W Tarnobrzegu

Świątecznie u pacjentów. „Czas radości i nadziei”

Świątecznie u pacjentów. „Czas radości i nadziei”

Ponad 80 chorych i starszych, dla których drugim domem stał się Zaklad Pielęgnacyjno-Opiekuńczy razem ze swoimi bliskimi, personelem placówki, zaprzyjaźnionymi gośćmi spotkało się na śniadaniu wielkanocnym.

– Pełnimy rolę służebną wobec pacjentów i rodzin, staramy się w naszej placówce stworzyć atmosterę ciepła i radości. Święta wielkanocne to czas reflekcji, nadziei, powitania radości. I takim przesłaniem chciałam się podzielić z państwem – powitała zebranych kierownik Barbara Zych.

Oprócz zdrowia, które dla wszystkich jest najważniejsze, prezydent miasta Grzegorz Kiełb życzył pacjentom wytrwałości, spokoju i świąt wypełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Pacjenci odwzajemnili się prezentem. Pani Maria przekazała prezydentowi wielką pisankę wykonaną przez podopiecznych.

Z upominkiem i życzeniami pospieszyła do placówki wiceprzewodnicząca rady miasta Bożena Kapuściak. – Wielkanoc to czas radości i miłości. Niech zmartwychwstały Chrystus przemienia nasze serca, myśli i czyny i obdarza potrzebnymi łaskami – mówiła radna.

Nie zabrakło wolontariuszy, którzy wnoszą dużo radości w życie zakładu i na których podopieczni zawsze czekają. Jedną z takich osób z sercem na dłoni jest właśnie Ewa Łata.

– Lubię tu przychodzić, bo lubię starszych ludzi. Kocham z nimi rozmawiać – przyznaje pani Ewa, która należy do Tarnobrzeskiego Chóru. Od czasu, kiedy pierwszy raz wystąpiła dla pacjentow i pracowników ZPO stara się odwiedzać ich jak najczęściej. Modli się z nimi i śpiewa.

Placówkę odwiedzili dziś także m.in: skarbnik miasta Urszula Rzeszut, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Elżbieta Miernik – Krukurka, kierownik Domu Dziennego Pobytu Krzysztof Kowalczyk, szefowa Środowiskowego Domu Samopomocy Beata Wasiuta, radny Stanisław Uziel, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Marcin Pilarski. Uczniowie tej właśnie szkoły przygotowali na dzisiejszą uroczystość świąteczne potrawy.

WW

Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Rozmawiali o możliwości budowy sali sportowej.

rta24.eu15 kwietnia 2021

Krok do kariery – ciekawe warsztaty rozwijające zainteresowania w „Rolniku”

rta24.eu15 kwietnia 2021

Poldery tematem rozmów samorządu z Wodami Polskimi

rta24.eu14 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021

Sprawdź kiedy i gdzie odbierzesz swoje maseczki

rta24.eu8 kwietnia 2021

Dni teatru i wyobraźni już w ten weekend

rta24.eu8 kwietnia 2021

Uwaga! Zmiana czasu na letni

rta24.eu26 marca 2021

Nowe ograniczenia. Co zmieni się od soboty 27 marca?

rta24.eu25 marca 2021