Siarkowców czeka trudna wyprawa na Jasną Górę

Po derbowym zwycięstwie nad Stalą Stalowa Wola, Siarkowcy mają rozbudzone apetyty. Czy ciężko przepracowany okres przygotowawczy i entuzjazm po świetnej inauguracji pozwolą na pokonanie znajdującego się zaledwie jedno miejsce wyżej w tabeli Rakowa Częstochowa? W rundzie jesiennej górą byli Częstochowianie, którzy w Tarnobrzegu „rozstrzelali Siarkę” 3:0.

Już w najbliższą sobotę ekipę Włodzimierza Gąsiora czeka trudna wyprawa na Jasną Górę. Raków Częstochowa po dwudziestu kolejkach ma na swoim koncie 37 punktów i zajmuje obecnie trzecią lokatę, premiowaną awansem na zaplecze ekstraklasy. Siarka ma zaledwie cztery punkty mniej i zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Tuż za nią z takim samym dorobkiem punktowym uplasował się Znicz Pruszków.

Jeśli z sobotniej potyczki zwycięsko wyjdzie Siarka, to jeszcze nie prześcignie Rakowa w tabeli, ale zmniejszy stratę do zaledwie jednego punktu. Jeśli wygrają gospodarze, to znacząco odskoczą Siarkowcom.

W poprzedniej kolejce, która inaugurowała rundę wiosenną, Siarka na własnym boisku pokonała Stal Stalową Wolę 1:0. Chociaż wynik skromny, a bramkę gospodarze zdobyli z rzutu karnego, to sama gra Siarkowców może napawać optymizmem. W szczególności, że do derbowej potyczki podopieczni trenera Gąsiora przystąpili mocno osłabieni, a na ławce rezerwowych dominowali młodzieżowcy. Na mecz w Częstochowie sytuacja wygląda już duże lepiej. Do składu wracają Marcin Stefanik, Marcin Stromecki oraz Tomasz Przewoźnik, którzy w poprzednim meczu pauzowali za kartki. Tygodnik Piłka Nożna do najlepszej jedenastki XX kolejki II ligi wybrał aż dwóch Siarkowców, kapitana Konrada Stępnia oraz debiutującego w żółto-zielono-czarnych barwach Radosława Sylwestrzaka, który zimą do Tarnobrzega przeszedł z Radomiaka Radom. W sobotnim meczu w barwach Siarki oprócz Sylwestrzaka zadebiutował także Jan Grzesik (wcześniej Nadwiślan Góra) oraz Jakub Wróbel (Termalica Bruk-Bet Nieciecza), który do Tarnobrzega wraca po ponad półtorarocznej przerwie.

Za to Raków Częstochowa na inaugurację wiosny zmierzył się na wyjeździe z Radomiakiem (6. pozycja w tabeli) i przegrał 0:1 tracąc bramkę w ostatniej minucie meczu. W ekipie z Częstochowy zabrakło kontuzjowanego Piotra Malinowskiego.

W przerwie zimowej do kadry Rakowa dołączyło pięciu zawodników: Grzegorz Rogala, Mateusz Prus, Kamil Sabiłło, Adam Mesjasz i Przemysław Mizgała. Podczas pojedynku z Radomiakiem zadebiutowało trzech: Rogala, Sabiłło, Mizgała. W sobotę Częstochowianie będą chcieli zrehabilitować się swoim kibicom za pierwszą porażkę, dlatego mocno zwierają szyki. Początek meczu o godz. 14.

Do Częstochowy wybierają się także kibice Siarki. Zapisy na wyjazd w Saloniku Piłkarskim do piątku, do godz. 12. Koszt całkowity (bilet+przejazd) to 50 zł. Zbiórka o godz. 9 przed stadionem.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *