W Tarnobrzegu

Świątecznie u pacjentów. „Czas radości i nadziei”

Świątecznie u pacjentów. „Czas radości i nadziei”

Ponad 80 chorych i starszych, dla których drugim domem stał się Zaklad Pielęgnacyjno-Opiekuńczy razem ze swoimi bliskimi, personelem placówki, zaprzyjaźnionymi gośćmi spotkało się na śniadaniu wielkanocnym.

– Pełnimy rolę służebną wobec pacjentów i rodzin, staramy się w naszej placówce stworzyć atmosterę ciepła i radości. Święta wielkanocne to czas reflekcji, nadziei, powitania radości. I takim przesłaniem chciałam się podzielić z państwem – powitała zebranych kierownik Barbara Zych.

Oprócz zdrowia, które dla wszystkich jest najważniejsze, prezydent miasta Grzegorz Kiełb życzył pacjentom wytrwałości, spokoju i świąt wypełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Pacjenci odwzajemnili się prezentem. Pani Maria przekazała prezydentowi wielką pisankę wykonaną przez podopiecznych.

Z upominkiem i życzeniami pospieszyła do placówki wiceprzewodnicząca rady miasta Bożena Kapuściak. – Wielkanoc to czas radości i miłości. Niech zmartwychwstały Chrystus przemienia nasze serca, myśli i czyny i obdarza potrzebnymi łaskami – mówiła radna.

Nie zabrakło wolontariuszy, którzy wnoszą dużo radości w życie zakładu i na których podopieczni zawsze czekają. Jedną z takich osób z sercem na dłoni jest właśnie Ewa Łata.

– Lubię tu przychodzić, bo lubię starszych ludzi. Kocham z nimi rozmawiać – przyznaje pani Ewa, która należy do Tarnobrzeskiego Chóru. Od czasu, kiedy pierwszy raz wystąpiła dla pacjentow i pracowników ZPO stara się odwiedzać ich jak najczęściej. Modli się z nimi i śpiewa.

Placówkę odwiedzili dziś także m.in: skarbnik miasta Urszula Rzeszut, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Elżbieta Miernik – Krukurka, kierownik Domu Dziennego Pobytu Krzysztof Kowalczyk, szefowa Środowiskowego Domu Samopomocy Beata Wasiuta, radny Stanisław Uziel, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Marcin Pilarski. Uczniowie tej właśnie szkoły przygotowali na dzisiejszą uroczystość świąteczne potrawy.

WW

Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021