Fotorelacje

Szybowisko pod dachem hali. Padł rekord Polski

Szybowisko pod dachem hali. Padł rekord Polski

Model wyrzuca się z ręki, a potem liczy czas opadania. Podczas ogólnopolskich zawodów można się było przekonać, że „rzutki” to bardzo widowiskowa dysycplina, ale wymagająca precyzji i treningu.

W sobotę na tarnobrzeskiej hali MOSiR ponad 60 zawodników walczyło o punkty do klasyfikacji końcowej Pucharu Polski w zawodach modeli szybowców halowych F1N. Końcowy wynik był sumą czasów trzech najlepszych z dziewięciu lotów. Chodziło o to, by model jak najdłużej utrzymał się w powietrzu. Ta sztuka najlepiej udała się Sławomirowi Truchanowi z OSIR-u Suwałki. To do niego należy nowy, na razie nieoficjalny, halowy rekord Polski w kategorii seniorów. W siódmym rzucie jego model fruwał pod dachem aż przez 51,3 sek.

W kategorii młodziczek wygrała Wiktoria Hałasa przed Wiktorią Gabarą i Kariną Sawicką (wszystkie są zawodniczkami OKiR Grodków). W kategorii młodzików pierwsze miejsce zajął Kacper Kaczmarek z UKS „Jedynka” w Hrubieszowie. Drugi był Hubert Truchan z OSiR-u Suwałki, trzeci Mateusz Mięczak z UKS „Jedynka” w Hrubieszowie.

Wśród juniorów młodszych pierwszy był Patryk Bajer (UKS „Jedynka” Hrubieszów),drugi Łukasz Flisiuk (UKS „Jedynka” Hrubieszów) a trzeci Mikołaj Wilczęga z OKiR Grodków.

Wśród juniorów triumował Piotr Wielosz-Hałasa z UKS „Jedynka” Hrubieszów. Drugie miejsca zajęła Aleksandra Sawicka z OKiR Grodków a trzecie Dominik Skwarek (UKS „Jedynka” Hrubieszów).

Najlepsze wyniki w kategorii seniorów należą do Sławomira Truchana z OSiR Suwałki, Michała Śliwińskiego z Aeroklubu Podkarpackiego KSML w Krośnie i Filipa Badylaka z Aeroklubu Krakowskiego ML MDK w Bochni.

Tarnobrzeg reprezentowało czternaścioro młodych zawodników, którzy znaleźli się na dalszych miejscach. To podopieczni Janusza Żaka z klubu modelarstwa przy ŚDK TSM i Andrzeja Wojnarowskiego z modelarni przy parafii św. Barbary.

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Szpital wznawia przyjęcia pacjetów

rta24.eu2 kwietnia 2020

Zapłacą po 30 tysięcy. Nie przestrzegali Kwarantanny

rta24.eu24 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

rta24.eu24 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

rta24.eu10 lutego 2020

Juwe, juwe… Juwenalia tarnobrzeskie

rta24.eu20 maja 2019

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rta24.eu11 lutego 2019

Piersi zagrały w Gorzycach. Była zabawa!

rta24.eu25 czerwca 2018

Tak Gorzyce kibicowały biało-czerwonym

rta24.eu25 czerwca 2018