W powiecie

Szpital dziękuje wolontariuszom WOŚP

Szpital dziękuje wolontariuszom WOŚP

Szpital Powiatowy w Nowej Dębie podsumował wsparcie od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Począwszy od 1995 roku do lecznicy trafił sprzęt o łącznej wartości ok. 650 tys. zł

Nas liście dofinansowanych oddziałów jest oddział pediatryczny, oddział neonatologiczny, oddział chorób wewnętrznych i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. W latach 2014 – 2016 główne wsparcie skierowane zostało na oddział neonatologiczny i Zakład Opiekuńczo Leczniczy – obecnie jest tam 35 łóżek. W przypadku neonatologii Fundacja WOŚP przekazała lampę do fototerapii, inkubator, stanowisko do resuscytacji noworodka i kardiomonitor.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy wzbogacił się o łóżka szpitalne wraz z szafkami, materace przeciwodleżynowe oraz aparat do mierzenia ciśnienia i aparat EKG.

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie nadal puka do drzwi Fundacji WOŚP i prosi o kolejny sprzęt i wsparcie. Chodzi przede wszystkim o sprzęt dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego: wózek kąpielowy i materace przeciwodleżynowe i doposażenie oddziału neonatologii – zakup aparatu do USG, lampy do fototerapii, stanowiska do pielęgnacji noworodków z promiennikiem ciepła.

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie dziękuje wszystkim wolontariuszom oraz osobom, które przyłączyły się do organizacji nowodębskich finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Swoje podziękowanie przedstawiciele lecznicy przekazali na ręce organizatorów WOŚP także podczas tegorocznego finału organizowanego przez społeczność Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie. Do podziękowań przyłączyły się także władze powiatu tarnobrzeskiego, jako organ prowadzący Szpital Powiatowy w Nowej Dębie.

źródło: Powiat Tarnobrzeski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Noc Muzeów na Zamku w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu13 maja 2021

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

VI edycja porządków na Wiśle i Sanie

rta24.eu11 maja 2021

Łączymy siły, aby zagospodarować zdegradowane przestrzenie

rta24.eu6 maja 2021

Wypełnij ankietę i miej wpływ na rozwój Gminy Gorzyce

rta24.eu6 maja 2021

Akcja edukacyjna Głosu Seniora

rta24.eu6 maja 2021

Dzień Strażaka

rta24.eu4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rta24.eu29 kwietnia 2021

Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

rta24.eu29 kwietnia 2021