kultura i rozrywka

Święto ryby już po raz piąty!

Święto ryby już po raz piąty!

W najbliższą niedzielę 26 czerwca zapraszamy za Święto Ryby. W programie m.in. degustacje smakowitych dań z afrodyzjakiem oraz poszukiwanie kwiatu paproci.

Po raz 5. w Motyczu Poduchownym odbędzie się impreza podkreślająca walory turystyczne tej malowniczej miejscowości. Od kilku lat sołtys Marian Chmura wraz z tutejszymi organizacjami – kołem gospodyń wiejskich i stowarzyszeniem Sanna Motycze stawia na rozwój rybołówstwa.

Miejsce ku temu jest doskonałe, bowiem na terenie miejscowości jest przepiękne jezioro, doskonałe na odpoczynek szczególnie dla tych, którzy lubią wędkować.
Od 5 już lat w Motyczu Poduchownym odbywa się impreza, której celem jest promocja walorów miejscowości pełnej malowniczych terenów, doskonałych miejsc do rekreacji, a także smacznej i zdrowej kuchni, pełnej produktów lokalnych i ryb.

Właśnie produkty pochodzące z tutejszych gospodarstw, stawów i lasów będzie można pokosztować w najbliższą niedzielę. Panie z tutejszych kół gospodyń wiejskich przygotowują nie tylko dania z ryb, ale także te, które mają pobudzić zmysły miłości, czyli dania z afrodyzjakiem.

swieto ryby

W czasie imprezy będzie można uzyskać fachowe porady przedstawicieli wielu instytucji związanych m.in. z rynkiem pracy, czy rolnictwem.
Święto Ryby jak zawsze rozpoczną zawody wędkarskie. Organizatorzy do udziału zapraszają osoby dorosłe oraz dzieci. O atrakcyjny, popołudniowy program artystyczny zadbał także Gminny Ośrodek Kultury. Na scenie zaprezentują się grupy taneczne i wokalne z domów kultury z Sokolnik, Wrzaw i Gorzyc. Na scenie wystąpi również zespół Siarkopolanie (po latach).

Na tych, którzy przybędą czekają także liczne konkursy m.in. poszukiwanie kwiatu paproci. Kto go znajdzie otrzyma atrakcyjną nagrodę niespodziankę. Wieczorem zaś na wodach jeziora będą puszczane wianki i kolorowe lampiony. Imprezę zwieńczy zabawa taneczna.

źródło: UG Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

Znamy wyniki „Złotej Szpili” – Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego

rta24.eu22 października 2021

Podsumowanie sezonu lotowego

rta24.eu22 października 2021

„Poseł czy kominiarz” – najnowsza premiera Teatru Czwartek

rta24.eu22 października 2021