W Tarnobrzegu

Spacerem po zdrowie. I z pierścionkiem do ukochanej…

Spacerem po zdrowie. I z pierścionkiem do ukochanej…

Około pół tysiąca mieszkańców Tarnobrzega wzięło udział w sobotniej akcji „Spacer po zdrowie-Zaproś swojego lekarza!”. Maszerowali ulicami, na bieżniach, korzystali z badań, porad i innych atrakcji.

Siedzący tryb życia to czwarta przyczyna zgonów na świecie. – Dlatego zachęcamy do ruchu, choćby w najprostszej formie, jaką jest spacer, by poprawić nie tylko swoją kondycję, ale przede wszystkim stan zdrowia – mówią koordynatorki akcji Ewelina Myłek i Barbara Zych. Spacer zorganizowany został w ramach Narodowego Programu Zdrowia Ministerstwa Zdrowia, a impreza odbyła się jednocześnie w sześciu miastach Polski.

Oprócz prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba i koordynatorek akcji z mieszkańcami spacerowali także goście z Rzeszowa: wicemarszałek województwa Stanisław Kruczek, członek zarządu Ewa Draus, przewodnicząca Podkarpackiej Izby Pielęgniarek i Położnych Anita Drążek. Pochód prowadziła Miejska Orkiestra Dęta oraz mażoretki.

Był też czas na pokazy i występy. Na placu Bartosza Głowackiego zaprezentowali się karatecy z Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate z mistrzem Ryszardem Kiperem, maluchy z Przedszkola nr 1 i 3, uczniowie Gimnazjum nr 3, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy oraz zespół „Fram”.

Do aktywności namawiali instruktorzy klubu „Fitneska”. Każdy mógł poćwiczyć na mechanicznych bieżniach, potrenować z dziećmi oraz w specjalnych butach tzw. „bounce fit”. Po pokazie tych ćwiczeń przed panią Anną, jedną z instruktorek, uklęknął pan Damian z bukietem czerwonych róż i poprosił ją o rękę. Oświadczyny zostały przyjęte a zgromadzeni na placu mieszkańcy odśpiewali parze „Sto lat”. Narzeczonym życzymy szczęścia!

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021