Kronika Policyjna

Świadek pomógł wyeliminować z ruchu pijanego kierowcę

Świadek pomógł wyeliminować z ruchu pijanego kierowcę

Dzięki reakcji świadka, policjanci udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy forda. 59-letni mężczyzna prowadził pojazd, mając blisko promil alkoholu w organizmie. Okazało się, że po wypitym wcześniej alkoholu, przyjechał do sklepu po papierosy. 59-latek w przeszłości był już dwukrotnie notowany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Policjanci ruchu drogowego, pełniący służbę na terenie gminy Grębów w powiecie tarnobrzeskim, otrzymali informację o kierowcy, który może być pod działaniem alkoholu. Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 21, w miejscowości Zabrnie. Policjantom całą sytuację opowiedział świadek, który zwrócił uwagę na dziwny sposób jazdy forda poruszającego się drogą wojewódzką nr 871 relacji Tarnobrzeg – Stalowa Wola. Gdy kierujący fordem zjechał z drogi na parking przy markecie spożywczym i poszedł na zakupy, świadek zjechał za nim i powiadomił policjantów.

Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę forda. Okazał się nim 59-letni mieszkaniec gminy Grębów. Alkomat wskazał w jego organizmie 0,82 promila. Mężczyzna oświadczył policjantom, że wcześniej, przebywając na stawach wędkarskich, pił piwo i wino. Przyznał także, że zamierzał dojechać do domu polnymi drogami, jednak zabrakło mu papierosów. Mundurowi ustalili, że 59-latek w przeszłości był już notowany za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Przypominamy!
Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nie róbmy tego nigdy będąc pod wpływem alkoholu, gdyż narażamy innych oraz siebie na niebezpieczeństwo utarty zdrowia, a nawet życia. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata oraz wysoka grzywna.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Nocne poszukiwania 41- letniej kobiety zakończone sukcesem

rta24.eu9 marca 2021

„Być kobietą, być kobietą…..”

rta24.eu8 marca 2021

Wydarzenia drogowe w powiecie tarnobrzeskim

rta24.eu5 marca 2021

Rodzeństwo z Tarnobrzega odpowie za uszkodzenie mienia

rta24.eu5 marca 2021

Zabezpieczajmy swoje rowery przed kradzieżą!

rta24.eu4 marca 2021

SPEED zatrzymało 8 kierowców, wszyscy stracili prawko

rta24.eu3 marca 2021
policja baranów

Nowy Kierownik Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu3 marca 2021

Nietrzeźwa seniorka spała przy drodze

rta24.eu2 marca 2021

Pijani kierowcy na drogach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu1 marca 2021