W Tarnobrzegu

Święto Krwiodawców w Tarnobrzegu

Święto Krwiodawców w Tarnobrzegu

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Bartosz” działający od 1971 roku przy Oddziale Rejonowym PCK w Tarnobrzegu wspólnie z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizowali uroczyste powiatowe obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa, które w Polsce przypadają w dniach  22-26 listopada. Okolicznościowe spotkanie odbyło się w piątek 17 listopada.

Krwiodawców zaszczycili licznie przybyli goście: przedstawiciele samorządu z prezydentem miasta Grzegorzem Kiełbem, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, w których działają Młodzieżowe Kluby Honorowych Dawców Krwi PCK, a także pracownicy z Zakładów Farmaceutycznych „Polpharma” w Nowej Dębie.

W trakcie spotkania Zasłużony Honorowy Dawca Krwi Jan Myszka otrzymał Honorowe Odznaczenie Polskiego Krzyża IV stopnia, za działalność humanitarną, zarówno w krwiodawstwie, jak i w Polskim Czerwonym Krzyżu w Tarnobrzegu. Przez cały okres dorosłego życia oddał 57 litrów krwi, ratując bezimiennych biorców. Pamiątkowe odznaki nadane przez Podkarpacki Oddział Okręgowy w Rzeszowie po oddaniu 50 litrów krwi otrzymali: Jan Myszka, Jan Majka, Mieczysław Grądziel oraz po oddaniu 25 litrów: Mieczysław Grądziel, Marek Pawłowski. Okolicznościowe puchary, po oddaniu ponad 70 litrów krwi, otrzymali: Henryk Szewczuk, który oddał 78 litrów krwi i Jan Majka – oddał ponad 73 litry.

Stało się już tradycją, że w okresie święta krwiodawców Klub HDK PCK „Bartosz” zaprasza na spotkanie młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, aby w ten sposób docenić, a także promować honorowe krwiodawstwo wśród młodzieży. Efektem tych działań są młodzieżowe Kluby HDK PCK, które funkcjonują na terenie tarnobrzeskich szkół ponadgimnazjalnych.

Najstarszy Młodzieżowy Klub HDK PCK działający przy ZSP nr 3 w Tarnobrzegu „Budowniczy RH” właśnie obchodził jubileusz -10 lat działalności w szkole. Były puchary i podziękowania. Założycielka Klubu nauczyciel – Julia Borek otrzymała okolicznościowy puchar i upominek. Na ręce dyrektorów szkół oraz prezesów lokalnych Klubów HDK PCK powędrowały puchary ufundowane przez Prezydenta miasta Tarnobrzega i Starostę Powiatu Tarnobrzeskiego, a statuetki otrzymali najmłodsi krwiodawcy.

Obchody odbyły się w ramach projektów dofinansowanych przez Gminę Tarnobrzeg oraz Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu, a także darczyńców.

źródło: UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021