W powiecie

Smażyli, skakali, nagrywali na baranowskich feriach

Smażyli, skakali, nagrywali na baranowskich feriach

Baranowski MGOK, jak co roku zaprosił dzieci z okolicy na szereg zajęć podczas ferii. Spotkania dla nich odbywały się w Baranowie Sandomierskim i Skopaniu. Instruktorzy ośrodka zaprosili uczestników do wspólnej zabawy, tworzenia, gotowania, muzykowania, podróżowania. W zajęciach wzięło udział blisko 100 dzieci w wieku od kilku do kilkunastu lat.

W ramach feryjnych spotkań dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych i rękodzieła, wykonywały m.in. lasowiackie wycinanki, wspólnie budowały karmnik dla różnobarwnych ptaków, wykonywały także laurki dla gości specjalnych. Owymi gośćmi byli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu, którzy opowiedzieli o tym, jak zachować bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych, jak unikać niebezpiecznych sytuacji, a także co robić, kiedy dzieje się coś złego. Dzieci miały także możliwość poznania zasad udzielania pierwszej pomocy oraz ćwiczyły na fantomie sztuczne oddychanie.

Podczas ferii odbyły się także bardzo lubiane przez wszystkich zajęcia kulinarne. Tłusty czwartek blisko, zatem dzieci samodzielnie wykonywały chrust, a następnie ze smakiem pałaszowały słodkie przysmaki. Wszyscy zgodnie przyznali, że wyszły wspaniałe! A po jedzeniu uczestnicy szybko spalili nadprogramowe kalorie podczas zabaw muzycznych i ruchowych.

Ferie zakończyły się piątkową wycieczką do parku trampolin do Rzeszowa, gdzie każdy mógł zostać akrobatą oraz sobotnim balem przebierańców w Skopaniu, gdzie z kolei każdy mógł zostać… każdym! Równocześnie grupa młodych mieszkańców uczestniczyła w warsztatach pod nazwą „Robimy słuchowisko radiowe”. Zajęcia zorganizowała Fundacja Teatr Wyobraźni. Podczas spotkań powstał scenariusz, dzieci dowiedziały się, jak tworzyć dźwięki, jak budować głosem swoją rolę, a następnie w baranowskim studiu nagrały słuchowisko. Audycja z udziałem dzieci jest montowana i wkrótce będzie można jej posłuchać w internecie. W planie jest jeszcze wycieczka do Teatru Polskiego Radia w Warszawie.

Kulturalne ferie zostały dofinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

7_8,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

7_14,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

8_2,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

10_5,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

10_8,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

Źródło: UG Baranów Sandomierski 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Uwaga! Szkolenie żołnierzy WOT na terenie gminy Nowa Dęba

rta24.eu25 lutego 2021

Poziom wód na rzekach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu24 lutego 2021

Uratowana czapla w Alfredówce

rta24.eu24 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

“Zakręcona akcja” pod OSP Grębów

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

DEZAMET wsparł ZS 2 w Nowej Dębie

rta24.eu16 lutego 2021

Pożar domu jednorodzinnego w Gągolinie! Wsparcie z Tarnobrzega

rta24.eu12 lutego 2021