kultura i rozrywka

Święto ryby już po raz piąty!

Święto ryby już po raz piąty!

W najbliższą niedzielę 26 czerwca zapraszamy za Święto Ryby. W programie m.in. degustacje smakowitych dań z afrodyzjakiem oraz poszukiwanie kwiatu paproci.

Po raz 5. w Motyczu Poduchownym odbędzie się impreza podkreślająca walory turystyczne tej malowniczej miejscowości. Od kilku lat sołtys Marian Chmura wraz z tutejszymi organizacjami – kołem gospodyń wiejskich i stowarzyszeniem Sanna Motycze stawia na rozwój rybołówstwa.

Miejsce ku temu jest doskonałe, bowiem na terenie miejscowości jest przepiękne jezioro, doskonałe na odpoczynek szczególnie dla tych, którzy lubią wędkować.
Od 5 już lat w Motyczu Poduchownym odbywa się impreza, której celem jest promocja walorów miejscowości pełnej malowniczych terenów, doskonałych miejsc do rekreacji, a także smacznej i zdrowej kuchni, pełnej produktów lokalnych i ryb.

Właśnie produkty pochodzące z tutejszych gospodarstw, stawów i lasów będzie można pokosztować w najbliższą niedzielę. Panie z tutejszych kół gospodyń wiejskich przygotowują nie tylko dania z ryb, ale także te, które mają pobudzić zmysły miłości, czyli dania z afrodyzjakiem.

swieto ryby

W czasie imprezy będzie można uzyskać fachowe porady przedstawicieli wielu instytucji związanych m.in. z rynkiem pracy, czy rolnictwem.
Święto Ryby jak zawsze rozpoczną zawody wędkarskie. Organizatorzy do udziału zapraszają osoby dorosłe oraz dzieci. O atrakcyjny, popołudniowy program artystyczny zadbał także Gminny Ośrodek Kultury. Na scenie zaprezentują się grupy taneczne i wokalne z domów kultury z Sokolnik, Wrzaw i Gorzyc. Na scenie wystąpi również zespół Siarkopolanie (po latach).

Na tych, którzy przybędą czekają także liczne konkursy m.in. poszukiwanie kwiatu paproci. Kto go znajdzie otrzyma atrakcyjną nagrodę niespodziankę. Wieczorem zaś na wodach jeziora będą puszczane wianki i kolorowe lampiony. Imprezę zwieńczy zabawa taneczna.

źródło: UG Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Uroczystości poświęcone żołnierzom wszystkich formacji kawaleryjskich

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Nadzieja na nowe pokolenie mistrzów. Ruszyła klasa tenisa stołowego

rta24.eu3 września 2021

Modernizacja linii 220 kV Połaniec – Chmielów

rta24.eu1 września 2021

Zaproszenie na spotkanie prezydenta z mieszkańcami Wielowsi

rta24.eu31 sierpnia 2021