W powiecie

Siedmiu “Wspaniałych ” odpowie za złamanie zakazów …

Siedmiu “Wspaniałych ” odpowie za złamanie zakazów …

Podczas minionego weekendu blisko 50 policjantów kontrolowało miejsca objęte zakazem wstępu i stanowczo reagowało na niestosowanie się do obowiązujących przepisów. Niestety nie wszyscy przestrzegali nowych wytycznych. 72-latek objęty kwarantanną wyszedł na zakupy. Sześciu innych mężczyzn złamało zakaz zgromadzeń, uczestnicząc w zakrapianych spotkaniach towarzyskich. Po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń z uwagi na epidemię kononawirusa.

Od kilku dni tarnobrzescy policjanci prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19.

Niestety okazało się, że nie wszyscy zastosowali się do nowych wytycznych.

  • Dziś po godz. 8, policjanci otrzymali informację, że 72-letni mężczyzna, który objęty jest kwarantanną domową, wyszedł z mieszkania i udał się na zakupy. Policjanci rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, sprawdzili przyległy teren, okazało się, że senior nie zdążył odejść zbyt daleko i po kilkunastu minutach trafił z powrotem do miejsca zamieszkania.Teraz 72-latka za nieodpowiedzialne zachowanie czeka wysoka grzywna.

W minionym weekendzie policjanci sporządzili 6 wniosków o ukaranie do sądu w związku z grupowaniem się osób i spożywaniem alkoholu.

  • W niedzielę przed godz. 15, na ul. Fabrycznej w Baranowie Sandomierskim w powiecie tarnobrzeskim, 4 mężczyzn urządziło sobie spotkanie towarzyskie zakrapiane alkoholem w rejonie dworca PKS. Policjanci wylegitymowali biesiadników. Byli nimi mężczyźni w wieku 25, 27, 30 i 53 lat. Trzech z nich piło alkohol w postaci wódki. Mężczyźni za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.
  • Tego dnia policjanci, pełniący służbę na tarnobrzeskim osiedlu Serbinów, ujawnili 2 mężczyzn pijących piwo. Do zdarzenia doszło przed godz. 16, przed klatką jednego z bloków. Podczas interwencji mężczyźni zachowywali się lekceważąco i agresywnie. Za naruszenie przepisów będą odpowiadać przed sądem.

Podczas minionego weekendu na ulice miasta i gmin wyjechały dodatkowe patrole policjantów, pracujących w służbach prewencyjnych i kryminalnych, którzy kontrolowali miejsca grupowania się osób i łamiących zakazy w związku z epidemią. Blisko 50 policjantów kontrolowało tereny zielone nad Wisłą, skwery, park Dzikowski, place zabaw, zwracali również uwagę na minimalną odległość między pieszymi i kwestię wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki dorosłego.

 

KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Szczepienia bez rejestracji w budynku starostwa

rta24.eu10 czerwca 2021

W Gorzycach dzień Dziecka się nie kończy

rta24.eu10 czerwca 2021

Zespół Jamniczanki zdobył nagrodę publiczności

rta24.eu9 czerwca 2021

Gminny konkurs recytatorski w Sokolnikach

rta24.eu9 czerwca 2021

Komunikat o utrudnieniach drogowych

rta24.eu9 czerwca 2021

Omal nie utonął w rowie, uratował go wójt Grębowa

rta24.eu5 czerwca 2021

Publikujemy portret pamięciowy mężczyzny, który składał dziecku niemoralne propozycje

rta24.eu1 czerwca 2021

V Zjazd Starych Motocykli PRL

rta24.eu26 maja 2021

W Gorzycach przyznano stypendia „Młodzi Zdolni”

rta24.eu24 maja 2021