
Wniosek do Wojewódzkiego Urzędu Pracy został złożony 20 stycznia 2016, rozstrzygnięcie nastąpi do końca czerwca bieżącego roku.
Celem projektu jest zwiększenie szans na wzrost zatrudnienia absolwentów tarnobrzeskich szkół na lokalnym i regionalnym rynku pracy w okresie do 31.10.2019 r.
Projekt „Synergia” kierowany jest do czterech zespołów szkól ponadgimnazjanych i CKP w Tarnobrzegu, nauczycieli kształcenia zawodowego i w/w szkół oraz uczniów/uczennic tych szkół. Cel projektu zostanie osiągnięty poprzez podniesienie jakości pracy szkół i wyposażenie uczniów/uczennic w dodatkowe kompetencje niezbędne do podjęcia zatrudnienia.
Działania przewidziane w projekcie:
1) doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli/lek kszt.zaw. poprzez:
– szkolenia doskonalące w zakresie tematyki związanej z nauczanym i planowanym zawodem,
– staże zawodowe organizowane w przedszkolu lub u pracodawców działających na lokalnym i regionalnym rynku pracy,
– studia podyplomowe obejmujące zakresem tematykę związaną z nauczanym lub planowanym zawodem,
2) podnoszenie umiejętności oraz uzyskiwanie kwalifikacji zawodowych przez uczniów/uczennice szkół ponadgimnazjalnych poprzez:
– praktyki i staże zawodowe organizowane u przedsiębiorców lub pracodawców,
– dodatkowe zajęcia specjalistyczne realizowane we współpracy z podmiotami otoczenia społeczno-gospodarczego szkół, umożliwiające uczniom/com uzyskiwanie i uzupełnianie
wiedzy i umiejętności oraz kwalifikacji zawodowych,
– udział w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych w szkole wyższej (PRz),
– wsparcie uczniów w zakresie zdobywania dodatkowych uprawnień , wiedzy i umiejętności zawodowych. zwiększających ich szanse na ryku pracy,
3) doposażenie pracowni i warsztatów szkolnych w sprzęt i materiały dydaktyczne do standardów określonych przez MEN.
W projekcie weźmie udział 63 nauczycieli/lek kształcenia zawodowego i praktycznej nauki zawodu oraz 765 uczniów/uczennic szkół ponadgimnazjalnych.
Realizacja projektu przyczyni się do polepszenia jakości pracy tarnobrzeskich szkół, co przełoży się na pełniejsze wyposażenie absolwentów w kompetencje
oczekiwane przez pracodawców, a tym samym wzrost zatrudnienia absolwentów.
Wartość projektu – 4.764.045,20 zł
wkład własny Gminy – 476.620,00zł w tym wkład niepieniężny – 87.720,00 zł, wkład pieniężny 388.900 (rozłożone na lata 2016 -2017)
źródło: UM Tarnobrzeg
Facebook
RSS