Siarkowcy wydarli remis w ostatniej minucie

W doliczonym czasie gry pięknym strzałem Daniela Koczona tarnobrzeska Siarka uratowała remis i cenny punkt w wyjazdowym spotkaniu z Gryfem Wejherowo, które zakończyło się wynikiem 2:2.

Piłkarskie strzelanie w Wejherowie rozpoczęli przyjezdni, a jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Krzysztof Ropski, dla którego był to debiut w barwach Siarki. Ropski przyszedł do zespołu Włodzimierza Gąsiora latem, ale nie zdążył rozegrać ani jednego spotkania, ponieważ jeszcze przed rundą nabawił się poważnej kontuzji. Tym słodszy miała smak bramka zdobyta przez niego już w 18 minucie. Po podaniu Daniela Koczona, Ropski nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce gospodarzy i podopieczni trenera Gąsiora wyszli na prowadzenie. Tuż przed przerwą Siarkowcy mieli dwie wyśmienite okazje na podniesienie wyniku. Za pierwszym razem jednak Hubert Tomalski uderzył tuż obok słupka, a za drugim niestety mocno przestrzelił Grzegorz Płatek.

Drugą połowę meczu od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze mocno podrażnieni dobrą grą przyjezdnych. Do wyrównania doprowadził w 58 minucie Michał Marczak, który z bliska uderzył głową i wpakował piłkę do bramki. Zdobyta bramka nakręciła gospodarzy, a Siarkowcy zostali nieco zepchnięci na swoją połowę. Dwadzieścia minut później to znów zawodnicy z Wejherowa cieszyli się ze zdobytej bramki. Strzałem głową golkipera Siarki pokonał tym razem Dawid Tomczak i to on wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Szczęście do tarnobrzeżan uśmiechnęło się w 85 minucie, kiedy boisko za drugą żółtą kartkę musiał opuścić Kołc. Przewaga jednego zawodnika i wielka determinacja Siarkowców musiała przynieść efekty. Podopieczni trenera Gąsiora walczyli do końca i w trzeciej minucie doliczonego czasu gry ich wysiłek został nagrodzony. Pięknym strzałem, z rzutu wolnego, w samo okienko popisał się Daniel Koczon, który zapewnił swojej drużynie remis i ważny punkt w wyjazdowym spotkaniu.

W następnej, 15. kolejce, Siarka podejmować będzie u siebie Legionovię Legionowo. Mecz zaplanowano na sobotę, 29 października, początek o godz. 13.

Gryf Wejherowo – Siarka Tarnobrzeg 2:2 (0:1)

Bramki:

0:1 Krzysztof Ropski 18

1:1 Michał Marczak 59

2:1 Dawid Tomczak 77

2:2 Daniel Koczon 90+3

Gryf Wejherowo: Leleń – Mońka, Bednarski, Brzuzy, Dampc (46. Tomczak), Chwastek (89. Szur), Wicon (59. Ciechańśki), Nadolski, Klimczak, Marczak (74.Czerwiński), Kołc

Siarka Tarnobrzeg: Dybowski – Grzesik, Waleńcik, Sylwestrzak, Dawidowicz (62. Suchecki), Stromecki, Płatek (84.Głaz)(87.Przewoźnik), Tomalski, Czyżycki (71. Szewc), Koczon, Ropski