Siarkowcy wygrywają w Poznaniu

Ósmy mecz pod rząd bez porażki zanotowali w ten weekend piłkarze drugoligowej Siarki Tarnobrzeg. Podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora pokonali na wyjeździe drużynę Warty Poznań 3:1.

Świetna passa tarnobrzeskiej ekipy trwa. Od ośmiu kolejek podopieczni trenera Gąsiora nie zaznali goryczy porażki. Siarkowcy w tej rundzie pięciokrotnie wygrywali i remisowali, a tylko dwa razy musieli uznać wyższość rywala.

Wynik sobotniego meczu już w piętnastej minucie otworzył Marcin Stefanik, który huknął z osiemnastu metrów i piłka zatrzepotała w siatce. Tuż przed przerwą wynik podwyższył Hubert Tomalski, który dostał świetne podanie od pędzącego środkiem boiska Michała Żebrakowskiego. Przyjezdni świetnie rozpoczęli drugą połowę, kiedy już w 47 minucie dobili gospodarzy. Tomasz Dejewski (Warta) źle wybił piłkę, która trafiła wprost do Grzegorza Płatka (Siarka). Ten przyjął futbolówkę na klatkę piersiową, a potem pięknym strzałem z woleja wpakował ją do siatki. Gospodarzy, którzy przez cały mecz nie potrafili nawiązać walki z tarnobrzeską ekipą stać było tylko na zdobycie honorowej bramki. W 75 minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki skierował Jan Paczyński.

W następnej,13. kolejce Siarka podejmie w Tarnobrzegu GKS Bełchatów. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 15. października, początek godz.15.

Warta Poznań – Siarka Tarnobrzeg 1:3 (0:2)

Warta: 12. Tomasz Laskowski – 17. Artur Marciniak, 4. Tomasz Dejewski, 5. Bartosz Kieliba, 6. Nikodem Fiedosewicz – 19. Krzysztof Biegański (46, 7. Michał Ciarkowski), 10. Adrian Laskowski, 11. Filip Brzostowski (27, 15. Michał Cywiński), 14. Łukasz Białożyt (46, 3. Jakub Kiełb), 22. Dominik Chromiński (65, 8. Jan Paczyński) – 9. Łukasz Spławski.

Siarka: 1. Karol Dybowski – 13. Jan Grzesik, 4. Bartosz Waleńcik, 2. Radosław Sylwestrzak, 21. Michał Dawidowicz – 11. Daniel Koczon (71, 23. Jakub Głaz), 9. Marcin Stefanik, 10. Konrad Stępień (31, 20. Grzegorz Płatek), 16. Mateusz Czyżycki (60, 22. Kamil Lewandowski), 17. Hubert Tomalski (65, 7. Patryk Szewc) – 44. Michał Żebrakowski.

żółte kartki: Ciarkowski, Chromiński, Marciniak, Paczyński, Kieliba, Cywiński – Czyżycki, Żebrakowski.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *