W Tarnobrzegu

Tajemniczy inwestor ma dofinansować Tygodnik Nadwiślański

Tajemniczy inwestor ma dofinansować Tygodnik Nadwiślański

Ku zaskoczeniu radnych nie musieli oni głosować powtórnie nad  sprzedażą wszystkich udziałów Wydawnictwa Samorządowego. Prezydent Grzegorz Kiełb zmienił zdanie i wycofał projekt uchwały z obrad po pewnej rozmowie.

Przed miesiącem nic na to nie wskazywało, że miasto będzie chciało za wszelką cenę zachować udziały przynoszącej straty spółki wydającej Tygodnik Nadwiślański. Wprawdzie rada miasta przewagą jednego głosu odrzuciła prezydencki projekt uchwały, ale powrócił on jak bumerang na wczorajszą sesję.

imgp1831

Tym razem przesłankami do rozpatrzenia sprawy miały być m. in trudna sytuacja ekonomiczna spółki, której strata za 2015 r. wyniosła ponad 148 tys. zł i powiększyła się o 53,6 tys. zł oraz ryzyko ewentualnego dokapitalizowania. Bo też żaden z udziałowców, którymi są Tarnobrzeg i Sandomierz nie miał zamiaru przystać na propozycję dokapitalizowania spółki kwotami po 50 tys. zł.

I znów nastąpił zwrot akcji. Prezydent  poinformował radnych, że wziął sobie do serca słowa prezydenta Jana Dziubińskiego o tym, że warto jednak poszukać dodatkowych udziałowców. I taki właśnie się znalazł. Otóż w trakcie sesji zadzwoniła do niego osoba zainteresowana przekazaniem  kapitału do spółki. Wcześniej ten sam inwestor rozmawiał z prezesem wydawnictwa Wacławem Pintalem, który oczywiście ucieszył się z takiego koła ratunkowego.

imgp1829

– Wycofuję uchwałę. Nie mogłem zachować się inaczej. Jest szansa, byśmy uratowali tygodnik bez  sprzedaży udziałów – wyjaśniał prezydent.

A radnym tłumaczył się tak:- To nie jest tak, że chciałem się pozbyć wydawnictwa samorządowego, spółki, która nie jest rentowna i przynosi straty, ale nie do końca mogliśmy sobie pozwolić na jej dokapitalizowanie.(…) Przepraszam, mam nadzieję, że z nowym udziałowcem dogadamy się i więcej problemów w Tygodniku Nadwiślańskim nie będzie.

Gdy skończył radni bili brawo.

Kim jest potencjalny udziałowiec, tego ani prezydent ani prezes spółki nie chcą jeszcze ujawnić. W kuluarach pada nazwisko szefa dużego tarnobrzeskiego przedsiębiorstwa. Rozmowy z tajemniczym  inwestorem mają się zacząć w przyszłym tygodniu.

Wioletta Wojtkowiak

7 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Cena za odprowadzanie wód opadowych w Tarnobrzegu nie wzrośnie!

rta24.eu13 maja 2021

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Ruszają doraźne naprawy dróg

rta24.eu12 maja 2021

Odbierz swoje maseczki- Rusza drugi etap dystrybucji

rta24.eu12 maja 2021

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

Uciekał przed policjantami drogówki, bo spanikował

rta24.eu10 maja 2021

Tarnobrzescy Policjanci oddali hołd zmarłemu aspirantowi

rta24.eu10 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021