sport

Szczęśliwy remis Siarkowców

Szczęśliwy remis Siarkowców

Chociaż do 56 minuty przegrywali już 0:2, to jednak broni nie złożyli. Piłkarze Siarki Tarnobrzeg w niedzielnym meczu z Nadwiślanem Góra doprowadzili do remisu i w nagrodę przywożą do domu jeden punkt.

Spotkanie nie było łatwe dla podopiecznych trenera Włodzimierza Gąsiora w szczególności, że już tradycyjnie tarnobrzeska drużyna do meczu przystąpiła osłabiona.

Pierwsza połowa spotkania zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy już w 20 minucie wyszli na prowadzenie. Autorem trafienia był Michał Bedronka, który z pięciu metrów wpakował piłkę do pustej bramki, po dośrodkowaniu Piotra Ceglarza z rzutu rożnego. Zawodnicy Nadwiślana częściej utrzymywali się przy piłce i częściej zagrażali bramce Kamila Beszczyńskiego. Tarnobrzeski golkiper już w 35 minucie mógł opuścić boisko za faul na znajdującym się w bardzo dobrej sytuacji Ceglarzu, jednak arbiter ukarał Beszczyńskiego tylko żółtym kartonikiem. Tarnobrzeski bramkarz tuż przed końcem pierwszej połowy musiał jeszcze raz wyciągać piłkę z siatki, jednak sędzia odgwizdał wcześniej spalonego i bramki nie uznał. Drugą połowę znów lepiej zaczęli podopieczni Rafała Wójcika, którzy już w drugiej minucie podwyższyli wynik. Autorem bramki był tym razem Piotr Ceglarz, którzy otrzymał znakomite podanie od Kamila Bętkowskiego i posłał piłkę w długi róg bramki Siarki.

Strata drugiej bramki podziałała wyjątkowo mobilizująco na podopiecznych trenera Gąsiora, którzy rzucili się do odrabiania strat. Zaledwie 10 minut później na listę strzelców po raz pierwszy wpisał się Marcin Stefanik, który otrzymał piłkę od Jakuba Wróbla i wpakował ją do siatki Nadwiślana. Po bramce kontaktowej Siarkowcy zaczęli sobie coraz śmielej poczynać pod bramką Roberta Błakały, co poskutkowało kolejnym trafieniem. W 82 minucie bramkarza gospodarzy znów pokonał Marcin Stefanik, który jako pierwszy doszedł do piłki dogranej z rogu przez Daniela Koczona i tym razem bramkę strzelił głową.

Siarkowcy nie odpuszczali do ostatniej minuty i gdyby spotkanie potrwało chwilę dłużej być może wywieźliby z Góry komplet punktów. O pechu mogą mówić za to gospodarze, którzy prowadzili dwoma bramkami i komplet punktów zamienili na raptem jeden.

Bramki: 20. Bedronka, 47. Ceglarz – 57. Stefanik, 82. Stefanik

Kartki:   3. Essam (NDW), 18. Margol (NDW), 52. Wasiluk (NDW) – 35. Beszczyński (SRK)

Nadwiślan Góra: Błąkała – Korneta (90+1 Ogrocki) , Wójcik, Ceglarz, Bedronka – Kaszok, Widuch (46.Musiolik), Margol, Wasiluk – Bętkowski (68. Piwowarczyk), Essam

Rezerwowi: Mieczkowski – Piwowarczyk, Skrobol, Jarosz, Ogrocki, Musiolik, Szewczyk

Siarka Tarnobrzeg: Beszczyński – Grzesik, Waleńcik, Sylwestrzak, Suchecki – Stromecki, Stefanik, Koczon, Chłoń (39. Buczek), Więcek (78. Głaz) – Wróbel

Rezerwowi: Janowski – Głaz, Frankiewicz, Buczek, Przewoźnik

Sędziowie: Robert Marciniak – Łukasz Marek, Łukasz Szymczyk (Kraków)

Andrzej Tomaszewski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

9 medali dla UKS Delfin Tarnobrzeg na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików

rta24.eu14 czerwca 2021

Albert Borkowski 4 krotny złoty medalista, najlepszy zawodnik Ogólnopolskich zawodów

rta24.eu24 maja 2021

6 medali dla UKS Delfin Tarnobrzeg

rta24.eu18 maja 2021

“Jezioro” na Śląsku z czterema medalami

rta24.eu18 maja 2021

Złote medale dla Alberta Borkowskiego i Igora Majewskiego

rta24.eu10 maja 2021

KTS drużynowym mistrzem Polski! Po raz 30-ty!

rta24.eu6 maja 2021

Srebrny medal Jana Paula na pływalni Olimpijskie w Lublinie

rta24.eu27 kwietnia 2021

Złoto i srebro Alberta Borkowskiego w Warszawie

rta24.eu26 kwietnia 2021

Grand Prix Polski Juniorów Młodszych i Młodzików w badmintonie na Śląsku

rta24.eu22 kwietnia 2021