W powiecie

Skopanie. Strażacy – krwiodawcy świętują jubileusz

Skopanie. Strażacy – krwiodawcy świętują jubileusz

W ciągu dwudziestu lat działalności klubu „Strażak” zrzeszeni w nim honorowi dawcy oddali już 465 litrów krwi. Wyjątkowy jubileusz był okazją do spotkania i podziękowań. 

Zebranie założycielskie klubu odbyło się 11 lutego 1997 roku z inicjatywy zarządu jednostki OSP i wzięło w nim udział 12 osób. Pierwszym prezesem został ówczesny prezes OSP Mieczysław Mazur. W 1999 roku do klubu dołączyła grupa aktywnych krwiodawców z klubu HDK przy Fabryce Firanek ,,Wisan”.

Dziś w klub zrzesza 23 osoby w różnym wieku, w tym trzy panie. Z grupy założycielskiej do dziś działa trzech krwiodawców – Mieczysław Mazur, Grzegorz Ślęzak i Artur Ślęzak. Są wśród krwiodawców rekordziści, którzy oddają krew od 20 lat i dłużej. To Henryk Furdyna, który podarował już 54 litry, Artur Ślęzak (51 litrów), Krzysztof Ślęzak (45,5 litrów).

W ciągu dwudziestoletniej działalności klubu byli i obecni jego członkowie oddali 465 litrów krwi. Podczas jubileuszu w Domu Ludowym w Skopaniu prezes Artur Ślęzak podziękował kolegom za dotychczasową humanitarną działalność i zachęcił do dalszej aktywności.

Podziękował także przyjaciołom i sponsorom klubu – instytucjom i osobom, które od samego początku wspierały jego działalność. To kolejni burmistrzowie gminy Baranów Sandomierski, starostowie powiatu tarnobrzeskiego, zarząd jednostki OSP Skopanie oraz Bogdan Panek.

Krwiodawcom w tym wyjątkowym dniu towarzyszyli: wicestarosta tarnobrzeski Krzysztof Pitra, burmistrz BaranowaSandomierskiego Marek Mazur, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu Kamil Kalinka, kierownik wydziału szkolenia i bezpieczeństwa ruchu drogowego WORD Tarnobrzeg Marek Ożga i sołtys Skopania Eugeniusz Ślęzak.

Wicestarosta Krzysztof Pitra zapewnił krwiodawców, że nadal mogą liczyć na wsparcie władz powiatu. On i pozostali goście przekazali klubowiczom upominki.

WW/ Starostwo Powiatowe
Foto. archiwum

strazak031

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Nie tracimy EkoDucha- sołecka zawierucha!

rta24.eu20 kwietnia 2021

Rozpoczęła się dystrybucja bezpłatnych jednorazowych maseczek

rta24.eu19 kwietnia 2021

Konferencja prasowa Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

rta24.eu19 kwietnia 2021

Stypendia dla uzdolnionych w Gorzycach

rta24.eu19 kwietnia 2021

Będzie kontynuacja ścieżki rowerowej Wola Baranowska – Knapy

rta24.eu15 kwietnia 2021

Wielkie sprzątanie gminy Gorzyce

rta24.eu14 kwietnia 2021

Przejazd w Chmielowie koło Zakładu Karnego częściowo zamknięty

rta24.eu14 kwietnia 2021

Niedzielne popołudnie z pożarami

rta24.eu12 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021