W Tarnobrzegu

Spacerem po zdrowie. I z pierścionkiem do ukochanej…

Spacerem po zdrowie. I z pierścionkiem do ukochanej…

Około pół tysiąca mieszkańców Tarnobrzega wzięło udział w sobotniej akcji „Spacer po zdrowie-Zaproś swojego lekarza!”. Maszerowali ulicami, na bieżniach, korzystali z badań, porad i innych atrakcji.

Siedzący tryb życia to czwarta przyczyna zgonów na świecie. – Dlatego zachęcamy do ruchu, choćby w najprostszej formie, jaką jest spacer, by poprawić nie tylko swoją kondycję, ale przede wszystkim stan zdrowia – mówią koordynatorki akcji Ewelina Myłek i Barbara Zych. Spacer zorganizowany został w ramach Narodowego Programu Zdrowia Ministerstwa Zdrowia, a impreza odbyła się jednocześnie w sześciu miastach Polski.

Oprócz prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba i koordynatorek akcji z mieszkańcami spacerowali także goście z Rzeszowa: wicemarszałek województwa Stanisław Kruczek, członek zarządu Ewa Draus, przewodnicząca Podkarpackiej Izby Pielęgniarek i Położnych Anita Drążek. Pochód prowadziła Miejska Orkiestra Dęta oraz mażoretki.

Był też czas na pokazy i występy. Na placu Bartosza Głowackiego zaprezentowali się karatecy z Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate z mistrzem Ryszardem Kiperem, maluchy z Przedszkola nr 1 i 3, uczniowie Gimnazjum nr 3, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy oraz zespół „Fram”.

Do aktywności namawiali instruktorzy klubu „Fitneska”. Każdy mógł poćwiczyć na mechanicznych bieżniach, potrenować z dziećmi oraz w specjalnych butach tzw. „bounce fit”. Po pokazie tych ćwiczeń przed panią Anną, jedną z instruktorek, uklęknął pan Damian z bukietem czerwonych róż i poprosił ją o rękę. Oświadczyny zostały przyjęte a zgromadzeni na placu mieszkańcy odśpiewali parze „Sto lat”. Narzeczonym życzymy szczęścia!

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021