W powiecie

Szpital dziękuje wolontariuszom WOŚP

Szpital dziękuje wolontariuszom WOŚP

Szpital Powiatowy w Nowej Dębie podsumował wsparcie od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Począwszy od 1995 roku do lecznicy trafił sprzęt o łącznej wartości ok. 650 tys. zł

Nas liście dofinansowanych oddziałów jest oddział pediatryczny, oddział neonatologiczny, oddział chorób wewnętrznych i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. W latach 2014 – 2016 główne wsparcie skierowane zostało na oddział neonatologiczny i Zakład Opiekuńczo Leczniczy – obecnie jest tam 35 łóżek. W przypadku neonatologii Fundacja WOŚP przekazała lampę do fototerapii, inkubator, stanowisko do resuscytacji noworodka i kardiomonitor.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy wzbogacił się o łóżka szpitalne wraz z szafkami, materace przeciwodleżynowe oraz aparat do mierzenia ciśnienia i aparat EKG.

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie nadal puka do drzwi Fundacji WOŚP i prosi o kolejny sprzęt i wsparcie. Chodzi przede wszystkim o sprzęt dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego: wózek kąpielowy i materace przeciwodleżynowe i doposażenie oddziału neonatologii – zakup aparatu do USG, lampy do fototerapii, stanowiska do pielęgnacji noworodków z promiennikiem ciepła.

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie dziękuje wszystkim wolontariuszom oraz osobom, które przyłączyły się do organizacji nowodębskich finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Swoje podziękowanie przedstawiciele lecznicy przekazali na ręce organizatorów WOŚP także podczas tegorocznego finału organizowanego przez społeczność Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie. Do podziękowań przyłączyły się także władze powiatu tarnobrzeskiego, jako organ prowadzący Szpital Powiatowy w Nowej Dębie.

źródło: Powiat Tarnobrzeski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

Zamknięcie drogi powiatowej 1030 R Krawce-Stany na okres ćwiczeń

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021