Kronika Policyjna

Świadek pomógł wyeliminować z ruchu pijanego kierowcę

Świadek pomógł wyeliminować z ruchu pijanego kierowcę

Dzięki reakcji świadka, policjanci udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy forda. 59-letni mężczyzna prowadził pojazd, mając blisko promil alkoholu w organizmie. Okazało się, że po wypitym wcześniej alkoholu, przyjechał do sklepu po papierosy. 59-latek w przeszłości był już dwukrotnie notowany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Policjanci ruchu drogowego, pełniący służbę na terenie gminy Grębów w powiecie tarnobrzeskim, otrzymali informację o kierowcy, który może być pod działaniem alkoholu. Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 21, w miejscowości Zabrnie. Policjantom całą sytuację opowiedział świadek, który zwrócił uwagę na dziwny sposób jazdy forda poruszającego się drogą wojewódzką nr 871 relacji Tarnobrzeg – Stalowa Wola. Gdy kierujący fordem zjechał z drogi na parking przy markecie spożywczym i poszedł na zakupy, świadek zjechał za nim i powiadomił policjantów.

Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę forda. Okazał się nim 59-letni mieszkaniec gminy Grębów. Alkomat wskazał w jego organizmie 0,82 promila. Mężczyzna oświadczył policjantom, że wcześniej, przebywając na stawach wędkarskich, pił piwo i wino. Przyznał także, że zamierzał dojechać do domu polnymi drogami, jednak zabrakło mu papierosów. Mundurowi ustalili, że 59-latek w przeszłości był już notowany za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Przypominamy!
Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nie róbmy tego nigdy będąc pod wpływem alkoholu, gdyż narażamy innych oraz siebie na niebezpieczeństwo utarty zdrowia, a nawet życia. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata oraz wysoka grzywna.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość”

rta24.eu9 lipca 2021