kultura i rozrywka

Światowy Dzień Chorego po raz XXV

Światowy Dzień Chorego po raz XXV

11 lutego obchodzimy ustanowiony przez Jana Pawła II w 1992 roku Światowy Dzień Chorego. Z pamięcią o wszystkich chorych i potrzebujących Dom Pomocy Społecznej w Nowej Dębie oraz Stowarzyszenie ,, Wsparcie’’ 10 lutego w SOK w Nowej Dębie zorganizował uroczystość upamiętnienia XXV rocznicy święta.

Po powitaniu gości i przybliżeniu historii obchodów Światowego Dnia Chorego przez dyrektor DPS w Nowej Dębie Agnieszkę Markowicz, życzenia wszystkich chorym złożył starosta tarnobrzeski – Paweł Bartoszek. – Choroba i cierpienie wpisane są w życiorys każdego z nas. Dziś chciałbym złożyć życzenia nie tylko Państwu ale i waszym bliskim, rodzinie przyjaciołom czy instytucjom wspomagającym, które na co dzień towarzyszą Wam w chorobie, pomagając pokonywać przeciwności losu. Życzę Państwu przede wszystkim zdrowia i tego byście zawsze mieli przy sobie wsparcie – mówił starosta. Do życzeń dołączył również zastępca burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba Leszek Mirowski.

W programie spotkania znalazły się występy artystyczne dzieci z Przedszkola nr 1 w Nowej Dębie oraz ciekawe prelekcje. ,,Psychiczne i społeczne aspekty choroby’’ przybliżyła mgr Wioletta Brania – pielęgniarka dyplomowana, ,,Duchowe aspekty cierpienia’’ Ks. Tadeusz Ziętkowski, ,,Dbanie o dietę i aktywność w chorobie’’ mgr Anna Pyra dietetyk. O ofercie leczniczej Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie opowiedziała dyrektor Marta Piskór.
Odwiedzający SOK w Nowej Dębie mogli również skorzystać ze specjalnie przygotowanych stoisk tj. punkt pomiaru ciśnienia tętniczego, pomiaru poziom cukru we krwi, poziomu tkanki tłuszczowej i nawodnienia organizmu oraz zapoznać się z ofertą artykułów medycznych ziołowych i pielęgnacyjnych.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

Znamy wyniki „Złotej Szpili” – Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego

rta24.eu22 października 2021

Podsumowanie sezonu lotowego

rta24.eu22 października 2021

„Poseł czy kominiarz” – najnowsza premiera Teatru Czwartek

rta24.eu22 października 2021