W powiecie

Strażacy w Trześni mają nowy wóz

Strażacy w Trześni mają nowy wóz

Nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy od minionej soboty, 18 lipca, oficjalnie służy strażakom ochotnikom z Trześni. Jego uroczyste przekazanie stało się prawdziwym świętem dla druhów z gminy Gorzyce.

Samochód marki Iveco wart niespełna 800 tys. zł. został kupiony za pieniądze pochodzące z MSWiA, Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz budżetu gminy Gorzyce.

Na uroczyste przekazanie samochodu przyjechali m. in. poseł Rafał Weber, sekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury, generał Andrzej Babiec, podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, Edward Szlichta, dyrektor zarządu wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego związku OSP RP województwa podkarpackiego, brygadier Marian Róg, komendant powiatowy PSP w Tarnobrzegu, Jerzy Sudoł, starosta powiatu tarnobrzeskiego wraz ze swoim zastępcą Jackiem Rożkiem, wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy oraz jego zastępca Lucyna Matyka.

Strażackie święto było okazją do wręczania druhom ochotnikom medali za wzorową służbę oraz do uhonorowania osób, które przyczyniły się do zakupu nowego samochodu.

– Chciałem podziękować szczególnie ministrowi Rafałowi Weberowi za wszelaką pomoc udzielaną naszemu powiatowi – mówił starosta Jerzy Sudoł. – Ważne jest to szczególnie tutaj w gminie Gorzyce, szczególnie doświadczonej przez powodzie, podczas których okazało się że ci, na których zawsze można liczyć, to strażacy. To oni ratowali innych nie patrząc na to, że sami tracili swój dobytek. Tak oddani służbie ludzie powinni mieć dobry sprzęt, żeby wszyscy wokół mogli czuć się bezpiecznie. Dziękuję wszystkim, którzy widzą potrzebę pomagania strażom.

Starosta zadeklarował też, że tak jak dotychczas władze powiatu będą nadal pomagać strażom, bo ta pomoc wielokrotnie wraca.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Strażacy podpisali umowy na zakup sprzętu strażackiego

rta24.eu25 września 2020

Oficjalne otwarcie Technicznego Ogrodu w Gorzycach już w niedziele

rta24.eu24 września 2020

W Baranowie powstanie pomnik Orła Piastowskiego

rta24.eu23 września 2020

Kolejna pomoc dla Domu Pomocy Społecznej

rta24.eu18 września 2020

Studiuj na WMT Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

rta24.eu17 września 2020

Starostwo obdarowało Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

rta24.eu17 września 2020

Koronawirus – Dom Dziecka pod nadzorem Sanepidu

rta24.eu17 września 2020

Zaginął 36-letni mieszkaniec Grębowa

rta24.eu16 września 2020

Mieszkańcy upamiętnią Ułanów

rta24.eu15 września 2020