W Tarnobrzegu

Społeczna Akademia Nauk na ratunek WSH

Społeczna Akademia Nauk na ratunek WSH

– Nie ma powodów do zadowolenia, ale też nie ma się czym martwić – skwitował rektor Jan Waluszewski informując studentów tarnobrzeskiego wydziału Wyższej Szkoły Handlowej o likwidacji uczelni. Co będzie dalej ?

wsh1

Konfliktu między założycielami kieleckiej Wyższej Szkoły Handlowej im. Bolesława Markowskiego w Kielcach nie udało się zażegnać, stąd uchwała o postawieniu szkoły w stan likwidacji. – Byłem przeciwnikiem tej decyzji, ale stało się tak jak się stało – wyjaśniał rektor Waluszewski na konferencji prasowej.

Nie oznacza to, że 500 osób studiujących w oddziale zamiejscowym w Tarnobrzegu zostanie na lodzie.Dzięki staraniom władz uczelni mogą kontynuować naukę na tych samych kierunkach w tych samych murach, ale już pod szyldem Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, która jest gotowa przejąć studentów i kadrę WSH.

wsh2

W tej sprawie zostało podpisane trójstronne porozumienie pomiędzy uczelniami a kielecką Fundacją „Więź Pokoleń”, która jest właścicielem budynków likwidowanej szkoły. Łódzka uczelnia stara się już o ministerialną zgodę na utworzenie wydziałów zamiejscowych w Kielcach i Tarnobrzegu. Studenci otrzymują dokumenty, które muszą wypełnić, by przenieść się do Akademii.

Andrzej Kazanowski, pełnomocnik rektora Społecznej Akademii Nauk zachwalając ofertę uczelni zapewniał studentów tarnobrzeskiego Wydziału Nauk Ekonomicznych, że konsolidacja przyniesie im korzyści. Oprócz kontynuacji nauki bez dodatkowych opłat i na tych samych kierunkach będą mogli skorzystać z oferty, jaką swoim studentom proponuje SAN. Ta największa niepubliczna uczelnia w Polsce jest od 2004 roku partnerem Clark Uniwersity i oferuje anglojęzyczne studia MBA+Master.

wsh4

W Tarnobrzegu mogą też zostać uruchomione nowe kierunki kształcenia, ale dopiero po rozeznaniu sytuacji na rynku pracy w regionie. Dziekan zamiejscowego wydziału Grzegorz Wilk-Jakubowski ma nadzieję, że będą to kierunki inżynierskie.

wsh6

Wioletta Wojtkowiak

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021

Poranny pożar samochodu w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lutego 2021

Kopernika z sercem dla dzieci

rta24.eu22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Lokalna aplikacja mobilna Tu Tarnobrzeg wystartowała

rta24.eu18 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021