W powiecie

Starosta wraz z uczniami nowodębskich szkół powitał nowy rok szkolny

Starosta wraz z uczniami nowodębskich szkół powitał nowy rok szkolny

To będzie dla nas wszystkich prawdziwy egzamin – mówił do uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 i nr 2 w Nowej Dębie starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, który wspólnie z nimi rozpoczynał nowy rok szkolny 2020/21.

W Zespole Szkół nr 1 inauguracja nowego roku szkolnego przebiegła dość szybko. Wszyscy uczniowie, (a jest ich 57 w tym 17 pierwszoklasistów) oraz nauczyciele wraz z dyrektorem spotkali się w sali gimnastycznej, by stamtąd przejść do swoich klas i odebrać podział godzin.

Starosta Jerzy Sudoł zapewnił, że szkoły są przygotowane do nauki w tych niecodziennych warunkach i życzył uczniom spełnienia marzeń o przyszłości, bo jak przypomniał, ZS nr 1 to liceum z tradycjami, które otwiera przed uczniami drzwi na studia.

W Zespole Szkół nr 2, czyli w popularnym technikum, 1 września uczniowie i nauczyciele przeżywali nie tylko nowy, zupełnie inny od pozostałych nowy rok szkolny. Podczas uroczystości wiele było też o rocznicy września i o rocznicy „Solidarności”. Ale i o tym, że wszystkich czeka dodatkowy egzamin.

– Przyszliście do szkoły i już dzisiaj zdajecie egzamin – mówił starosta Jerzy Sudoł. – Pierwszy egzamin z odpowiedzialności. Mamy epidemię, co nie znaczy że mamy się chować i uciekać. Mamy uważać na siebie, na swoją koleżankę, kolegę, mamę, babcię, wychowawcę, czyli przestrzegać zasad. Jeżeli maseczki są obowiązkowe, to musimy je nosić. Jeśli proszą nas o dezynfekcje dłoni, trzeba to robić. Jeśli mówią nam o odstępach – zachowajmy je. To egzamin dla nas wszystkich, dla mnie, dla dyrektorów szkół, dla waszych nauczycieli i wychowawców. Mam nadzieję, że wszyscy go zdamy.

Źródło Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu

fot.Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021