Smutny powrót Siarkowców

Na razie nie wiedzie się piłkarzom drugoligowej Siarki Tarnobrzeg w meczach wyjazdowych. W sobotę podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora ulegli 1:3 drużynie Błękitnych Stargard i była to ich druga porażka na boisku rywala.

Mecz lepiej rozpoczęli przyjezdni z Tarnobrzega, którzy już w 20 minucie trafili do bramki gospodarzy, ale sędzia gola nie uznał. W pierwszej połowie wyraźnie widać było dominację Siarkowców. Błękitni przez 45 minut nie stworzyli sobie ani jednej sytuacji bramkowej i zostali za to skarceni tuż przed zejściem do szatni. W 45 minucie tarnobrzeżanie przejęli piłkę po rzucie z outu. Z kontrą wyszedł Daniel Koczon, który będąc w polu karnym odegrał jednak piłkę do wbiegającego Jakuba Głaza, a ten strzałem po zimie pokonał golkipera Błękitnych.

Stracona tuż przed przerwą bramka rozjuszyła jednak gospodarzy, którzy na drugą połowę wyszli o wiele bardziej skoncentrowani i za wszelką cenę starali się zdobyć wyrównująca bramkę. Ta sztuka udała im się dopiero w 71 minucie, kiedy po rajdzie prawą stroną Wojciecha Fadeckiego w sytuacji sam na sam znalazł się Bartosz Flis, który strzałem po ziemi doprowadził do wyrównania. Przyjezdni jeszcze nie zdążyli się otrząsnąć po stracie gola, kiedy gospodarze idąc za ciosem już w 75 minucie zdobyli drugą bramkę. Jej autorem był młodzieżowiec Mateusz Czapłygin, który później ustalił wynik meczu strzelając jeszcze jedną bramkę w doliczonym czasie gry.
– Ten mecz stał na niezłym drugoligowym poziomie. Było dużo sytuacji podbramkowych, dużo emocji. Mogę tylko jednego żałować, że grając dobry mecz przegrywa się 3:1. To jest kuriozalna sytuacja – mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener Siarki, Włodzimierz Gąsior.

Była to już druga wyjazdowa porażka piłkarzy Siarki Tarnobrzeg, którzy po czterech kolejkach mają na swym koncie jedno zwycięstwo (2:1 z Rozwój Katowice), jeden remis (0:0 z Radomiakiem Radom) i dwie porażki (0:3 z Puszczą Niepołomice i 1:3 z Błekitnymi Stargard).
Następny mecz podopieczni trenera Gąsiora rozegrają na swoim stadionie już w najbliższą środę, 24 sierpnia, o godz. 17. Do Tarnobrzega przyjedzie drużyna Olimpii Zambrów, która ma na swym koncie jedno zwycięstwo i trzy porażki.

BŁĘKITNI STARGARD – SIARKA TARNOBRZEG 3:1 (0:1)
0:1 – Głaz 45′
1:1 – Flis 71′
2:1 – Czapłygin 75′
3:1 – Czapłygin 90′

BŁĘKITNI: 31. Przemysław Wróbel – 25. Grzegorz Szymusik (90, 26. Wojciech Baszak), 19. Tomasz Pustelnik, 2. Patryk Baranowski, 24. Rafał Gutowski – 18. Wojciech Fadecki, 11. Paweł Lisowski, 6. Filip Karmański (56, 23. Mateusz Czapłygin), 10. Bartosz Flis (73, 8. Maciej Kazimierowicz), 17. Maciej Więcek (59, 20. Michał Magnuski) – Przemysław Brzeziański.

SIARKA: 1. Karol Dybowski – 13. Jan Grzesik, 4. Bartosz Waleńcik, 10. Konrad Stępień, 21. Michał Dawidowicz – 7. Patryk Szewc (79, 16. Mateusz Czyżycki), 8. Marcin Stromecki, 9. Marcin Stefanik, 23. Jakub Głaz (64, 3. Krzysztof Suchecki), 17. Hubert Tomalski – 11. Daniel Koczon.

żółte kartki: Szymusik, Gutowski, Lisowski – Stępień.

sędziował: Marcin Liana (Bydgoszcz)

Andrzej Tomaszeski

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

LOTTO XXXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym oraz Turniej Nadziei Olimpijskich