W powiecie

Sołecka zawierucha w Dymitrowie Małym zakończona sukcesem

Sołecka zawierucha w Dymitrowie Małym zakończona sukcesem

Zaopatrzeni w worki, rękawiczki i maseczki  wspólnie ruszyli ulicami Dymitrowa.  Podczas weekendowej akcji mieszkańcy zadbali o otaczające ich środowisko!

I edycja akcji ,,Nie tracimy EkoDucha – sołecka zawierucha’’ okazała się  sukcesem. W inicjatywie wzięło udział prawie 40 osób w różnym wieku! Do akcji dołączyły także członkinie Koła Gospodyń Wiejskich oraz druhowie OSP  Dymitrów Mały.

Mieszkańcy Dymitrowa  zbierając śmieci w sobotnie popołudnie zrobili porządną zawieruchę! Wolontariusze zaopatrzeni  w worki i rękawice zostali podzieleni na rewiry sprzątania. Ich zadaniem było uporządkowanie określonego terenu. Zbierano papierki, puszki, reklamówki, butelki plastikowe i szklane, dzięki temu przydrożne rowy i skwery zostały uporządkowane. Zebrano wyrzucone opony i śmieci z nadwiślańskiej kępy. Zadbano  również o teren wokół budynku remizy OSP i stawy na terenie sołectwa.  Podczas całej akcji worki szybko się zapełniały, a wśród zebranych śmieci „królowały”  szklane butelki i puszki.

– Nie spodziewałam się takiej frekwencji, przyznaje Magdalena Kosztur, Sołtys Sołectwa Dymitrów Mały. Jestem ogromnie wdzięczna wszystkim mieszkańcom, którzy chętnie włączyli się w to wydarzenie. To pokazuje, jak bardzo nam wszystkim zależy, aby nasza Gmina była piękna, czysta i zachęcała turystów do wypoczynku właśnie u nas.  Mam nadzieję, że estetyka środowiska naturalnego w naszym regionie , dzięki takim akcjom poprawi się. A za rok, podczas II edycji spotkamy się w jeszcze większym gronie.

Wszyscy uczestnicy zgodnie podkreślali,  że takich akcji powinno być więcej. Dlatego mamy nadzieję, że tegoroczna edycja zainicjuje szereg akcji ekologicznych na kolejne lata, a uczestnicy będą skutecznie promować postawy ekologiczne w społeczeństwie.

Na zakończenie akcji, dzięki wsparciu Gminy Baranów Sandomierski wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy upominek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Łączymy siły, aby zagospodarować zdegradowane przestrzenie

rta24.eu6 maja 2021

Wypełnij ankietę i miej wpływ na rozwój Gminy Gorzyce

rta24.eu6 maja 2021

Akcja edukacyjna Głosu Seniora

rta24.eu6 maja 2021

Dzień Strażaka

rta24.eu4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rta24.eu29 kwietnia 2021

Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

rta24.eu29 kwietnia 2021

Dbajmy o mienie w naszych ogródkach działkowych

rta24.eu29 kwietnia 2021

Gorzyce – “Kanapa” po raz drugi

rta24.eu28 kwietnia 2021

Zmarł ks. Tomasz Kotulski

rta24.eu27 kwietnia 2021