kultura i rozrywka

Słuchaj Trójki. Opowiedzą o książce tarnobrzeżanina

Słuchaj Trójki. Opowiedzą o książce tarnobrzeżanina

W nocy ze środy na czwartek w audycji „Ossobliwości muzyczne” na antenie Trójki 3 Programu Polskiego Radia będzie mowa o książce „Decybelowy obszar radiowy”, której autorem jest Wojciech Lis z Tarnobrzega.

Książka Wojciecha Lisa ukazała się w kwietniu, a poświęcona jest audycjom radiowym i dziennikarzom prezentującym na przestrzeni ostatnich czterech dekad szeroko pojmowaną muzykę rockową. “Decybelowy obszar radiowy” to historia, której wiarygodność podkreślają wspomnienia 70 osób, w większości doskonale znanych z eteru. „Brum”, “Metalowe Tortury”, “Muzyka Młodych”, “Ryłkołak Horror Show”, “Cały Ten Rock” to tylko niewielka część audycji przedstawionych w książce, na 280 stronach można znaleźć ich jednak o wiele więcej.

1-_DSC0547-001

To pozycja obowiązkowa dla wszystkich słuchaczy radia, którzy czytając lubią dać się ponieść fali sentymentu, a także doskonały przewodnik dla młodzieży poszukującej wiedzy o tym, w jaki sposób i dzięki komu ukształtowała się w Polsce scena rockowa.

1-_DSC0567

W audycji „Ossobliwości muzyczne” o „Decybelowym obszarze radiowy” rozmawiać będą jej gospodarz – Wojciech Ossowski, etnomuzykolog i dziennikarz muzyczny, od 1986 roku związany z radiową „Trójką” oraz Maciej Kierzkowski, który był jednym z prowadzących magazyn „Brum”, w radiowej „Trójce”. Dziennikarz związany także z telewizją, gdzie prowadził „Czad Komando” (TVP1) oraz „Rock raport” i „Pozytywka” (TVP2). Obecnie Kierzkowski prowadzi autorski program „Rockowskaz” na antenie Radia Łódź.

1-_DSC0591

Audycja „Ossobliwości muzyczne”, w której mowa będzie o „Decybelowym obszarze radiowym” zostanie nadana w nocy ze środy na czwartek w radiowej „Trójce” (z 22 na 23 czerwca w godzinach od 00.00-02.00). Dla słuchaczy przewidziane są egzemplarze książki Wojciecha Lisa.

ww

Na zdjęciach Wojciech Lis podczas promocji swojej książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu. (fot. B. Myśliwiec)

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rta24.eu9 lutego 2021

Ponad 90 tysięcy z tarnobrzeskich puszek WOŚP, aukcje nadal trwają

rta24.eu1 lutego 2021

Boginie w Galerii TDK – wystawa prac Agaty Zarzyckiej

rta24.eu19 stycznia 2021

Przerwa w dostawie wody

rta24.eu11 stycznia 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu7 stycznia 2021

Własna firma w 3 krokach – bezpłatne webinaria

rta24.eu30 grudnia 2020

Rusza V Plebiscyt Sportowy na najpopularniejszego sportowca portalu rta24.eu

rta24.eu29 grudnia 2020