W Tarnobrzegu

Społeczna Akademia Nauk na ratunek WSH

Społeczna Akademia Nauk na ratunek WSH

– Nie ma powodów do zadowolenia, ale też nie ma się czym martwić – skwitował rektor Jan Waluszewski informując studentów tarnobrzeskiego wydziału Wyższej Szkoły Handlowej o likwidacji uczelni. Co będzie dalej ?

wsh1

Konfliktu między założycielami kieleckiej Wyższej Szkoły Handlowej im. Bolesława Markowskiego w Kielcach nie udało się zażegnać, stąd uchwała o postawieniu szkoły w stan likwidacji. – Byłem przeciwnikiem tej decyzji, ale stało się tak jak się stało – wyjaśniał rektor Waluszewski na konferencji prasowej.

Nie oznacza to, że 500 osób studiujących w oddziale zamiejscowym w Tarnobrzegu zostanie na lodzie.Dzięki staraniom władz uczelni mogą kontynuować naukę na tych samych kierunkach w tych samych murach, ale już pod szyldem Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, która jest gotowa przejąć studentów i kadrę WSH.

wsh2

W tej sprawie zostało podpisane trójstronne porozumienie pomiędzy uczelniami a kielecką Fundacją „Więź Pokoleń”, która jest właścicielem budynków likwidowanej szkoły. Łódzka uczelnia stara się już o ministerialną zgodę na utworzenie wydziałów zamiejscowych w Kielcach i Tarnobrzegu. Studenci otrzymują dokumenty, które muszą wypełnić, by przenieść się do Akademii.

Andrzej Kazanowski, pełnomocnik rektora Społecznej Akademii Nauk zachwalając ofertę uczelni zapewniał studentów tarnobrzeskiego Wydziału Nauk Ekonomicznych, że konsolidacja przyniesie im korzyści. Oprócz kontynuacji nauki bez dodatkowych opłat i na tych samych kierunkach będą mogli skorzystać z oferty, jaką swoim studentom proponuje SAN. Ta największa niepubliczna uczelnia w Polsce jest od 2004 roku partnerem Clark Uniwersity i oferuje anglojęzyczne studia MBA+Master.

wsh4

W Tarnobrzegu mogą też zostać uruchomione nowe kierunki kształcenia, ale dopiero po rozeznaniu sytuacji na rynku pracy w regionie. Dziekan zamiejscowego wydziału Grzegorz Wilk-Jakubowski ma nadzieję, że będą to kierunki inżynierskie.

wsh6

Wioletta Wojtkowiak

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021