W Tarnobrzegu

Świątecznie u pacjentów. „Czas radości i nadziei”

Świątecznie u pacjentów. „Czas radości i nadziei”

Ponad 80 chorych i starszych, dla których drugim domem stał się Zaklad Pielęgnacyjno-Opiekuńczy razem ze swoimi bliskimi, personelem placówki, zaprzyjaźnionymi gośćmi spotkało się na śniadaniu wielkanocnym.

– Pełnimy rolę służebną wobec pacjentów i rodzin, staramy się w naszej placówce stworzyć atmosterę ciepła i radości. Święta wielkanocne to czas reflekcji, nadziei, powitania radości. I takim przesłaniem chciałam się podzielić z państwem – powitała zebranych kierownik Barbara Zych.

Oprócz zdrowia, które dla wszystkich jest najważniejsze, prezydent miasta Grzegorz Kiełb życzył pacjentom wytrwałości, spokoju i świąt wypełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Pacjenci odwzajemnili się prezentem. Pani Maria przekazała prezydentowi wielką pisankę wykonaną przez podopiecznych.

Z upominkiem i życzeniami pospieszyła do placówki wiceprzewodnicząca rady miasta Bożena Kapuściak. – Wielkanoc to czas radości i miłości. Niech zmartwychwstały Chrystus przemienia nasze serca, myśli i czyny i obdarza potrzebnymi łaskami – mówiła radna.

Nie zabrakło wolontariuszy, którzy wnoszą dużo radości w życie zakładu i na których podopieczni zawsze czekają. Jedną z takich osób z sercem na dłoni jest właśnie Ewa Łata.

– Lubię tu przychodzić, bo lubię starszych ludzi. Kocham z nimi rozmawiać – przyznaje pani Ewa, która należy do Tarnobrzeskiego Chóru. Od czasu, kiedy pierwszy raz wystąpiła dla pacjentow i pracowników ZPO stara się odwiedzać ich jak najczęściej. Modli się z nimi i śpiewa.

Placówkę odwiedzili dziś także m.in: skarbnik miasta Urszula Rzeszut, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Elżbieta Miernik – Krukurka, kierownik Domu Dziennego Pobytu Krzysztof Kowalczyk, szefowa Środowiskowego Domu Samopomocy Beata Wasiuta, radny Stanisław Uziel, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Marcin Pilarski. Uczniowie tej właśnie szkoły przygotowali na dzisiejszą uroczystość świąteczne potrawy.

WW

Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021