W powiecie

Szyją maseczki dla mieszkańców

Szyją maseczki dla mieszkańców

Na apel samorządu nie trzeba było długo czekać, panie z kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń, uniwersytetu trzeciego wieku, rad sołeckich, zarządu osiedla, ale także panowie chętnie zaangażowali się w akcję szycia maseczek dla mieszkańców. – Wszystkim paniom, panom oraz przewodniczącemu osiedla Gorzyce, sołtysom i pracownikom Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gorzycach, , którzy włączyli się w akcję chciałbym serdecznie podziękować za zaangażowanie i poświęcenie swojego wolnego czasu dla tak szczytnego celu – podkreśla wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy.

Maseczki są szyte ze specjalnej tkaniny przeznaczonej dla lekarzy, personelu medycznego. Zakup materiałów niezbędnych do uszycia maseczek został sfinansowany z budżetu promocji gminy Gorzyce, na ten cel wydano prawie 5 tys. zł.

Maseczki, które trafią do gospodarstw będą opakowane w jednorazowe woreczki wraz z instrukcją użytkowania. Maseczki przed użyciem trzeba będzie wyprać w wodzie z mydłem w temp. 60 st. C, wysuszyć, a następnie uprasować. Pakowaniem maseczek zajmą się pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach.

Jedna maseczka trafi do jednego gospodarstwa, mieszkania – łącznie rozdysponowanych będzie około 3 tys. 700 maseczek. Nadwyżka zostanie przekazana do straży pożarnych, służb medycznych, policji i tych, którzy pracują w bezpośrednim kontakcie z ludźmi i najbardziej są narażeni na zakażenie koronawirusem. – Zobowiązani jesteśmy do noszenia maseczek w miejscach publicznych, jednakże cały czas powinniśmy stosować się do zaleceń służb publicznych i apelu #zostanwdomu. Przekazując maseczkę chcemy umożliwić osobie z danego gospodarstwa wyjście np. do sklepu, apteki celem zaspokojenia niezbędnych potrzeb życiowych, ale też wspólnymi siłami chcemy wspomóc tych, którzy potrzebują w obecnym czasie szczególnego zabezpieczenia przed koronawirusem – informuje wójt.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Uwaga! Szkolenie żołnierzy WOT na terenie gminy Nowa Dęba

rta24.eu25 lutego 2021

Poziom wód na rzekach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu24 lutego 2021

Uratowana czapla w Alfredówce

rta24.eu24 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

“Zakręcona akcja” pod OSP Grębów

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

DEZAMET wsparł ZS 2 w Nowej Dębie

rta24.eu16 lutego 2021

Pożar domu jednorodzinnego w Gągolinie! Wsparcie z Tarnobrzega

rta24.eu12 lutego 2021