W powiecie

Strażacy w Trześni mają nowy wóz

Strażacy w Trześni mają nowy wóz

Nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy od minionej soboty, 18 lipca, oficjalnie służy strażakom ochotnikom z Trześni. Jego uroczyste przekazanie stało się prawdziwym świętem dla druhów z gminy Gorzyce.

Samochód marki Iveco wart niespełna 800 tys. zł. został kupiony za pieniądze pochodzące z MSWiA, Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz budżetu gminy Gorzyce.

Na uroczyste przekazanie samochodu przyjechali m. in. poseł Rafał Weber, sekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury, generał Andrzej Babiec, podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, Edward Szlichta, dyrektor zarządu wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego związku OSP RP województwa podkarpackiego, brygadier Marian Róg, komendant powiatowy PSP w Tarnobrzegu, Jerzy Sudoł, starosta powiatu tarnobrzeskiego wraz ze swoim zastępcą Jackiem Rożkiem, wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy oraz jego zastępca Lucyna Matyka.

Strażackie święto było okazją do wręczania druhom ochotnikom medali za wzorową służbę oraz do uhonorowania osób, które przyczyniły się do zakupu nowego samochodu.

– Chciałem podziękować szczególnie ministrowi Rafałowi Weberowi za wszelaką pomoc udzielaną naszemu powiatowi – mówił starosta Jerzy Sudoł. – Ważne jest to szczególnie tutaj w gminie Gorzyce, szczególnie doświadczonej przez powodzie, podczas których okazało się że ci, na których zawsze można liczyć, to strażacy. To oni ratowali innych nie patrząc na to, że sami tracili swój dobytek. Tak oddani służbie ludzie powinni mieć dobry sprzęt, żeby wszyscy wokół mogli czuć się bezpiecznie. Dziękuję wszystkim, którzy widzą potrzebę pomagania strażom.

Starosta zadeklarował też, że tak jak dotychczas władze powiatu będą nadal pomagać strażom, bo ta pomoc wielokrotnie wraca.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” – złóż wniosek!

rta24.eu20 lipca 2021

Koło Wędkarskie Nr 8 w Baranowie Sandomierskim nagrodziło wędkarzy

rta24.eu20 lipca 2021

Widowisko Nocy Świętojańskiej we Wrzawach

rta24.eu9 lipca 2021

Stalowe Dzieciaki i Mistrz Polski w Football Freestyle w Gorzycach

rta24.eu9 lipca 2021