sport

Stal Gorzyce w IV lidze!

Stal Gorzyce w IV lidze!

Po dziewięciu latach spędzonych na boiskach w okręgówce piłkarze gorzyckiej Stali wywalczyli upragniony awans do IV ligi. W niedzielę przed własnymi kibicami w ostatnim meczu sezonu klasy O Stalowa Wola gorzyczanie pokonali po zaciętej walce 3:2 Słowianina Grębów i tym samym przypieczętowali swój awans.

Walka o awans trwała do ostatniej kolejki. Innym kandydatem do występów w wyższej klasie rozgrywkowej była drużyna Unii Nowa Sarzyna która w ostatniej kolejce pokonała także 3:2 Sokół Kamień. Jednak to gorzycka Stal miała na swym koncie o jeden punkt więcej i to właśnie gorzyczanie mogą fetować upragniony sukces.

Awans jednak nie przyszedł Stali łatwo bowiem niedzielny przeciwnik czyli zespół Słowianina Grębów postawił trudne warunki i o awans gorzyczanie musieli bić się do ostatnich minut spotkania. Mecz nie rozpoczął się po myśli Stali bowiem pierwszą bramkę zdobyli grębowianie. Jednak już w 27 minucie gorzyczanie wyrównali po rzucie karnym. Niespełna dziesięć minut później Stalowcy wyszli z kontrą i podwyższyli wynik na 2:1 co już im dawało awans. Na kilkanaście minut do końca całego spotkania padła trzecia bramka dla Stali i kiedy wydawało się że awans jest już w kieszeni grębowanie na trzy minuty do końca strzelili bramkę kontaktową. Nerwową końcówkę lepiej wytrzymali gospodarze którzy po ostatnim gwizdku sędziego fetowali wygraną i awans.

W całym sezonie gorzyczanie uzbierali w sumie 81 punktów wygrywając aż 26 spotkań, trzy remisując i notując tylko jedną porażkę.

Andrzej Tomaszewski

zdjęcia: Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

7 medali dla UKS DELFIN TARNOBRZEG

rta24.eu1 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Kacper Gołąbek Wicemistrzem Polski

rta24.eu23 lutego 2021

Grand Prix Młodzików w badmintonie

rta24.eu17 lutego 2021

Piranie SOSiR w nowych barwnych koszulkach

rta24.eu15 lutego 2021

Hala w Skopaniu z szansą na sukces!

rta24.eu11 lutego 2021

Pływalnia SOSiR w Nowej Dębie już otwarta

rta24.eu11 lutego 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rta24.eu9 lutego 2021

Grali w ramach Siarka Cup 2021

rta24.eu3 lutego 2021