W powiecie

Środki bojowe z PGZ dla Sił Zbrojnych

Środki bojowe z PGZ dla Sił Zbrojnych

Polska Grupa Zbrojeniowa dostarczy Siłom Zbrojnym RP środki bojowe  za ponad 256 mln złotych. Spółki z Grupy PGZ zawarły z Inspektoratem Uzbrojenia kontrakt, obejmujący dostawę 120 mm naboi moździerzowych RAK-HE-1.

Nowy rodzaj amunicji zwiększy zdolność oraz potencjał wojsk artyleryjskich.

Kontrakt zawarty między Inspektoratem Uzbrojenia a Konsorcjum PGZ RAK – AMUNICJA w składzie: PGZ S.A., ZM Dezamet S.A., Mesko S.A. oraz Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. obejmuje dostawy ponad 23 tysięcy sztuk nowoczesnych 120 mm pocisków moździerzowych RAK-HE-1, o donośności przekraczającej 10 km. Jeszcze w bieżącym roku zostanie wyprodukowana pierwsza partia, która zostanie poddana badaniom zdawczo-odbiorczym. Dostawy zasadniczych partii naboi będą realizowane w latach 2022-2024, natomiast wartość kontraktu to ponad 256 milionów złotych. To pierwszy kontrakt na tego typu amunicję. W związku z rosnącą liczbą kompanijnych modułów ogniowych (kmo) RAK na wyposażeniu wojska, przewidywane są kolejne zamówienia.

Cieszę się, że podpisaliśmy umowę na dostawy 120 mm amunicji nowego typu. Stało się to możliwe, dzięki konsekwentnie prowadzonej polityce rozwojowej Spółki oraz ogromnemu zaangażowaniu i wytężonej pracy całej załogi Dezametu, mającej doświadczenie w tworzeniu innowacyjnych konstrukcji. Oferowana amunicja spełnia niespotykane dotąd w naszym wojsku parametry techniczne. Mamy świadomość dużego zapotrzebowania na tego typu amunicję w najbliższych latach z uwagi na rosnącą liczbą Kompanijnych Modułów Ogniowych RAK w naszych Siłach Zbrojnych. Jesteśmy gotowi sprostać tym oczekiwaniompowiedział Tomasz Wawrzkowicz, prezes Zarządu ZM Dezamet S.A.

Zamówione środki bojowe są wykorzystywane w systemach i rozwiązaniach produkowanych i dostarczanych wojsku przez Polską Grupę Zbrojeniową. Umowa na dostawy 120 mm amunicji do moździerzy samobieżnych M120K, wchodzących w skład kompanijnych modułów ogniowych Rak, to jeden z ostatnich etapów w procesie wdrażania do Sił Zbrojnych RP jednego z najnowocześniejszych systemów artyleryjskich na świecie.

***

Polska Grupa Zbrojeniowa to jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 50 spółek najważniejszych dla polskiego przemysłu obronnego: zakłady produkcyjne, serwisowe i ośrodki badawcze. Zatrudnia ponad 18 tysięcy pracowników. PGZ jest producentem innowacyjnych systemów i rozwiązań wykorzystywanych przez Siły Zbrojne RP i formacje sojusznicze.

Zakłady Metalowe Dezamet S.A. to producent szerokiej gamy amunicji artyleryjskiej, moździerzowej i granatnikowej. Firma świadczy także usługi w zakresie.

info prasowe

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Tymoteusz Malik ze Stali Nowa Dęba młodzieżowym wicemistrzem Polski

rta24.eu16 czerwca 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu15 czerwca 2021

Szczepienia bez rejestracji w budynku starostwa

rta24.eu10 czerwca 2021

W Gorzycach dzień Dziecka się nie kończy

rta24.eu10 czerwca 2021

Zespół Jamniczanki zdobył nagrodę publiczności

rta24.eu9 czerwca 2021

Gminny konkurs recytatorski w Sokolnikach

rta24.eu9 czerwca 2021

Komunikat o utrudnieniach drogowych

rta24.eu9 czerwca 2021

Omal nie utonął w rowie, uratował go wójt Grębowa

rta24.eu5 czerwca 2021

Publikujemy portret pamięciowy mężczyzny, który składał dziecku niemoralne propozycje

rta24.eu1 czerwca 2021