W Tarnobrzegu

Święto Krwiodawców w Tarnobrzegu

Święto Krwiodawców w Tarnobrzegu

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK “Bartosz” działający od 1971 roku przy Oddziale Rejonowym PCK w Tarnobrzegu wspólnie z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizowali uroczyste powiatowe obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa, które w Polsce przypadają w dniach  22-26 listopada. Okolicznościowe spotkanie odbyło się w piątek 17 listopada.

Krwiodawców zaszczycili licznie przybyli goście: przedstawiciele samorządu z prezydentem miasta Grzegorzem Kiełbem, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, w których działają Młodzieżowe Kluby Honorowych Dawców Krwi PCK, a także pracownicy z Zakładów Farmaceutycznych “Polpharma” w Nowej Dębie.

W trakcie spotkania Zasłużony Honorowy Dawca Krwi Jan Myszka otrzymał Honorowe Odznaczenie Polskiego Krzyża IV stopnia, za działalność humanitarną, zarówno w krwiodawstwie, jak i w Polskim Czerwonym Krzyżu w Tarnobrzegu. Przez cały okres dorosłego życia oddał 57 litrów krwi, ratując bezimiennych biorców. Pamiątkowe odznaki nadane przez Podkarpacki Oddział Okręgowy w Rzeszowie po oddaniu 50 litrów krwi otrzymali: Jan Myszka, Jan Majka, Mieczysław Grądziel oraz po oddaniu 25 litrów: Mieczysław Grądziel, Marek Pawłowski. Okolicznościowe puchary, po oddaniu ponad 70 litrów krwi, otrzymali: Henryk Szewczuk, który oddał 78 litrów krwi i Jan Majka – oddał ponad 73 litry.

Stało się już tradycją, że w okresie święta krwiodawców Klub HDK PCK “Bartosz” zaprasza na spotkanie młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, aby w ten sposób docenić, a także promować honorowe krwiodawstwo wśród młodzieży. Efektem tych działań są młodzieżowe Kluby HDK PCK, które funkcjonują na terenie tarnobrzeskich szkół ponadgimnazjalnych.

Najstarszy Młodzieżowy Klub HDK PCK działający przy ZSP nr 3 w Tarnobrzegu “Budowniczy RH” właśnie obchodził jubileusz -10 lat działalności w szkole. Były puchary i podziękowania. Założycielka Klubu nauczyciel – Julia Borek otrzymała okolicznościowy puchar i upominek. Na ręce dyrektorów szkół oraz prezesów lokalnych Klubów HDK PCK powędrowały puchary ufundowane przez Prezydenta miasta Tarnobrzega i Starostę Powiatu Tarnobrzeskiego, a statuetki otrzymali najmłodsi krwiodawcy.

Obchody odbyły się w ramach projektów dofinansowanych przez Gminę Tarnobrzeg oraz Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu, a także darczyńców.

źródło: UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021