kultura i rozrywka

Światowy Dzień Chorego po raz XXV

Światowy Dzień Chorego po raz XXV

11 lutego obchodzimy ustanowiony przez Jana Pawła II w 1992 roku Światowy Dzień Chorego. Z pamięcią o wszystkich chorych i potrzebujących Dom Pomocy Społecznej w Nowej Dębie oraz Stowarzyszenie ,, Wsparcie’’ 10 lutego w SOK w Nowej Dębie zorganizował uroczystość upamiętnienia XXV rocznicy święta.

Po powitaniu gości i przybliżeniu historii obchodów Światowego Dnia Chorego przez dyrektor DPS w Nowej Dębie Agnieszkę Markowicz, życzenia wszystkich chorym złożył starosta tarnobrzeski – Paweł Bartoszek. – Choroba i cierpienie wpisane są w życiorys każdego z nas. Dziś chciałbym złożyć życzenia nie tylko Państwu ale i waszym bliskim, rodzinie przyjaciołom czy instytucjom wspomagającym, które na co dzień towarzyszą Wam w chorobie, pomagając pokonywać przeciwności losu. Życzę Państwu przede wszystkim zdrowia i tego byście zawsze mieli przy sobie wsparcie – mówił starosta. Do życzeń dołączył również zastępca burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba Leszek Mirowski.

W programie spotkania znalazły się występy artystyczne dzieci z Przedszkola nr 1 w Nowej Dębie oraz ciekawe prelekcje. ,,Psychiczne i społeczne aspekty choroby’’ przybliżyła mgr Wioletta Brania – pielęgniarka dyplomowana, ,,Duchowe aspekty cierpienia’’ Ks. Tadeusz Ziętkowski, ,,Dbanie o dietę i aktywność w chorobie’’ mgr Anna Pyra dietetyk. O ofercie leczniczej Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie opowiedziała dyrektor Marta Piskór.
Odwiedzający SOK w Nowej Dębie mogli również skorzystać ze specjalnie przygotowanych stoisk tj. punkt pomiaru ciśnienia tętniczego, pomiaru poziom cukru we krwi, poziomu tkanki tłuszczowej i nawodnienia organizmu oraz zapoznać się z ofertą artykułów medycznych ziołowych i pielęgnacyjnych.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rta24.eu9 lutego 2021

Ponad 90 tysięcy z tarnobrzeskich puszek WOŚP, aukcje nadal trwają

rta24.eu1 lutego 2021

Boginie w Galerii TDK – wystawa prac Agaty Zarzyckiej

rta24.eu19 stycznia 2021

Przerwa w dostawie wody

rta24.eu11 stycznia 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu7 stycznia 2021

Własna firma w 3 krokach – bezpłatne webinaria

rta24.eu30 grudnia 2020

Rusza V Plebiscyt Sportowy na najpopularniejszego sportowca portalu rta24.eu

rta24.eu29 grudnia 2020