W powiecie

Społeczności lokalne walczą razem o Bartusia

Społeczności lokalne walczą razem o Bartusia

Nabiera rozpędu akcja społeczna #9milionówserc dla Bartusia, której celem jest zebranie pieniędzy na najdroższy lek świata dla chorego na SMA – rdzeniowy zanik mięśni małego Sandomierzanina. W zbiórkę dla chłopca włącza się ochoczo coraz więcej organizacji i nieformalnych grup, które bezinteresownie i bardzo skutecznie organizują różne kiermasze, zabawy i kwesty pieniędzy w swoich społecznościach lokalnych. Tylko dzięki zaangażowaniu wielu mieszkańców naszego regionu uda się spakować walizki z 9 milionami złotych na leczenie Bartusia i uchronić go przed wizją trwałej niepełnosprawności i śmiercią.

Do grona #9milionówserc, które niosą nadzieję Bartusiowi i kibicują mu w walce o zdrowie dołączają chętnie lokalni samorządowcy – burmistrzowie świętokrzyskich miast i wójtowie gmin, którzy zachęcają swoich mieszkańców do pomocy Bartusiowi oraz wspierają organizację lokalnych wydarzeń charytatywnych. Oficjalnymi partnerami akcji zostali Marcin Marzec – Burmistrz Sandomierza oraz Marcin Piwnik – Starosta Powiatowy wspierający wydarzenia organizowane w Sandomierzu, m.in. organizowaną w maju Wielką Sandomierską Zbiórkę Uliczną dla Bartusia i Charytatywny Piknik z okazji Dnia Dziecka.

Dużym sukcesem organizacyjnym i skutecznością w pozyskiwaniu pieniędzy na leczenie Bartusia mogą także pochwalić się mieszkańcy okolicznych gmin, którzy w ciągu ostatnich dwóch czerwcowych weekendów zebrali razem ponad 60 tys. złotych. Charytatywne pikniki dla Bartusia odbyły się m.in. w Łagowie, Klimontowie, Łoniowie oraz Golejowie, gdzie do akcji włączyła się m.in. #ArmiaMarcelka z Rytwian. Jego historia również poruszyła tysiące ludzi w regionie, i któremu udało się zebrać pieniądze na walkę z glejakiem nerwu wzrokowego.

Doskonale wiemy, jak to jest gdy usłyszy się kosmiczną cenę za uratowanie życia swojego dziecka…Świat wtedy nagle wywraca się do góry nogami… Wszystko jednak jest możliwe tylko trzeba chcieć i dążyć do celu całym sercem! Wierzymy w siłę społeczności lokalnych dlatego teraz otwieramy nasze serca i angażujemy się w pomoc dla Bartusia. Mamy nadzieję, że kolejne osoby także podadzą mu pomocną dłoń i dołączą do zbiórki. Liczy się każdy gest. Pamiętajmy – dobro powraca!” – zachęca do pomocy Bartusiowi pani Agnieszka Wójcik, mama Marcela, współorganizatorka weekendowej akcji w Golejowie.

Bartuś potrzebuje zebrać ponad 9,5 mln złotych na najdroższy lek świata jak najszybciej. Czas działa na jego niekorzyść, bo Bartuś rośnie a lek, o który walczą rodzice chłopca jest skuteczny tylko w momencie podania go przed przekroczeniem wagi 13,5 kg.

Jest kilka prostych sposobów na to, jak przyśpieszyć zbiórkę i zebrać brakujące 7 mln złotych:

  • Wpłać dowolną kwotę szybko i bezpiecznie bezpośrednio przez stronę zbiórki Bartusia www.siepomaga.pl/bartus-sma lub https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/bartlomiej-przychodzki
  • Wyślij SMS na NUMER 72365 o TREŚCI 0116442 (koszt sms 2,46 zł brutto)
  • Wejdź na stronę zbiórki www.siepomaga.pl/bartus-sma i udostępnij ją na swoim profilu w mediach społecznościowych
  • Przeznacz na licytacje charytatywne dla Bartusie tobie już niepotrzebne ale nadal przydatne przedmioty takie jak książki, zabawki, ubrania, akcesoria kuchenne etc. lub usługi swojej firmy. Szukaj na Facebook grupy o nazwie „Bartuś – Pogromca SMA – Licytacje”. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/149498376988484
  • Weź sprawy w swoje ręce i zorganizuj w swoim miejscu pracy, szkole albo w swojej parafii zbiórkę pieniędzy dla Bartusia. Możesz ją połączyć z kiermaszem domowych ciast. Otrzymasz od organizatorów zbiórki niezbędny pakiet wolontariusza, który umożliwi ci przeprowadzenie działań w swojej społeczności.

Jeśli chcesz działać dla Bartusia ale nie wiesz dokładnie jak to skontaktuj się z organizatorami zbiórki przez e-mail: razemdlabartusia@onet.pl lub przez wiadomość zostawioną na Facebookowym blogu zbiórki o nazwie „Bartuś Przychodzki kontra SMA”. Link do bloga: https://www.facebook.com/Bartu%C5%9B-Przychodzki-kontra-SMA-193842018774469/business_app_store

Możesz również dokonać tradycyjnej wpłaty przez przelew bankowy:


Fundacja “Serca dla Maluszka”
ul. Kowalska 89 m.1
43-300 Bielsko-Biała
Bank Millennium S.A.
85 1160 2202 0000 0001 9214 1142

w tytule przelewu prosimy wpisać: 1792 Bartłomiej Przychodzki

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Spotkanie tradycji z nowoczesnością w baranowskim zamku

rta24.eu3 sierpnia 2021

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021