W Tarnobrzegu

Spacerem po zdrowie. I z pierścionkiem do ukochanej…

Spacerem po zdrowie. I z pierścionkiem do ukochanej…

Około pół tysiąca mieszkańców Tarnobrzega wzięło udział w sobotniej akcji „Spacer po zdrowie-Zaproś swojego lekarza!”. Maszerowali ulicami, na bieżniach, korzystali z badań, porad i innych atrakcji.

Siedzący tryb życia to czwarta przyczyna zgonów na świecie. – Dlatego zachęcamy do ruchu, choćby w najprostszej formie, jaką jest spacer, by poprawić nie tylko swoją kondycję, ale przede wszystkim stan zdrowia – mówią koordynatorki akcji Ewelina Myłek i Barbara Zych. Spacer zorganizowany został w ramach Narodowego Programu Zdrowia Ministerstwa Zdrowia, a impreza odbyła się jednocześnie w sześciu miastach Polski.

Oprócz prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba i koordynatorek akcji z mieszkańcami spacerowali także goście z Rzeszowa: wicemarszałek województwa Stanisław Kruczek, członek zarządu Ewa Draus, przewodnicząca Podkarpackiej Izby Pielęgniarek i Położnych Anita Drążek. Pochód prowadziła Miejska Orkiestra Dęta oraz mażoretki.

Był też czas na pokazy i występy. Na placu Bartosza Głowackiego zaprezentowali się karatecy z Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate z mistrzem Ryszardem Kiperem, maluchy z Przedszkola nr 1 i 3, uczniowie Gimnazjum nr 3, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy oraz zespół „Fram”.

Do aktywności namawiali instruktorzy klubu „Fitneska”. Każdy mógł poćwiczyć na mechanicznych bieżniach, potrenować z dziećmi oraz w specjalnych butach tzw. „bounce fit”. Po pokazie tych ćwiczeń przed panią Anną, jedną z instruktorek, uklęknął pan Damian z bukietem czerwonych róż i poprosił ją o rękę. Oświadczyny zostały przyjęte a zgromadzeni na placu mieszkańcy odśpiewali parze „Sto lat”. Narzeczonym życzymy szczęścia!

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021

Poranny pożar samochodu w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lutego 2021

Kopernika z sercem dla dzieci

rta24.eu22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Lokalna aplikacja mobilna Tu Tarnobrzeg wystartowała

rta24.eu18 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021