W Tarnobrzegu

Święto działkowców: plony, nagrody i wielka patelnia

Święto działkowców: plony, nagrody i wielka patelnia

Dzień działkowca świętowano wczoraj na placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. Z tej okazji ugotowano 350 litrów przysmaku ogrodnika, czyli gulaszu gorzyckiego. Po imprezie najdorodniejsze plony z ogródków zostały przekazane do kuchni hospicjum im. Ojca Pio.

Otwierając uroczystość Aneta Komada, kierownik Delegatury Rejonowej Okręgowego Zarządu Podkarpackiego Polskiego Związku Działkowców w Tarnobrzegu przypomniała, że w tym roku środowisko działkowe świętuje 120-lecie ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich. – Możemy poszczycić się tym, że najstarszy ogród działkowy w Europie znajduje się właśnie na ziemiach polskich. Jest nim ROD im. Powstańców Wielkopolskich w Koźminie Wielkopolskim. Powstał w 1824 roku, a więc w czasach, gdy żył jeszcze Adam Mickiewicz.

Świętowanie było okazją do wręczenia nagród i odznaczeń, którymi udekorowali działkowców m.in. Agnieszka Sycz, prezes Okręgowego Zarządu Podkarpackiego PZD w Rzeszowie oraz wiceprezes Jan Lis. Złote odznaki PZD otrzymali: Sławomira Olszewska (ROD Kamionka), Stanisław Bożek (ROD Kamionka), Jan Martyniuk (ROD Mokrzyszów), Agnieszka Stoczek (ROD Związkowiec), Maria Ozimek (ROD Związkowiec), Zbigniew Jamroży (ROD Związkowiec).
Odznaką za Zasługi dla PZD, czyli najwyższym odznaczeniem stowarzyszenia zostali uhonorowani: Stanisława Dzikowska (ROD Nadole), Adam Dzikowski (ROD Nadole), Stanisław Olszewski (ROD Związkowiec), Józef Duma (ROD Związkowiec), Stanisław Trybus (ROD Związkowiec), Stanisław Paź (ROD Związkowiec), Andrzej Krasuski (ROD Siarkopol).

W gronie laureatów w konkursie okręgowym na Wzorową Działkę 2017 organizowanym przez Okręgowy Zarząd Podkarpacki PZD znaleźli się: Maria i Jan Kiełbowie (ROD „Krokus” w Stalowej Woli), Krystyna i Ryszard Piskałowie (ROD Nadole w Tarnobrzegu), Zofia i Józef Leśniowscy (ROD „Hutnik II” w Stalowej Woli), Jadwiga i Józef Sibigowie (ROD „Posanie” w Stalowej Woli), Agata i Grzegorz Dobrasiewiczowie (ROD Związkowiec w Tarnobrzegu) oraz Aneta i Andrzej Hynowscy (ROD „Wisan” w Skopaniu).

W konkursie na wzorową działkę roku 2017 o puchar starosty powiatu tarnobrzeskiego pierwsze miejsce zajął Włodzimierz Mokszyszewski z ROD Raj Gorzyce, drugie miejsce – Teresa i Zbigniew Kujawowie z ROD Nad Bystrzykiem w Nowej Dębie. Dwa trzecie miejsca przypadły Anecie i Andrzejowi Hynowskim z ROD Wisan w Skopaniu oraz Marii Jagodzie z ROD Relaks w Nowej Dębie.

W konkursie na wzorową działkę użytkową 2017 o puchar prezydenta Tarnobrzega zwyciężył Przemysław Zygmunt z ROD Mokrzyszów. Drugie miejsce zajęli Janina i Jan Sokalscy z ROD Miechocin, trzecie Leon Ciszewski z ROD Siarkopol. Natomiast w konkursie na wzorową działkę rekreacyjną o puchar prezydenta pierwsze miejsce zdobył Leszek Ogorzałek z ROD Wymysłów, drugie Zbigniew Woźniak z ROD Kamionka, trzecie Helena Niedziołek z ROD Wymysłów.

Prezydent Grzegorz Kiełb przyznał także nagrodę specjalną w kategorii „Najlepsza metamorfoza działki”. Jej laureatami okazali się Małgorzata i Tomasz Skowronowie (ROD Związkowiec) oraz Marta i Sylwester Kopałowie (ROD Siarkopol).

Wioletta Wojtkowiak

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021