W powiecie

Szkoła nie musi być nudna

Szkoła nie musi być nudna

Przekonali się o tym uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Grębowie, którym już zapachniało wiosną. W szkole ruszyły pełną parą plenerowe imprezy, wyjazdy i konkursy. A to dopiero początek wiosny.

Lekcje na świeżym powietrzu zaczęły się już początkiem marca, kiedy to uczniowie klas szkół zawodowych uczestniczyli w akcji sprzątania okolicznych lasów prowadzonej wspólnie z Nadleśnictwem Rozwadów. Również początkiem marca odwiedzili Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, gdzie mogli zobaczyć wystawę poświęconą śladom Wikingów na ziemiach polskich.

Kolejny uczniowski wypad, w którym wzięli udział uczniowie ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy był spotkaniem w gospodarstwie Roberta i Barbary Tłuczewiczów, których pasją jest hodowla koni, a niedługo potem uczestniczyli w zajęciach praktycznych w gospodarstwie ogrodniczym państwa Ziębów w Grębowie, podczas których poznali tajniki pracy związanej z hodowlą i pielęgnacją roślin ozdobnych.

W szkole nie nudzą się też najmłodsi uczniowie, którzy zaprezentowali swoje zdolności plastyczne wykonując prace “Wiosna wokół nas “. Można je podziwiać Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu
aż do piątego kwietnia, zaś maluchy z Wczesnego Wspomagania powitały wiosnę śpiewem, wierszem, piosenką i zrobiły wiośnie portret.

Pierwszy dzień wiosny był też świętem dla uczniów kl. I i II Szkoły Podstawowej i kl. III Szkoły Przysposabiającej do Pracy, którzy uczestniczyli w uroczystości rozdania nagród podczas finału konkursu plastycznego „Marzanna-zimowa panna”, organizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu.

Już za kilka dni kolejne imprezy w Grębowie. 4 kwietnia odbędzie się, jak co roku, Konkurs Kulinarny dla szkół przysposabiających do pracy, podczas którego uczniowie będą przygotowywać, a następnie degustować pyszne potrawy.

2

Źródło: Powiat Tarnobrzeski 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Serce na nakrętki

rta24.eu4 marca 2021

Boisko z nową instalacją do nawadniania

rta24.eu3 marca 2021
policja baranów

Nowy Kierownik Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu3 marca 2021

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Remont wieży strażackiej w Dąbrowicy

rta24.eu2 marca 2021

Nietrzeźwa seniorka spała przy drodze

rta24.eu2 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Pamieć o Żołnierzach Wyklętych

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021