Siarkowcy rozstrzelali Olimpię Zambrów

Gładkie zwycięstwo 3:0 odnieśli w środę popołudniu piłkarze drugoligowej Siarki Tarnobrzeg, którzy na własnej murawie pokonali ekipę Olimpii Zambrów. Podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora imponowali ambicją i zaangażowaniem w grę.

Piłkarze Siarki zafundowali gościom z Zambrowa niezłą lekcję footballu. Tarnobrzeżanie przez cały czas kontrolowali mecz. Dobra gra w obronie nie pozwoliła przyjezdnym wyprowadzić żadnej akcji, która mogłaby zagrozić bramce strzeżonej przez Karola Dybowskiego. Siarkowcy dominowali w każdym elemencie i przez dziewięćdziesiąt minut walczyli o każdą piłkę.

1-_DSC0034
Pierwszą bramkę dla gospodarzy w dwudziestej drugiej minucie zdobył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świetnym strzałem głową Marcin Stefanik. Piłka wprawdzie odbiła się od poprzeczki, ale całym obwodem przeszła linię bramki. Drugiego gola zdobył tuż po przerwie, bo w 47 minucie, kapitan Siarki – Konrad Stępień, który precyzyjnie uderzył z rzutu wolnego, a oślepiony słońcem golkiper Olimpii „minął” się z piłką. Gospodarze „dobili” gości w 54 minucie, kiedy zamieszanie po dośrodkowaniu w polu karnym wykorzystał Daniel Koczon, który bez problemów pokonał Macieja Humerskiego. Trzecia bramka odebrała już całkowicie chęci do gry piłkarzom z Zambrowa, którzy chyba już tylko odliczali minuty do końcowego gwizdka.

1-_DSC0083
– To był trudny mecz, chociażby dlatego, że był rozgrywany w krótkim odstępie czasu. Wiedzieliśmy, że nasz dzisiejszy przeciwnik przyjedzie zostawić sporo zdrowia na boisku i że będzie grał wysoko. Dlatego już od pierwszej minuty staraliśmy się narzucić nasz styl gry. W meczu było sporo stałych fragmentów gry, po których możemy pochwalić się dobrą skutecznością, bo dwie bramki udało się nam w ten sposób strzelić. Po trzecim golu byliśmy już myślami przy następnym, sobotnim meczu, dlatego zrobiliśmy szybkie zmiany, aby dać odpocząć niektórym zawodnikom, ale także żeby młodzi mogli się ogrywać. Jestem zadowolony z postawy drużyny i z wyniku – mówił po meczu trener Siarkowców – Włodzimierz Gąsior.
W ramach 6. kolejki, już w najbliższą sobotę 27 sierpnia, Siarka rozegra wyjazdowe spotkanie z Kotwicą Kołobrzeg. Początek meczu o godz. 20:00.

1-_DSC0121

SIARKA TARNOBRZEG – OLIMPIA ZAMBRÓW 3:0 (1:0)
1:0 – Marcin STEFANIK 22′
2:0 – Konrad STĘPIEŃ 47′
3:0 – Daniel KOCZON 54′
Siarka:
1. Karol Dybowski – 13. Jan Grzesik, 4. Bartosz Waleńcik, 2. Radosław Sylwestrzak, 3. Krzysztof Suchecki – 17. Hubert Tomalski (58, 21. Michał Dawidowicz), 9. Marcin Stefanik, 10. Konrad Stępień, 16. Mateusz Czyżycki (67, 20. Grzegorz Płatek), 44. Michał Żebrakowski (76, 22. Kamil Lewandowski) – 11. Daniel Koczon (58, 23. Jakub Głaz).
Olimpia:
1. Maciej Humerski – 17. Artur Bogusz, 7. Michał Kuczałek, 5. Mariusz Gogol (55, 13. Jakub Cesarek), 3. Rafał Włodarczyk – 9. Przemysław Jastrzębski, 10. Daniel Michałowski, 21. Bartosz Osoliński, 24. Mateusz Jastrzębski (68, 25. Jakub Bach), 6. Bartosz Biel (59, 20. Łukasz Grzybowski) – 11. Karol Buzun (55, 19. Sebastian Szerszeń).
żółte kartki: Gogol, Kuczałek
sędziował: Jacek Lis (Katowice)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

LOTTO XXXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym oraz Turniej Nadziei Olimpijskich