W Tarnobrzegu

Strażackie święto w Dzikowskim Zamku

Strażackie święto w Dzikowskim Zamku

Strażacką majówką w kaplicy Zamku Dzikowskiego rozpoczęły się obchody powiatowego strażackiego święta, któremu patronowali Starosta Tarnobrzeski i Prezydent Miasta Tarnobrzega. Były podziękowania, odznaczenia i nominacje na wyższe stopnie. Wszystko zakończyło się piknikiem u podnóża zamku.

Miniona sobota, 18 maja, okazała się dniem szczególnym dla strażaków z całego powiatu tarnobrzeskiego. I ci zawodowi, i ci, którzy jako ochotnicy na co dzień niosą pomoc nie tylko przy gaszeniu pożarów, spotkali się w Tarnobrzegu, by wspólnie świętować. Na ich uroczystość przebyli m. in. poseł Zbigniew Chmielowiec oraz wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus. Byli też przedstawiciele samorządów pozostałych szczebli z patronami imprezy: starostą Jerzym Sudołem i prezydentem Dariuszem Bożkiem oraz przedstawiciele wojska i policji. Nie zabrakło podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP, nadbrygadiera Andrzeja Babca, który 4 maja z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy, podczas centralnych obchodów Dnia Strażaka w Warszawie, odebrał szlify generalskie. I to on właśnie odebrał najwięcej podziękowań, gratulacji i rozmaitych wyrazów uznania nie tylko za strażacki trud, ale też wzorową współpracę z samorządowcami, co szczególnie podkreślał poseł Zbigniew Chmielowiec.

– Jesteśmy dumni z tego, że powiat tarnobrzeski ma generała, to wielki zaszczyt i wielkie wyróżnienie – mówił Jerzy Sudoł, starosta tarnobrzeski. –Znam pana generała od lat i wiem , że jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu, zaangażowany, odpowiedzialny, świetny dowódca i człowiek honoru. Chciałem podziękować też komendantowi miejskiemu tarnobrzeskiej straży za dbałość o jednostkę i kolegom samorządowcom, za to że straże zmieniają swe oblicze, budynki stają się coraz bardziej nowoczesne, jest świetny sprzęt. To w dużej mierze zasługa samorządów, które o straże dbają, pamiętają, bo wiedzą, że na kogo, jak na kogo, ale na straż zawsze można liczyć.

5

6

3

2

1

Źródło: Powiat Tarnobrzeski 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Tarnobrzegu

Pijany spowodował kolizje, uszkodził latarnie i uciekł

rta24.eu1 czerwca 2020

Czwórmiasto proponuje przebieg Szprychy 6 m.in. przez Tarnobrzeg

rta24.eu1 czerwca 2020

Bezpieczna sesja w hala sportowej

rta24.eu1 czerwca 2020

Pies policyjny Leser trafił do tarnobrzeskich policjantów

rta24.eu1 czerwca 2020

Tarnobrzeg otrzymał maseczki od skazanych

rta24.eu1 czerwca 2020

Obowiązkowe wyposażenie roweru

rta24.eu30 maja 2020

Senior przekroczył dozwoloną prędkość- stracił prawo jazdy

rta24.eu29 maja 2020

Dekret o obowiązku uczestnictwa we Mszy św.

rta24.eu29 maja 2020

Siłownie i place zabaw otwarte już jutro

rta24.eu29 maja 2020