W Tarnobrzegu

Strażackie święto w Dzikowskim Zamku

Strażackie święto w Dzikowskim Zamku

Strażacką majówką w kaplicy Zamku Dzikowskiego rozpoczęły się obchody powiatowego strażackiego święta, któremu patronowali Starosta Tarnobrzeski i Prezydent Miasta Tarnobrzega. Były podziękowania, odznaczenia i nominacje na wyższe stopnie. Wszystko zakończyło się piknikiem u podnóża zamku.

Miniona sobota, 18 maja, okazała się dniem szczególnym dla strażaków z całego powiatu tarnobrzeskiego. I ci zawodowi, i ci, którzy jako ochotnicy na co dzień niosą pomoc nie tylko przy gaszeniu pożarów, spotkali się w Tarnobrzegu, by wspólnie świętować. Na ich uroczystość przebyli m. in. poseł Zbigniew Chmielowiec oraz wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus. Byli też przedstawiciele samorządów pozostałych szczebli z patronami imprezy: starostą Jerzym Sudołem i prezydentem Dariuszem Bożkiem oraz przedstawiciele wojska i policji. Nie zabrakło podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP, nadbrygadiera Andrzeja Babca, który 4 maja z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy, podczas centralnych obchodów Dnia Strażaka w Warszawie, odebrał szlify generalskie. I to on właśnie odebrał najwięcej podziękowań, gratulacji i rozmaitych wyrazów uznania nie tylko za strażacki trud, ale też wzorową współpracę z samorządowcami, co szczególnie podkreślał poseł Zbigniew Chmielowiec.

– Jesteśmy dumni z tego, że powiat tarnobrzeski ma generała, to wielki zaszczyt i wielkie wyróżnienie – mówił Jerzy Sudoł, starosta tarnobrzeski. –Znam pana generała od lat i wiem , że jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu, zaangażowany, odpowiedzialny, świetny dowódca i człowiek honoru. Chciałem podziękować też komendantowi miejskiemu tarnobrzeskiej straży za dbałość o jednostkę i kolegom samorządowcom, za to że straże zmieniają swe oblicze, budynki stają się coraz bardziej nowoczesne, jest świetny sprzęt. To w dużej mierze zasługa samorządów, które o straże dbają, pamiętają, bo wiedzą, że na kogo, jak na kogo, ale na straż zawsze można liczyć.

5

6

3

2

1

Źródło: Powiat Tarnobrzeski 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021