W powiecie

Skopanie. Strażacy – krwiodawcy świętują jubileusz

Skopanie. Strażacy – krwiodawcy świętują jubileusz

W ciągu dwudziestu lat działalności klubu „Strażak” zrzeszeni w nim honorowi dawcy oddali już 465 litrów krwi. Wyjątkowy jubileusz był okazją do spotkania i podziękowań. 

Zebranie założycielskie klubu odbyło się 11 lutego 1997 roku z inicjatywy zarządu jednostki OSP i wzięło w nim udział 12 osób. Pierwszym prezesem został ówczesny prezes OSP Mieczysław Mazur. W 1999 roku do klubu dołączyła grupa aktywnych krwiodawców z klubu HDK przy Fabryce Firanek ,,Wisan”.

Dziś w klub zrzesza 23 osoby w różnym wieku, w tym trzy panie. Z grupy założycielskiej do dziś działa trzech krwiodawców – Mieczysław Mazur, Grzegorz Ślęzak i Artur Ślęzak. Są wśród krwiodawców rekordziści, którzy oddają krew od 20 lat i dłużej. To Henryk Furdyna, który podarował już 54 litry, Artur Ślęzak (51 litrów), Krzysztof Ślęzak (45,5 litrów).

W ciągu dwudziestoletniej działalności klubu byli i obecni jego członkowie oddali 465 litrów krwi. Podczas jubileuszu w Domu Ludowym w Skopaniu prezes Artur Ślęzak podziękował kolegom za dotychczasową humanitarną działalność i zachęcił do dalszej aktywności.

Podziękował także przyjaciołom i sponsorom klubu – instytucjom i osobom, które od samego początku wspierały jego działalność. To kolejni burmistrzowie gminy Baranów Sandomierski, starostowie powiatu tarnobrzeskiego, zarząd jednostki OSP Skopanie oraz Bogdan Panek.

Krwiodawcom w tym wyjątkowym dniu towarzyszyli: wicestarosta tarnobrzeski Krzysztof Pitra, burmistrz BaranowaSandomierskiego Marek Mazur, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu Kamil Kalinka, kierownik wydziału szkolenia i bezpieczeństwa ruchu drogowego WORD Tarnobrzeg Marek Ożga i sołtys Skopania Eugeniusz Ślęzak.

Wicestarosta Krzysztof Pitra zapewnił krwiodawców, że nadal mogą liczyć na wsparcie władz powiatu. On i pozostali goście przekazali klubowiczom upominki.

WW/ Starostwo Powiatowe
Foto. archiwum

strazak031

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021