sport

Siarkowcy zagrają u siebie z ROW Rybnik

Siarkowcy zagrają u siebie z ROW Rybnik

Już w najbliższą sobotę piłkarze drugoligowej Siarki Tarnobrzeg zmierzą się na własnym boisku z drużyną ROW 1964 Rybnik, która przed tygodniem pokonała 3:0 Stal Stalową Wolę. Dla podopiecznych trenera Włodzimierza Gąsiora będzie to kolejne trudne spotkanie, ponieważ liczba zawodników narzekających na urazy ciągle rośnie.

Przed tygodniem Siarkowcy na własnym boisku ulegli 2:4 ekipie Radomiaka Radom. Wówczas pod koniec spotkania zadebiutował 18-letni wychowanek Siarki Bartłomiej Krawczyk. Na boisku kilka minut spędził także kolejny z juniorów Maciej Michalewski. Ze względu na liczbę kontuzjowanych zawodników ławka Siarki jest coraz krótsza, a trener Gąsior zmuszony był wysłać na boisko bardzo młodych i niestety równie bardzo niedoświadczonych jeszcze piłkarzy. W najbliższym spotkaniu prawdopodobnie nie zagra Daniel Koczon, który w meczu z Radomiakiem nie wyszedł już na drugą połowę ze względu na kontuzję. Trener nie będzie mógł także skorzystać chociażby z Bartosza Walencika, który będzie pauzować za nadmiar żółtych kartek.

plakat meczowy row rybnik

Obecnie tarnobrzeska Siarka zajmuje 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 41 punktów. Dwie pozycje niżej uplasował się ROW z 33 punktami na koncie. W rundzie wiosennej rybniczanie wygrali tylko dwa spotkania (z Kotwicą Kołobrzeg 2:1 oraz ze Stalą Stalowa Wola 3:0 oraz walkower za mecz z Okocimskim Brzesko), trzy zremisowali (z GKS Tychy 0:0, ze Zniczem Pruszków i Radomiakiem Radom 1:1) oraz trzy przegrali (z Polonią Bytom 0:1, z Puszczą Niepołomice 1:2, z Nadwiślanem Góra 1:2).

W rundzie jesiennej w Rybniku górą byli gospodarze, którzy pokonali Siarkę 3:2. Na listę strzelców w ekipie ROW-u wpisali się wówczas Gabriel Nowak 35’, Mariusz Muszalik 43’ (k), Radosław Dzierbicki 81’. Bramki dla Siarki zdobyli Szymon Martuś 4’ oraz Dorian Buczek 87’.

Początek sobotniego meczu o godz. 17:00. Spotkanie sędziować będzie Paweł Kukla (Kraków)

Andrzej Tomaszewski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Paweł Włodyka zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg zdobył dwa medale w Hiszpanii!!

rta24.eu19 października 2021

6 medali UKS DELIN w podkarpackiej lidze

rta24.eu13 października 2021

Ola Łuc Brązową Medalistką Mistrzostw Polski

rta24.eu6 października 2021

II miejsce Igora Majewskiego z tarnobrzeskiego UKS Delfin

rta24.eu4 października 2021

IKS Jezioro Tarnobrzeg Drużynowym Mistrzem Polski!

rta24.eu30 września 2021

12 medali UKS Delfin w  Ogólnopolskich Zawodach Pływackich

rta24.eu27 września 2021

Sukces IKS JEZIORO Tarnobrzeg w IMP w Gorzowie Wielkopolskim

rta24.eu23 września 2021