W powiecie

Szpital Powiatowy w Nowej Dębie w sieci

Szpital Powiatowy w Nowej Dębie w sieci

Szpital Powiatowy w Nowej Dębie znalazł się na liście szpitali, które weszły do Sieci opublikowanej 27 czerwca przez Dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia. Zgodnie z ustawą z dniem 1 października 2017 roku nowodębski szpital będzie świadczył usługi medyczne z poziomu I Stopnia.

Usługi te obejmą podstawowe szpitalne zabezpieczenie świadczeń opieki zdrowotnej z następującymi profilami zabezpieczenia: Chirurgia Ogólna, Choroby Wewnętrzne w tym Choroby Płuc, Izba Przyjęć, Neonatologia, Pediatria, Położnictwo i Ginekologia.

Pozostałe zakresy świadczeń to: Porady specjalistyczne w poradniach przyszpitalnych, Rehabilitacja lecznicza, Świadczenia ambulatoryjne opieki specjalistycznej, Diagnostyka i leczenie onkologiczne w profilach systemu zabezpieczenia,
Świadczenia szpitalne w zakresie związanym z porodem i opieką nad noworodkiem, Świadczenia udzielane przez pielęgniarki i położne, Świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.
Wykaz będzie obowiązywał do 30 czerwca 2021 roku

Szpital Powiatowy w Nowej Dębie, dla którego organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu stale poszerza swoją ofertę świadczonych usług medycznych, a dzięki wsparciu Zarządu Powiatu, pacjenci mogą korzystać z nowoczesnego sprzętu oraz bazy dostosowanej do potrzeb i oczekiwań mieszkańców Powiatu Tarnobrzeskiego i całego regionu. – Co roku Szpital Nowej Dębie stanowi stałą pozycją w budżecie Powiatu Tarnobrzeskiego. Lecznica otrzymuje dotację, która wpływa na podniesienie standardów leczenia. Te środki są bardzo dobrze wykorzystane. Cieszy nas, że Szpital Powiatowy w Nowej Dębie nazywany od wielu lat „Leśną Górą” cieszy się zaufaniem i renomą wśród mieszkańców całego regionu, dlatego jako Zarząd Powiatu dbamy o jego rozwój i systematyczną modernizację dostosowując pomieszczenia do zmieniających się przepisów – powiedział Krzysztof Pitra, wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

Tylko w 2017 roku Zarząd Powiatu zdecydował o przekazaniu 100 tys. zł. na podniesienie jakości i dostępu do świadczonych usług medycznych poprzez dostosowanie pomieszczeń szpitalnych do potrzeb zdrowotnych i osób niepełnosprawnych. Kolejne 50 tys. zł, zostanie przekazane na modernizację pomieszczeń.

Rozwój bazy szpitalnej oraz podnoszenie jakości świadczonych usług możliwe jest także dzięki pomocy i finansowemu wsparciu ze strony Społecznego Komitetu Pomocy Szpitalowi w Nowej Dębie, na czele którego stoi Pani Anna Warchoł.
W 2017 członkowie Komitetu przekazali na rzecz szpitala pomoc rzeczową o wartości 38 tys. 670 zł. Zakupiono między innymi 2 detektory tętna płodu na ginekologię i aparat anestezjologiczny do znieczuleń na blok operacyjny. Natomiast w roku 2016 na rzecz lecznicy Komitet pozyskał 45 tys. 742 zł. Udało się zakupić między innymi: elektrokardiogram, wózek reanimacyjny, koncentrator tlenowy na ZOL.

źródło: Starostwo Powiatowe Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Znamy wyniki „Złotej Szpili” – Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego

rta24.eu22 października 2021

Podsumowanie sezonu lotowego

rta24.eu22 października 2021

Utrudnienia w ruchu drogowym w Trześni

rta24.eu19 października 2021

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Stypendia Wójta Gminy Grębów dla najlepszych licealistów

rta24.eu14 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021

Zajęcia z pasją w GOK Gorzyce

rta24.eu8 października 2021

Prace remontowe w gminie Gorzyce

rta24.eu7 października 2021