Kronika Policyjna

Sprowadzili narkotyki z Wielkiej Brytanii

Sprowadzili narkotyki z Wielkiej Brytanii

Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie dwaj mieszkańcy Tarnobrzega. Mężczyźni podejrzani są o posiadanie znacznej ilości narkotyków, które sprowadzali z Wielkiej Brytanii. Policjanci zabezpieczyli amfetaminę, z której można było uzyskać ponad 420 jednorazowych porcji.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zakończyli śledztwo w sprawie wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Do tej sprawy zatrzymali dwóch mieszkańców Tarnobrzega. Mężczyźni łącznie usłyszeli 8 zarzutów popełnienia przestępstw z Ustawy o zwalczaniu narkomanii.

Sprawa miała swój początek we wrześniu 2020 roku. Uwagę policjantów, którzy tego dnia pełnili służbę, zwróciło zachowanie dwóch mężczyzn, wracających z jednej ze stacji paliw. Na widok oznakowanego radiowozu obaj zaczęli zachowywać się nerwowo i zmienili kierunek, w którym szli. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co było przyczyną ich dziwnego zachowania. Podjęli wobec nich interwencję. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Tarnobrzega, w wieku 21 i 29 lat.

Funkcjonariusze mając podejrzenie, że mogą oni mieć coś do ukrycia, zapytani mężczyzn, czy mają przy sobie przedmioty, których posiadanie jest zabronione. Obaj zgodnie zaprzeczali. Policjanci nie dali wiary w ich zapewnienia. Podczas sprawdzenia ujawnili przy nich amfetaminę. Zarówno 21-latek jak i jego starszy kolega zostali zatrzymani i trafili do policyjnej izby zatrzymań.

Kryminalni przeszukali ich mieszkania. Podczas prowadzonych czynności w zamrażalniku lodówki u 21-letniego mieszkańca Tarnobrzega, zabezpieczyli substancję psychotropową, w postaci amfetaminy, w ilości 129 gram. Jak ustalono zabroniona substancja trafiała do niego z Wielkiej Brytanii.

Śledczy ustalili, że obaj mężczyźni za pośrednictwem operatora pocztowego, który dokonał przywozu z Wielkiej Brytanii na teren kraju, sprowadzili substancje psychotropowe w postaci amfetaminy w znacznej ilości. Z zabezpieczonej substancji można było uzyskać 425 jednorazowych porcji narkotyku.

Wobec zgromadzonych dowodów i ilości zatrzymanych narkotyków, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie obu mężczyzn. Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu przychylił się do wniosku i zastosował wobec 21 i 29-latka areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Art.55. Ustawy o zwalczaniu narkomanii mówi;

Kto, wbrew przepisom ustawy, dokonuje przywozu, wywozu, przewozu, wewnątrzwspólnotowego nabycia lub wewnątrzwspólnotowej dostawy środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej,podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5.

W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust.1, jest znaczna ilość środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej albo czyn ten został popełniony w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

 

 

 

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Wypadek na ulicy Sienkiewicza

rta24.eu15 czerwca 2021

Poszukiwany wpadł w ręce policji, bo przeszkadzała mu zabawa dzieci

rta24.eu15 czerwca 2021

Zaatakował znajomych, zdemolował ich dom, a z innej posesji ukradł samochód

rta24.eu14 czerwca 2021

Kierowca seata potrącił troje nastolatków

rta24.eu10 czerwca 2021

Rozładowany telefon uchronił 80-latkę, przed oszustwem

rta24.eu10 czerwca 2021

Małżeństwo z Warszawy podziękowało policjantom za pomoc

rta24.eu9 czerwca 2021

30-latek z Tarnobrzega hodował konopie

rta24.eu5 czerwca 2021

Omal nie utonął w rowie, uratował go wójt Grębowa

rta24.eu5 czerwca 2021

Publikujemy portret pamięciowy mężczyzny, który składał dziecku niemoralne propozycje

rta24.eu1 czerwca 2021