Stal Gorzyce w IV lidze!

Po dziewięciu latach spędzonych na boiskach w okręgówce piłkarze gorzyckiej Stali wywalczyli upragniony awans do IV ligi. W niedzielę przed własnymi kibicami w ostatnim meczu sezonu klasy O Stalowa Wola gorzyczanie pokonali po zaciętej walce 3:2 Słowianina Grębów i tym samym przypieczętowali swój awans.

Walka o awans trwała do ostatniej kolejki. Innym kandydatem do występów w wyższej klasie rozgrywkowej była drużyna Unii Nowa Sarzyna która w ostatniej kolejce pokonała także 3:2 Sokół Kamień. Jednak to gorzycka Stal miała na swym koncie o jeden punkt więcej i to właśnie gorzyczanie mogą fetować upragniony sukces.

Awans jednak nie przyszedł Stali łatwo bowiem niedzielny przeciwnik czyli zespół Słowianina Grębów postawił trudne warunki i o awans gorzyczanie musieli bić się do ostatnich minut spotkania. Mecz nie rozpoczął się po myśli Stali bowiem pierwszą bramkę zdobyli grębowianie. Jednak już w 27 minucie gorzyczanie wyrównali po rzucie karnym. Niespełna dziesięć minut później Stalowcy wyszli z kontrą i podwyższyli wynik na 2:1 co już im dawało awans. Na kilkanaście minut do końca całego spotkania padła trzecia bramka dla Stali i kiedy wydawało się że awans jest już w kieszeni grębowanie na trzy minuty do końca strzelili bramkę kontaktową. Nerwową końcówkę lepiej wytrzymali gospodarze którzy po ostatnim gwizdku sędziego fetowali wygraną i awans.

W całym sezonie gorzyczanie uzbierali w sumie 81 punktów wygrywając aż 26 spotkań, trzy remisując i notując tylko jedną porażkę.

zdjęcia: Bogdan Myśliwiec

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sukces IKS JEZIORO Tarnobrzeg w IMP w Gorzowie Wielkopolskim

rta24.eu23 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

LOTTO XXXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym oraz Turniej Nadziei Olimpijskich