kultura i rozrywka

Święto ryby już po raz piąty!

Święto ryby już po raz piąty!

W najbliższą niedzielę 26 czerwca zapraszamy za Święto Ryby. W programie m.in. degustacje smakowitych dań z afrodyzjakiem oraz poszukiwanie kwiatu paproci.

Po raz 5. w Motyczu Poduchownym odbędzie się impreza podkreślająca walory turystyczne tej malowniczej miejscowości. Od kilku lat sołtys Marian Chmura wraz z tutejszymi organizacjami – kołem gospodyń wiejskich i stowarzyszeniem Sanna Motycze stawia na rozwój rybołówstwa.

Miejsce ku temu jest doskonałe, bowiem na terenie miejscowości jest przepiękne jezioro, doskonałe na odpoczynek szczególnie dla tych, którzy lubią wędkować.
Od 5 już lat w Motyczu Poduchownym odbywa się impreza, której celem jest promocja walorów miejscowości pełnej malowniczych terenów, doskonałych miejsc do rekreacji, a także smacznej i zdrowej kuchni, pełnej produktów lokalnych i ryb.

Właśnie produkty pochodzące z tutejszych gospodarstw, stawów i lasów będzie można pokosztować w najbliższą niedzielę. Panie z tutejszych kół gospodyń wiejskich przygotowują nie tylko dania z ryb, ale także te, które mają pobudzić zmysły miłości, czyli dania z afrodyzjakiem.

swieto ryby

W czasie imprezy będzie można uzyskać fachowe porady przedstawicieli wielu instytucji związanych m.in. z rynkiem pracy, czy rolnictwem.
Święto Ryby jak zawsze rozpoczną zawody wędkarskie. Organizatorzy do udziału zapraszają osoby dorosłe oraz dzieci. O atrakcyjny, popołudniowy program artystyczny zadbał także Gminny Ośrodek Kultury. Na scenie zaprezentują się grupy taneczne i wokalne z domów kultury z Sokolnik, Wrzaw i Gorzyc. Na scenie wystąpi również zespół Siarkopolanie (po latach).

Na tych, którzy przybędą czekają także liczne konkursy m.in. poszukiwanie kwiatu paproci. Kto go znajdzie otrzyma atrakcyjną nagrodę niespodziankę. Wieczorem zaś na wodach jeziora będą puszczane wianki i kolorowe lampiony. Imprezę zwieńczy zabawa taneczna.

źródło: UG Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021

XVIII Tydzień Bibliotek „Znajdziesz mnie w bibliotece”

rta24.eu5 maja 2021

Gorzyce – “Kanapa” po raz drugi

rta24.eu28 kwietnia 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu23 kwietnia 2021
asf_kolej_oprysk_dziki

Komunikat o ASF – oprysk wzdłuż linii kolejowej

rta24.eu22 kwietnia 2021

Nie tracimy EkoDucha- sołecka zawierucha!

rta24.eu20 kwietnia 2021

Będzie kontynuacja ścieżki rowerowej Wola Baranowska – Knapy

rta24.eu15 kwietnia 2021