sport

Sukces IKS JEZIORO Tarnobrzeg w IMP w Gorzowie Wielkopolskim

Sukces IKS JEZIORO Tarnobrzeg w IMP w Gorzowie Wielkopolskim

Aż 11 medali przywieźli tenisiści stołowi IKS JEZIORO Tarnobrzeg z Indywidualnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych rozgrywanych w Gorzowie Wielkopolskim!

Pięć tytułów Mistrza Polski, jeden tytuł wicemistrza i pięć medali brązowych. To był naprawdę znakomity występ naszych tenisistów. Świetne zawody w klasie 10 rozegrał Paweł Włodyka. Wszystkie pojedynki w fazie grupowej, w ćwierćfinale i w półfinale wygrał bez straty seta. W finale, po wspaniałej grze i również bez straty seta, pokonał Igora Misztala START Zielona Góra 3:0 (10,5,7). Dawid Sowa w klasie 9 grał wyśmienicie w całym turnieju. Na taką grę czekaliśmy od dawna. W półfinale pokonał 3:2 (7,-5,13,-7,4) rozstawionego z nr 1 Pawła Konstantyna IKS AWF Warszawa, a w finale 3:0 (3,5,5) kolegę klubowego Antoniego Bedziuka, który w tych zawodach również zaprezentował się bardzo dobrze i dla którego Wicemistrzostwo Polski to wspaniałe osiągnięcie. Janusz Chamot w klasie 3 wózki to kolejny zawodnik IKS-u, który zdobył złoty medal. W półfinale pokonał 3:1 (5,7,-3,8) Ryszarda Papisa (START Warszawa) a w finale 3:1 (7,-7,6,10) wielokrotnego Mistrza Polski Mariusza Czerwińskiego (START Radom). Mamy nadzieje, że te zawody odblokują Janusza i będzie grał coraz lepiej z większą wiarą w siebie. Klasa 4 wózki to dominacja Krzysztofa Żyłki, który został Mistrzem Polski indywidualnie i w deblu. W finale singla pokonał po zaciętym meczu 3:2 (14,9,-8,-2,12) Rafał Lis SZANSA-START Gdańsk a w deblu para Żyłka/Lis wygrała 3:1 (9,6,-10,6) z parą Tomasz Jakimczuk START Zielona Góra / Rafał Czuper START Białystok. Kolejne medale, i to brązowe, zdobyli w singlu Paweł Mazuryk w klasie 8, który w walce o finał uległ 1:3 (-11,7,-8,-10) Pawłowi Jabłońskiemu (KS BRONOWIANKA Kraków), w klasie 1-2 wózki Piotr Sokalski i Mateusz Walski, który po raz pierwszy przywiózł medal z IMP. Natomiast kolejne dwa brązy zawodnicy IKS przywieźli z gier podwójnych. W klasie 7-10 Paweł Włodyka IKS JEZIORO Tarnobrzeg /Maksymem Chudzikim KS BRONOWIANKA Kraków przegrał mecz o finał po zaciętej walce 2:3 (-6,-10,10,6,-7) z parą START Zielona Góra Hubert Morusiewicz /Piotr Grudzień. Podobna sytuacja rozegrała się  w klasie 11, gdzie para deblowa Paweł Demkowicz IKS JEZIORO Tarnobrzeg /Grzegorz Parol KSN START Warszawa prowadząc w meczu półfinałowym 2:0 z deblem Wiktor Kwiatkowski KS ELTA Łódź /Mateusz Gazda START Katowice przegrała 2:3 (7,12,-7,-4,-6).

– Nasz występ w Gorzowie Wielkopolskim to kolejne zawody, podczas których zdobywamy medale, odnosimy sukces, a tym samym doskonale promujemy Tarnobrzeg, województwo podkarpackie i te nieliczne firmy, które pomagają  w naszym działaniu. Dziękuję zawodnikom za ich wspaniały występ, trenerowi Feliksowi Kordysiowi za pomoc. Zwracam się z apelem do firm tarnobrzeskich i firm z Podkarpacia o pomoc i wsparcie dla IKS JEZIORO Tarnobrzeg. Tenisiści stołowi z niepełnosprawnościami są blisko Was, odnoszą sukcesy, a wzajemna współpraca może przynieś coś dobrego dla obu stron. Dlatego warto nam pomóc i w nas zainwestować, bo to przeradza się w sukces i świetną promocję sponsorów – mówi  Rajmund Zięba, prezes IKS JEZIORO Tarnobrzeg.

Kolejne Drużynowe Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych tenisie stołowym, podczas których zaprezentują się tenisiści IKS JEZIORO Tarnobrzeg  odbędą się w Wiśle w dniach 24-26 września 2021 w Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich „Start”.

 

Dziękujemy:

Urząd Miasta Tarnobrzega

Województwo Podkarpackie

Fenix Metals Sp. z o. o. w Tarnobrzegu

Superior Industries Production Poland Sp. z o. o. w Stalowej Woli

Portfel Ubezpieczenia Magdalena Iskra – Kazimierska z Tarnobrzega

Zespół Szkół nr 1 w Tarnobrzegu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IKS Jezioro

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Paweł Włodyka zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg zdobył dwa medale w Hiszpanii!!

rta24.eu19 października 2021

6 medali UKS DELIN w podkarpackiej lidze

rta24.eu13 października 2021

Ola Łuc Brązową Medalistką Mistrzostw Polski

rta24.eu6 października 2021

II miejsce Igora Majewskiego z tarnobrzeskiego UKS Delfin

rta24.eu4 października 2021

IKS Jezioro Tarnobrzeg Drużynowym Mistrzem Polski!

rta24.eu30 września 2021

12 medali UKS Delfin w  Ogólnopolskich Zawodach Pływackich

rta24.eu27 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021