W Tarnobrzegu

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa. Do wygrania 10 tys. zł

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa. Do wygrania 10 tys. zł

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w XVI edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej. W projekcie wezmą udział m.in. uczniowie klasy trzeciej technikum spedycji w ZSP nr 2 w Tarnobrzegu.

SIGG to największy projekt promujący wśród młodzieży inwestowanie na giełdzie – do tej pory wzięło w nim udział niemal 220 tys. nastolatków z całej Polski. W tym roku na najlepszy zespół czeka nagroda w wysokości 10 tys. zł. W SIGG mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w zespołach liczących od 2 do 4 osób, pod opieką nauczyciela.

W grze mogą uczestniczyć także uczniowie, którzy wcześniej nie mieli wiedzy na temat funkcjonowania giełdy – dzięki kursom e-learningowym mogą się tego nauczyć. W poprzednich edycjach także zespoły początkujących stawały na podium. Gra jest dostępna dla uczniów z całej Polski, ponieważ odbywa się na platformie internetowej GPWtr@der, a udział w niej jest bezpłatny.

SIGG ma postać internetowej gry inwestycyjnej. Uczniowie pod opieką nauczyciela zakładają swoje zespoły (od 2 do 4 osób). Każdy zespół dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy. Uczestnicy najpierw poznają instrumenty finansowe notowane na warszawskiej giełdzie: akcje, ETF-y i kontrakty, a następnie wspólnie, na wspomnianym rachunku inwestycyjnym, dokonują wirtualnych transakcji. Gracze wykorzystują wirtualne pieniądze, ale zlecenia realizowane są na podstawie pochodzących z rzeczywistego rynku ofert kupna i sprzedaży. Zadaniem zespołów jest oczywiście pomnożenie posiadanych środków.

SIGG to więc nie tylko teoria i podstawy inwestowania opisane w przystępnej formie, to także praca zespołowa, śledzenie informacji rynkowych i notowań, wspólne podejmowanie decyzji inwestycyjnych, a finalnie-dokonywanie transakcji. To świetne przygotowanie do inwestowania własnych, prawdziwych pieniędzy w przyszłości.

Gra podzielona jest na trzy etapy:
Etap 1: transakcje na akcjach i ETF-ach (13 listopada-22 grudnia),
Etap 2: transakcje na kontraktach terminowych (26 lutego-16 marca 2018 r.),
Finał w Sali Notowań GPW (11 kwietnia 2018 r.).
Szczegółowe harmonogramy są dostępne na stronie

Każdy zespół ma możliwość korzystania z doświadczenia i wiedzy ponad trzydziestu koordynatorów regionalnych współpracujących z organizatorami projektu. W województwie podkarpackim koordynatorem jest Bogusława Serwan-Partyńska, nauczycielka przedmiotów ekonomicznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu. Wszelkie pytania można przesyłać na adres mailowy koordynatora bserwan-partynska@paga.org.pl

10 tys. zł dla najlepszych młodych inwestorów
Pieniądze na rachunku inwestycyjnym są wirtualne, ale do wygrania jest już prawdziwe 10 tysięcy złotych dla najlepszego zespołu. Przewidziano też nagrody pieniężne dla zespołów i nauczycieli, którzy zajmą kolejne miejsca na podium oraz miejsca od 4 aż do 20.Zespoły, które przejdą do ostatecznej rozgrywki, będą miały okazję zobaczyć Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie z bliska, ponieważ finał konkursu odbędzie się w sali notowań GPW.

Jak się zarejestrować?
Pierwszy krok wykonuje nauczyciel – opiekun grupy, który rejestruje szkołę oraz dodaje nazwy zespołów na stronie . Następnie każdy z uczniów zakłada swoje konto, wybiera szkołę, nauczyciela oraz Zespół. Całość rozpoczyna rozgrzewka, czyli gra testowa, a potem czas na emocje, naukę połączoną z zabawą, a dla najlepszych-prawdziwą wygraną.
Rejestracja trwa do 10 listopada. Wcześniej należy zapoznać się z regulaminem dostępnym na stronie

O SIGG
SIGG wyjaśnia prawa rządzące rynkiem, uczy funkcjonowania instrumentów giełdowych i zasad inwestowania na giełdzie. Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystują do samodzielnego dokonywania wirtualnych transakcji giełdowych. Poprzez udział w tym projekcie młodzi ludzie uczą się mechanizmów działających na giełdzie, mają możliwość poznania w praktyce zasad inwestowania, zdobycia umiejętności analizowania, podejmowania decyzji oraz pracy w grupie. To cenne umiejętności i doświadczenia przygotowujące do poruszania się w przyszłości na rynku finansowym, a także na rynku pracy.
– Budowanie kultury inwestowania jest ważną rolą GPW. To nie tylko kursy dla inwestorów, ale też edukacja na etapie szkolnym. Formuła SIGG bardzo dobrze się sprawdza, to ważna lekcja przedsiębiorczości dla młodych, ale też świetna zabawa, co widać po entuzjastycznych komentarzach uczestników poprzednich edycji – komentuje Marek Dietl, prezes zarządu GPW.
XVI edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej jest organizowana przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Współorganizatorem jest Fundacja GPW, a partnerem strategicznym – Fundacja im. Lesława A. Pagi.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie/ Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021