Siarkowcy wygrywają i grają dalej w Pucharze Polski

Od gładkiego zwycięstwa 3:0 na opolską Odrą rozpoczęli swoją przygodę w Pucharze Polski piłkarze drugoligowej Siarki Tarnobrzeg. Już w najbliższy weekend podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora na własnym stadionie zmierzą się w pierwszej rundzie PP z pierwszoligową Sandecją Nowy Sącz.

Prawdziwe wejście smoka w meczu zaliczył nowy nabytek Siarki – Hubert Tomalski, który już w pierwszej minucie pokonał bramkarza gospodarzy. Podopieczni trenera Gąsiora cały czas kontrolowali przebieg spotkania, chociaż gospodarze też mogli się pokusić o zdobycie bramki. Na kwadrans przed przerwą tarnobrzeżanie mieli okazję podwyższyć wynik, jednak piłka trafiła w słupek. Druga połowa także przebiegała pod dyktando Siarkowców. Jednak dopiero w 61 minucie wynik na 2:0 podwyższył Mateusz Czyżycki, który w 49 minucie zmienił Daniela Koczona. Dla Czyżyckiego był to wymarzony debiut w barwach Siarki. W ostatnim czasie ten 18-letni zawodnik reprezentował barwy Stali Mielec, a jest wychowankiem Okocimskiego Brzesko. Pewne zwycięstwo Siarki przypieczętował w już doliczonym czasie gry Marcin Stromecki.

W sobotnim meczu swój debiut w barwach Siarki oprócz Tomalskiego i Czyżyckiego zaliczyli także bramkarz Karol Dybowski oraz Grzegorz Płatek. Ponownie w drużynie z Tarnobrzega po dwóch sezonach przerwy zagrał także Patryk Szewc. W tarnobrzeskim zespole zabrakło za to aż trzech podstawowych zawodników, którzy narzekają na kontuzje Konrada Stępnia, Radosława Sylwestrzaka oraz Krzysztofa Ropskiego.

– Odra to mocny zespół w ofensywnie. Do przerwy przeprowadzili sporo akcji. Jednak to nam udało się dość szybko zdobyć bramkę, chociaż swoje szanse miała i Odra. Pierwsza połowa była dość ciekawa. Na drugą musieliśmy nieco zmienić swoją taktykę, bo z boiska zszedł nasz napastnik i musieliśmy sobie radzić bez niego. Przyjęliśmy bardzo defensywny styl i z niego zrobiły się sytuacje z kontry. Zagęściliśmy środek pola. Uważam, że Odra będzie się liczyć w tym sezonie w rozgrywkach II ligi – mówił na pomeczowej konferencji prasowej Włodzimierz Gąsior, trener tarnobrzeskiej Siarki.

Oda Opole – Siarka Tarnobrzeg 0:3 (0:1)
Bramki: 1’ Tomalski, 61’ Czyżycki, 90+3’ Stromecki
Kartki: 47’ W. Gancarczyk (ODO), 90’ M.Gancarczyk (ODO), 90+1. Krysian (ODO) – 42’ Suchecki (SRK)

Odra Opole: 1. Tobiasz Weinzettel – 7. Robert Trznadel, 4. Aleksander Kowalski (65’ 30. Adrian Krysian), 24. Mateusz Bodzioch, 18. Łukasz Winiarczyk – 9. Mateusz Gancarczyk, 6. Tomasz Wepa (46’ 17. Przemysław Brychlik), 23. Mateusz Peroński, 10. Waldemar Gancarczyk, 8. Rafał Brusiło – 16. Dawid Wolny (46’ 11. Łukasz Staroń)
Rezerwowi: Przystalski, Staroń, Ziarko, Brychlik, Sypek, Niemczyk, Krysian

Siarka Tarnobrzeg: 1. Karol Dybowski – 18. Jan Grzesik, 24. Bartosz Waleńcik, 9. Marcin Stefanik, 25. Krzysztof Suchecki – 26. Jakub Głaz (80’ 6. Tomasz Przewoźnik), 8. Marcin Stromecki, 20. Grzegorz Płatek, 7. Patryk Szewc (87’ 16. Mateusz Wawrylak), 17. Hubert Tomalski – 11. Daniel Koczon (49’ 5. Mateusz Czyżycki)
Rezerwowi: Czyżycki, Przewoźnik, Beszczyński, Wawrylak, Chowański
Sędziowie: Maciej Pelka (Poznań)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Złote medale dla Alberta Borkowskiego i Igora Majewskiego

rta24.eu10 maja 2021

KTS drużynowym mistrzem Polski! Po raz 30-ty!