kultura i rozrywka

Święto ryby już po raz piąty!

Święto ryby już po raz piąty!

W najbliższą niedzielę 26 czerwca zapraszamy za Święto Ryby. W programie m.in. degustacje smakowitych dań z afrodyzjakiem oraz poszukiwanie kwiatu paproci.

Po raz 5. w Motyczu Poduchownym odbędzie się impreza podkreślająca walory turystyczne tej malowniczej miejscowości. Od kilku lat sołtys Marian Chmura wraz z tutejszymi organizacjami – kołem gospodyń wiejskich i stowarzyszeniem Sanna Motycze stawia na rozwój rybołówstwa.

Miejsce ku temu jest doskonałe, bowiem na terenie miejscowości jest przepiękne jezioro, doskonałe na odpoczynek szczególnie dla tych, którzy lubią wędkować.
Od 5 już lat w Motyczu Poduchownym odbywa się impreza, której celem jest promocja walorów miejscowości pełnej malowniczych terenów, doskonałych miejsc do rekreacji, a także smacznej i zdrowej kuchni, pełnej produktów lokalnych i ryb.

Właśnie produkty pochodzące z tutejszych gospodarstw, stawów i lasów będzie można pokosztować w najbliższą niedzielę. Panie z tutejszych kół gospodyń wiejskich przygotowują nie tylko dania z ryb, ale także te, które mają pobudzić zmysły miłości, czyli dania z afrodyzjakiem.

swieto ryby

W czasie imprezy będzie można uzyskać fachowe porady przedstawicieli wielu instytucji związanych m.in. z rynkiem pracy, czy rolnictwem.
Święto Ryby jak zawsze rozpoczną zawody wędkarskie. Organizatorzy do udziału zapraszają osoby dorosłe oraz dzieci. O atrakcyjny, popołudniowy program artystyczny zadbał także Gminny Ośrodek Kultury. Na scenie zaprezentują się grupy taneczne i wokalne z domów kultury z Sokolnik, Wrzaw i Gorzyc. Na scenie wystąpi również zespół Siarkopolanie (po latach).

Na tych, którzy przybędą czekają także liczne konkursy m.in. poszukiwanie kwiatu paproci. Kto go znajdzie otrzyma atrakcyjną nagrodę niespodziankę. Wieczorem zaś na wodach jeziora będą puszczane wianki i kolorowe lampiony. Imprezę zwieńczy zabawa taneczna.

źródło: UG Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rta24.eu9 lutego 2021

Ponad 90 tysięcy z tarnobrzeskich puszek WOŚP, aukcje nadal trwają

rta24.eu1 lutego 2021

Boginie w Galerii TDK – wystawa prac Agaty Zarzyckiej

rta24.eu19 stycznia 2021

Przerwa w dostawie wody

rta24.eu11 stycznia 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu7 stycznia 2021

Własna firma w 3 krokach – bezpłatne webinaria

rta24.eu30 grudnia 2020