kultura i rozrywka

Słuchaj Trójki. Opowiedzą o książce tarnobrzeżanina

Słuchaj Trójki. Opowiedzą o książce tarnobrzeżanina

W nocy ze środy na czwartek w audycji „Ossobliwości muzyczne” na antenie Trójki 3 Programu Polskiego Radia będzie mowa o książce „Decybelowy obszar radiowy”, której autorem jest Wojciech Lis z Tarnobrzega.

Książka Wojciecha Lisa ukazała się w kwietniu, a poświęcona jest audycjom radiowym i dziennikarzom prezentującym na przestrzeni ostatnich czterech dekad szeroko pojmowaną muzykę rockową. „Decybelowy obszar radiowy” to historia, której wiarygodność podkreślają wspomnienia 70 osób, w większości doskonale znanych z eteru. „Brum”, „Metalowe Tortury”, „Muzyka Młodych”, „Ryłkołak Horror Show”, „Cały Ten Rock” to tylko niewielka część audycji przedstawionych w książce, na 280 stronach można znaleźć ich jednak o wiele więcej.

1-_DSC0547-001

To pozycja obowiązkowa dla wszystkich słuchaczy radia, którzy czytając lubią dać się ponieść fali sentymentu, a także doskonały przewodnik dla młodzieży poszukującej wiedzy o tym, w jaki sposób i dzięki komu ukształtowała się w Polsce scena rockowa.

1-_DSC0567

W audycji „Ossobliwości muzyczne” o „Decybelowym obszarze radiowy” rozmawiać będą jej gospodarz – Wojciech Ossowski, etnomuzykolog i dziennikarz muzyczny, od 1986 roku związany z radiową „Trójką” oraz Maciej Kierzkowski, który był jednym z prowadzących magazyn „Brum”, w radiowej „Trójce”. Dziennikarz związany także z telewizją, gdzie prowadził „Czad Komando” (TVP1) oraz „Rock raport” i „Pozytywka” (TVP2). Obecnie Kierzkowski prowadzi autorski program „Rockowskaz” na antenie Radia Łódź.

1-_DSC0591

Audycja „Ossobliwości muzyczne”, w której mowa będzie o „Decybelowym obszarze radiowym” zostanie nadana w nocy ze środy na czwartek w radiowej „Trójce” (z 22 na 23 czerwca w godzinach od 00.00-02.00). Dla słuchaczy przewidziane są egzemplarze książki Wojciecha Lisa.

ww

Na zdjęciach Wojciech Lis podczas promocji swojej książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu. (fot. B. Myśliwiec)

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

Znamy wyniki „Złotej Szpili” – Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego

rta24.eu22 października 2021

Podsumowanie sezonu lotowego

rta24.eu22 października 2021

„Poseł czy kominiarz” – najnowsza premiera Teatru Czwartek

rta24.eu22 października 2021