W Tarnobrzegu

Święto działkowców: plony, nagrody i wielka patelnia

Święto działkowców: plony, nagrody i wielka patelnia

Dzień działkowca świętowano wczoraj na placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. Z tej okazji ugotowano 350 litrów przysmaku ogrodnika, czyli gulaszu gorzyckiego. Po imprezie najdorodniejsze plony z ogródków zostały przekazane do kuchni hospicjum im. Ojca Pio.

Otwierając uroczystość Aneta Komada, kierownik Delegatury Rejonowej Okręgowego Zarządu Podkarpackiego Polskiego Związku Działkowców w Tarnobrzegu przypomniała, że w tym roku środowisko działkowe świętuje 120-lecie ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich. – Możemy poszczycić się tym, że najstarszy ogród działkowy w Europie znajduje się właśnie na ziemiach polskich. Jest nim ROD im. Powstańców Wielkopolskich w Koźminie Wielkopolskim. Powstał w 1824 roku, a więc w czasach, gdy żył jeszcze Adam Mickiewicz.

Świętowanie było okazją do wręczenia nagród i odznaczeń, którymi udekorowali działkowców m.in. Agnieszka Sycz, prezes Okręgowego Zarządu Podkarpackiego PZD w Rzeszowie oraz wiceprezes Jan Lis. Złote odznaki PZD otrzymali: Sławomira Olszewska (ROD Kamionka), Stanisław Bożek (ROD Kamionka), Jan Martyniuk (ROD Mokrzyszów), Agnieszka Stoczek (ROD Związkowiec), Maria Ozimek (ROD Związkowiec), Zbigniew Jamroży (ROD Związkowiec).
Odznaką za Zasługi dla PZD, czyli najwyższym odznaczeniem stowarzyszenia zostali uhonorowani: Stanisława Dzikowska (ROD Nadole), Adam Dzikowski (ROD Nadole), Stanisław Olszewski (ROD Związkowiec), Józef Duma (ROD Związkowiec), Stanisław Trybus (ROD Związkowiec), Stanisław Paź (ROD Związkowiec), Andrzej Krasuski (ROD Siarkopol).

W gronie laureatów w konkursie okręgowym na Wzorową Działkę 2017 organizowanym przez Okręgowy Zarząd Podkarpacki PZD znaleźli się: Maria i Jan Kiełbowie (ROD „Krokus” w Stalowej Woli), Krystyna i Ryszard Piskałowie (ROD Nadole w Tarnobrzegu), Zofia i Józef Leśniowscy (ROD „Hutnik II” w Stalowej Woli), Jadwiga i Józef Sibigowie (ROD „Posanie” w Stalowej Woli), Agata i Grzegorz Dobrasiewiczowie (ROD Związkowiec w Tarnobrzegu) oraz Aneta i Andrzej Hynowscy (ROD „Wisan” w Skopaniu).

W konkursie na wzorową działkę roku 2017 o puchar starosty powiatu tarnobrzeskiego pierwsze miejsce zajął Włodzimierz Mokszyszewski z ROD Raj Gorzyce, drugie miejsce – Teresa i Zbigniew Kujawowie z ROD Nad Bystrzykiem w Nowej Dębie. Dwa trzecie miejsca przypadły Anecie i Andrzejowi Hynowskim z ROD Wisan w Skopaniu oraz Marii Jagodzie z ROD Relaks w Nowej Dębie.

W konkursie na wzorową działkę użytkową 2017 o puchar prezydenta Tarnobrzega zwyciężył Przemysław Zygmunt z ROD Mokrzyszów. Drugie miejsce zajęli Janina i Jan Sokalscy z ROD Miechocin, trzecie Leon Ciszewski z ROD Siarkopol. Natomiast w konkursie na wzorową działkę rekreacyjną o puchar prezydenta pierwsze miejsce zdobył Leszek Ogorzałek z ROD Wymysłów, drugie Zbigniew Woźniak z ROD Kamionka, trzecie Helena Niedziołek z ROD Wymysłów.

Prezydent Grzegorz Kiełb przyznał także nagrodę specjalną w kategorii „Najlepsza metamorfoza działki”. Jej laureatami okazali się Małgorzata i Tomasz Skowronowie (ROD Związkowiec) oraz Marta i Sylwester Kopałowie (ROD Siarkopol).

Wioletta Wojtkowiak

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021