W powiecie

Szpital dziękuje wolontariuszom WOŚP

Szpital dziękuje wolontariuszom WOŚP

Szpital Powiatowy w Nowej Dębie podsumował wsparcie od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Począwszy od 1995 roku do lecznicy trafił sprzęt o łącznej wartości ok. 650 tys. zł

Nas liście dofinansowanych oddziałów jest oddział pediatryczny, oddział neonatologiczny, oddział chorób wewnętrznych i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. W latach 2014 – 2016 główne wsparcie skierowane zostało na oddział neonatologiczny i Zakład Opiekuńczo Leczniczy – obecnie jest tam 35 łóżek. W przypadku neonatologii Fundacja WOŚP przekazała lampę do fototerapii, inkubator, stanowisko do resuscytacji noworodka i kardiomonitor.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy wzbogacił się o łóżka szpitalne wraz z szafkami, materace przeciwodleżynowe oraz aparat do mierzenia ciśnienia i aparat EKG.

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie nadal puka do drzwi Fundacji WOŚP i prosi o kolejny sprzęt i wsparcie. Chodzi przede wszystkim o sprzęt dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego: wózek kąpielowy i materace przeciwodleżynowe i doposażenie oddziału neonatologii – zakup aparatu do USG, lampy do fototerapii, stanowiska do pielęgnacji noworodków z promiennikiem ciepła.

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie dziękuje wszystkim wolontariuszom oraz osobom, które przyłączyły się do organizacji nowodębskich finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Swoje podziękowanie przedstawiciele lecznicy przekazali na ręce organizatorów WOŚP także podczas tegorocznego finału organizowanego przez społeczność Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie. Do podziękowań przyłączyły się także władze powiatu tarnobrzeskiego, jako organ prowadzący Szpital Powiatowy w Nowej Dębie.

źródło: Powiat Tarnobrzeski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Pożar aut ciężarowych w Baranowie Sandomierskim.

rta24.eu15 września 2021

Ulice Zastawie i Szkolna po remoncie

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Potracenie rowerzysty w Nowej Dębie

rta24.eu8 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021

Kolejna dostawa amunicji dla wojska z DEZAMET S.A.

rta24.eu3 września 2021