Siarkowcy wracają z tarczą z Zambrowa

Pierwszą wygraną na wiosnę mają już na swoim koncie piłkarze drugoligowej Siarki Tarnobrzeg, którzy w sobotnie popołudnie pokonali na wyjeździe Olimpię Zambrów 2:1. Gola na wagę trzech punktów w 82 minucie zdobył Marcin Stefanik.

Po kilku fatalnych meczach w mijającym tygodniu Olimpia zmieniła trenera. Pełniącego obowiązki szkoleniowca Piotra Rzepkę zastąpił były reprezentant Polski Tomasz Kulawik, dla którego mecz z Siarką był debiutem na ławce Olimpii. Nowy szkoleniowiec jednak nie zaliczy tego meczu do udanych.

W sobotnie spotkanie dobrze weszli przyjezdni, którzy na prowadzenie wyszli już po kwadransie gry. Błąd bramkarza, który zbyt długo zwlekał z wybiciem, świetnie wykorzystał Grzegorz Płatek, który umieścił piłkę w bramce. Gospodarze odpowiedzieli dopiero po niespełna dwudziestu kolejnych minutach gry. Po rozegraniu rzutu wolnego futbolówka trafiła pod nogi Fabiana Piaseckiego, a ten od razu posłał ją po długim rogu i golkiper Siarki był bez szans. Pięć minut później Siarkowcy mieli szansę na podwyższenie wyniku, jednak piłka powędrowała wysoko ponad poprzeczkę.

W drugiej połowie, na jedyną bramkę przyszło kibicom czekać aż do 82 minuty. Stojący między słupkami Olimpii Fabiański po kapitalnej interwencji wybił piłkę, do której jednak dopadł kapitan Siarki Marcin Stefanik i wówczas bramkarz gospodarzy był już bez szans.

Siarkowcy notują na wiosnę swoją pierwszą wygraną, po dwóch remisach z Błękitnymi Stargard i Rozwojem Katowice. Po dwudziestu dwóch meczach ekipa z Tarnobrzega nadal zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 35 punktów. Do będącej na czwartej pozycji Puszczy Niepołomice Siarkowcy tracą trzy punkty.

Za tydzień podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora, w ramach dwudziestej trzeciej kolejki, podejmować będą na własnym stadionie Kotwicę Kołobrzeg. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 25 marca br., początek o godz. 16.

Olimpia Zambrów – Siarka Tarnobrzeg 1:2 (1:1)