Fotorelacje

Siarkowcy z trzema punktami

2:1 takim wynikiem zakończyło się sobotnie spotkanie, w którym tarnobrzeska Siarka podejmowała Legionovię Legionowo. Zwycięstwo umacnia drużynę Włodzimierza Gąsiora na czwartej pozycji w ligowej tabeli.

Strzelanie w Tarnobrzegu mogli rozpocząć przyjezdni, którzy już w drugiej minucie nieźle postraszyli golkipera Siarki. Mateusz Kwiatkowski po indywidualnej akcji znalazł się w sytuacji sam na sam z Karolem Dybowskim, ale górą był bramkarz gospodarzy.  Na odpowiedź żółto-czarno-zielonych nie trzeba był długo czekać. Już w 16 minucie ulubieniec kibiców – Daniel Koczon uderzeniem z woleja pokonał stojącego w bramce Legionovi Madejskiego. Tuż przed przerwą piłkarze Siarki mogli jeszcze podwyższyć wynik, jednak Michał Żebrakowski, który na szesnastym metrze otrzymał piłkę od Koczona strzelił wprost w bramkarza.

Druga połowa to dwie dobre akcje za równo z jednej, jak i drugiej strony. Najpierw Żebrakowski po wrzutce, głową posłał piłkę ponad poprzeczkę, a za chwile goście próbowali wykorzystać błąd bramkarza Siarki, jednak piłka przeszła obok słupka. Mecz od pierwszych minut miał dobre tempo, a obie drużyny nie ustępowały sobie w walce o ligowe punkty. Prowadzenie Siarki podwyższył w 54 minucie Żebrakowski. Bramkarz gości źle wybił piłkę, a jego błąd szybko wykorzystał Marcin Stefanik, który odegrał piłkę do Żebrakowskiego, a ten minął interweniującego daleko poza polem karnym Madejskiego i spokojnie trafił do pustej bramki.  Honorowe trafienie dla przyjezdnych zaliczył w 58 minucie Marcin Wodecki, który z pięciu metrów uderzył z pierwszej piłki pokonał stojącego w bramce tarnobrzeżan Dybowskiego. Pomimo, że obie ekipy mocno walczyły do ostatnich minut spotkania, wynik meczu nie uległ już zmianie.

Po piętnastu kolejkach Siarkowcy zajmują zasłużone czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów. W następnej kolejce podopiecznych trenera Gąsiora czeka wyprawa do Rybnika na mecz z ROW 1964. Spotkanie zaplanowano na 4 listopada, początek o godz. 18.

Siarka Tarnobrzeg – Legionovia Legionowo 2:1 (1:0)

1:0 – Koczon 16’

2:0 – Żebrakowski 54’

2:1 – Wodecki 58’

Siarka Tarnobrzeg: Dybowski, Grzesik, Waleńcik, Sylwestrzak, Dawidowicz, Stefanik (C), Stromecki, Tomalski, Koczon, Ropski, Żebrakowski
Rezerwowi: Beszczyński, Suchecki, Przewoźnik, Szewc, Czyżycki, Płatek, Lewandowski

Legionovia Legionowo: Madejski, Grzelak (C), Krotofil, Dzięcioł, Bajat, Kutarba, Koziara, Płonka, Wodecki, Wójcik, Kwiatkowski
Rezerwowi: Ciesielski, Goliński, Milewski, Madeński, Garyga, Kalinowski, Jovanović

Kartki:   51. Żebrakowski (SRK) – 8. Dzięcioł (LGN), 39. Wójcik (LGN)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *