sport

Świetny występ naszych żeglarek w Rybniku

Świetny występ naszych żeglarek w Rybniku

Złota Aleksandra Bobula i brązowa Lilly May Niezabitowska wracają z uśmiechami ze swoich pierwszych w tym sezonie żeglarskich zawodów z cyklu Pucharu Polski w klasie Optimist, które odbyły się w miniony weekend, 16-17 kwietnia, w Rybniku.

W regatach nie mogło zabraknąć drużyny z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg, w składzie Lilly May Niezabitowska, Aleksandra Bobula, Aleksandra Mac, Hanna Michałeczko, Alicja Kolasa, Zofia Michałeczko oraz Blanka Bobula.

Zdaniem trenera Janusza Bobuli dziewczyny zaprezentowały się znakomicie i zaznaczyły mocnym akcentem, że ten sezon będzie należał do nich.

W regatach z cyklu Pucharu Polski w klasie Optimist wzięło udział 101 zawodników z 20 klubów z całej Polski oraz Czech. Przez dwa dni regat udało się rozegrać 4 z zaplanowanych 6 wyścigów. – W sobotę kapryśna pogoda nie pozwoliła na rozegranie więcej niż jednego wyścigu. Wiatr był słaby i mocno odkręcał. W niedzielę zupełnie inne nastroje. Od samego rana piękna pogoda i wiatr 4 – 9 m/s. Bardzo płynnie sędzia główny Marian Krupa przeprowadził 3 wyścigi w bardzo dobrych i równych warunkach – dodaje Janusz Bobula.

Po zakończeniu zmagań na wodzie okazało się, że Aleksandra Bobula była bezkonkurencyjna w kategorii dziewcząt i zdobyła złoty medal. Na słowa uznania zasługuje także inna tarnobrzeżanka Lilly May Niezabitowska, która stanęła na najniższym stopniu podium.

Pozostałe dziewczyny zajęły kolejno miejsca:

10 miejsce Aleksandra Mac

20 miejsce Alicja Kolasa

22 miejsce Hanna Michałeczko

24 miejsce Zofia Michałeczko

26 miejsce Blanka Bobula

– Nasze wspaniałe dziewczyny to również uczennice sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu, w której od 3 lat realizowany jest program żeglarstwa dla najmłodszych.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodniczek za wyniki i ciężką pracę. Czekamy na kolejne regaty, które już za kilka dni w Tarnobrzegu. Będą to „III Ogólnopolskie Regaty o Puchar Mariny Tarnobrzeg”. Już trzymajmy kciuki za zawodników i żeby warunki meteo dopisały – mówi Janusz Bobula.

Andrzej Tomaszewski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

Sukces IKS JEZIORO Tarnobrzeg w IMP w Gorzowie Wielkopolskim

rta24.eu23 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

LOTTO XXXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym oraz Turniej Nadziei Olimpijskich

rta24.eu17 września 2021

Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym

rta24.eu16 września 2021

Tarnobrzeżanka na kajakowych mistrzostwach świata

rta24.eu16 września 2021

Krajowy Turniej Młodzików i Juniorów Młodszych z cyklu “Podkarpacki Cup 2021”

rta24.eu14 września 2021

Wychowanek Tarnobrzeskiego Oyama Karate Mistrzem Polski

rta24.eu13 września 2021

Długodystansowe Zawody Pływackie im. Józefa Salika

rta24.eu13 września 2021

Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio zakończone

rta24.eu7 września 2021