W Tarnobrzegu

Spór w szpitalu trwa. „Czujemy się zaszczute, ścigane…”

Spór w szpitalu trwa. „Czujemy się zaszczute, ścigane…”

Obietnica wyższych płac dla pielęgniarek i położnych z Tarnobrzega nie kończy sporu zbiorowego w tutejszym szpitalu. Dzisiaj odbyła się druga tura mediacji związku zawodowego z dyrekcją lecznicy. 

Zgodnie z zapewnieniem marszałka porozumienie płacowe, które w ubiegłym tygodniu zakończyło spór zbiorowy w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie, obowiązuje także we wszystkich szpitalach wojewódzkich Podkarpacia. Dyrektor tarnobrzeskiej lecznicy Wiktor Stasiak musi więc znaleźć pieniądze na wzrost pensji zasadniczych pielęgniarek i położnych o: 300 zł brutto od 1 sierpnia tego roku, 200 zł brutto od 1 sierpnia 2019 i kolejne 250 zł brutto od 1 lipca 2020 roku.

Podwyżki to nie wszystko, dlatego spór zbiorowy w Tarnobrzegu trwa. Pielęgniarki i położne walczą o lepsze warunki pracy m.in. o miesięczne a nie kwartalne rozliczanie grafików pracy, przywrócenie urlopowego świadczenia z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

Po powrocie większości personelu ze zwolnień lekarskich szpitalne oddziały pracują normalnie. Jednak część personelu kontynuuje zwolnienia lekarskie, którym na dodatek przygląda się prokuratura. To też jest powodem frustracji i źle wpływa na stan psychiczny pań, w których rękach jest ludzkie zdrowie i życie.

– Czujemy się zaszczute, ścigane, psychicznie zlinczowane przez opinię publiczną, jesteśmy przesłuchiwane, co chwilę mamy kontrole z kadr, tak jakbyśmy nie miały prawa chorować, jesteśmy traktowane jak przestępcy, chociaż przestępcy mają większe prawa niż my… – uważa przewodnicząca związku w tarnobrzeskim szpitalu Halina Sasiela-Błażejczak.

Wioletta Wojtkowiak

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021