W powiecie

Szpital dziękuje wolontariuszom WOŚP

Szpital dziękuje wolontariuszom WOŚP

Szpital Powiatowy w Nowej Dębie podsumował wsparcie od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Począwszy od 1995 roku do lecznicy trafił sprzęt o łącznej wartości ok. 650 tys. zł

Nas liście dofinansowanych oddziałów jest oddział pediatryczny, oddział neonatologiczny, oddział chorób wewnętrznych i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. W latach 2014 – 2016 główne wsparcie skierowane zostało na oddział neonatologiczny i Zakład Opiekuńczo Leczniczy – obecnie jest tam 35 łóżek. W przypadku neonatologii Fundacja WOŚP przekazała lampę do fototerapii, inkubator, stanowisko do resuscytacji noworodka i kardiomonitor.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy wzbogacił się o łóżka szpitalne wraz z szafkami, materace przeciwodleżynowe oraz aparat do mierzenia ciśnienia i aparat EKG.

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie nadal puka do drzwi Fundacji WOŚP i prosi o kolejny sprzęt i wsparcie. Chodzi przede wszystkim o sprzęt dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego: wózek kąpielowy i materace przeciwodleżynowe i doposażenie oddziału neonatologii – zakup aparatu do USG, lampy do fototerapii, stanowiska do pielęgnacji noworodków z promiennikiem ciepła.

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie dziękuje wszystkim wolontariuszom oraz osobom, które przyłączyły się do organizacji nowodębskich finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Swoje podziękowanie przedstawiciele lecznicy przekazali na ręce organizatorów WOŚP także podczas tegorocznego finału organizowanego przez społeczność Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie. Do podziękowań przyłączyły się także władze powiatu tarnobrzeskiego, jako organ prowadzący Szpital Powiatowy w Nowej Dębie.

źródło: Powiat Tarnobrzeski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Uwaga! Szkolenie żołnierzy WOT na terenie gminy Nowa Dęba

rta24.eu25 lutego 2021

Poziom wód na rzekach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu24 lutego 2021

Uratowana czapla w Alfredówce

rta24.eu24 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

“Zakręcona akcja” pod OSP Grębów

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

DEZAMET wsparł ZS 2 w Nowej Dębie

rta24.eu16 lutego 2021

Pożar domu jednorodzinnego w Gągolinie! Wsparcie z Tarnobrzega

rta24.eu12 lutego 2021