W Tarnobrzegu

Sprawa Mokrzyszowa wróci na sesję. „Plan jest gotowy i należy podjąć męską decyzję”

Sprawa Mokrzyszowa wróci na sesję. „Plan jest gotowy i należy podjąć męską decyzję”

Uchwalenie zmienionego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tarnobrzeskiego osiedla Mokrzyszów, na co czekają inwestorzy, nie powinno być odwlekane. Będzie o tym rozmawiał z radnymi pełniący obowiązki prezydenta Kamil Kalinka.

– Plan jest gotowy i należy podjąć męską decyzję. Bez względu na to, kto tam chce inwestować, jeżeli to ma przynieść korzyść: przyspieszyć inwestycje, rozwój miasta, dać miastu większe przychody, nie należy wstrzymywać uchwalenia planu, należy iść do przodu – mówi Kalinka. – Będę chciał spotkać się z radnymi, abyśmy przedyskutowali ten temat i wspólnie podjęli decyzję. Oczywiście w tej sprawie Rada Miasta zdecyduje ostatecznie.

Przewodniczący Rady Miasta Dariusz Bożek poinformował, że sprawa uchwalenia planu rozstrzygnie się w najbliższą środę podczas posiedzenia komisji głównej Rady Miasta, która zdecyduje o porządku obrad sesji wyznaczonej na 28 marca.
Przypomnijmy, że procedowanie planu dla Mokrzyszowa radni zdjęli z obrad lutowej sesji. Cień na przestrzenne zagospodarowanie Morzyszowa rzuciła bowiem akcja Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Aresztowanemu prezydentowi Tarnobrzega zarzuca się, że wziął łapówkę od tarnobrzeskiego przedsiębiorcy, który oczekiwał w miejscowym planie korzystnych dla siebie zmian. Są też inne problemy związane z tym terenem, na którym przewidziano budowę galerii handlowej.

Przewodniczący Rady Miasta i radni z komisji techniczno-inwestycyjnej odwiedzili to miejsce w miniony wtorek, i tam rozmawiali z inwestorami (na zdjęciach). Jednym z nich był dyrektor Wytwórni Hydrauliki Okrętowej. Zbigniew Piotrowski obawia się, że gdy rozpocznie się budowa galerii, dojazd do fabryki nie będzie możliwy. O tym, że wytwórnia będzie miała zapewniony dojazd nową drogą przekonywał z kolei właściciel działki radny Dariusz Kołek. Zapewnił, że firma Karuzela, która kupi od niego teren pod galerię jest nastawiona na porozumienie w sprawie przejazdu dla wytwórni. Jednak dla Zbigniewa Piotrowskiego najlepszą gwarancją byłoby wykonanie nowej drogi przez miasto.

DSC_0465

Wioletta Wojtkowiak

4 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021

Uczniowie z Prymasówki po praktykach w Maladze

rta24.eu20 października 2021

Lista projektów dopuszczonych do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego

rta24.eu20 października 2021

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Podkarpackie media ciekawe Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu19 października 2021

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021