpili mocno osłabieni, a na ławce rezerwowych dominowali młodzieżowcy. Na mecz w Częstochowie sytuacja wygląda już duże lepiej. Do składu wracają Marcin Stefanik, Marcin Stromecki oraz Tomasz Przewoźnik, którzy w poprzednim meczu pauzowali za kartki. Tygodnik Piłka Nożna do najlepszej jedenastki XX kolejki II ligi wybrał aż dwóch Siarkowców, kapitana Konrada Stępnia oraz debiutującego w żółto-zielono-czarnych barwach Radosława Sylwestrzaka, który zimą do Tarnobrzega przeszedł z Radomiaka Radom. W sobotnim meczu w barwach Siarki oprócz Sylwestrzaka zadebiutował także Jan Grzesik (wcześniej Nadwiślan Góra) oraz Jakub Wróbel (Termalica Bruk-Bet Nieciecza), który do Tarnobrzega wraca po ponad półtorarocznej przerwie.

Za to Raków Częstochowa na inaugurację wiosny zmierzył się na wyjeździe z Radomiakiem (6. pozycja w tabeli) i przegrał 0:1 tracąc bramkę w ostatniej minucie meczu. W ekipie z Częstochowy zabrakło kontuzjowanego Piotra Malinowskiego.

W przerwie zimowej do kadry Rakowa dołączyło pięciu zawodników: Grzegorz Rogala, Mateusz Prus, Kamil Sabiłło, Adam Mesjasz i Przemysław Mizgała. Podczas pojedynku z Radomiakiem zadebiutowało trzech: Rogala, Sabiłło, Mizgała. W sobotę Częstochowianie będą chcieli zrehabilitować się swoim kibicom za pierwszą porażkę, dlatego mocno zwierają szyki. Początek meczu o godz. 14.

Do Częstochowy wybierają się także kibice Siarki. Zapisy na wyjazd w Saloniku Piłkarskim do piątku, do godz. 12. Koszt całkowity (bilet+przejazd) to 50 zł. Zbiórka o godz. 9 przed stadionem.

Andrzej Tomaszewski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

Sukces IKS JEZIORO Tarnobrzeg w IMP w Gorzowie Wielkopolskim

rta24.eu23 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

LOTTO XXXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym oraz Turniej Nadziei Olimpijskich

rta24.eu17 września 2021

Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym

rta24.eu16 września 2021

Tarnobrzeżanka na kajakowych mistrzostwach świata

rta24.eu16 września 2021

Krajowy Turniej Młodzików i Juniorów Młodszych z cyklu “Podkarpacki Cup 2021”

rta24.eu14 września 2021

Wychowanek Tarnobrzeskiego Oyama Karate Mistrzem Polski

rta24.eu13 września 2021

Długodystansowe Zawody Pływackie im. Józefa Salika

rta24.eu13 września 2021

Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio zakończone

rta24.eu7 września 2021