W Tarnobrzegu

„Takiego cyrku nie widziałem” kontra „każdy głosuje jak chce ”

„Takiego cyrku nie widziałem” kontra „każdy głosuje jak chce ”

Awantura poprzedziła głosowanie nad składem komisji do przeprowadzenia konkursu na stanowisko kierownika Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Tarnobrzegu. Nie znalazło się w niej miejsce dla żadnego z kandydatów zgłoszonych przez radnych opozycji.

Dla Stanisława Uziela, Leszka Ogorzałka i Sławomira Partyki czarę goryczy przelało głosowanie nad kandydaturą Dariusza Kołka, która przepadła w głosowaniu podobnie jak wcześniej poddana próbie zatwierdzenia kandydatura Norberta Mastalerza. Opozycja nie ma w tej komisji żadnego reprezentanta, co wzbudziło oburzenie radnych po tej stronie. Najbardziej emocjonował się Stanisław Uziel.
– Jak długo jestem radnym, takiego cyrku nie widziałem. Wielki żal, jeśli takich ludzi jak Darek Kołek nie szanujemy – protestował przeciwko wynikowi głosowania. Wypomniał, że radny Kołek wiele razy doposażał placówkę w różne potrzebne rzeczy i dlatego nie wypada, by został tak potraktowany.

Leszek Ogorzałek użył wyrażenia „to odwet”, a Sławomir Partyka uznał, że już wiadomo, kto będzie szefował zakładowi. Żale opozycji nie spotkały się ze zrozumieniem opcji rządzącej. – Wynik głosowania może się nie podobać, ale taka jest decyzja rady miasta i trzeba ją uszanować. Każdy z radnych głosuje jak chce – odpierał zarzuty przewodniczący rady Kamil Kalinka a wiceprzewodniczący Jan Dziubiński, polecał krzyczącym przypomnieć sobie, jak wyglądały głosowania, kiedy rządziła Platforma Obywatelska.

Zdecydowaną większością głosów przeszły propozycje kandydatur zgłoszone przez radnych Prawa i Sprawiedliwości. I tak, komisji przewodniczył będzie zastępca prezydenta Józef Motyka. Skład komisji uzupełnili m.in Halina Mudrecka, Jolanta Kociuba, Barbara Kłeczek, Bożena Kapuściak, Robert Popek.

Do czasu konkursu obowiązki kierownika Zakładu Pielęgnacyjno- Opiekuńczego pełni teraz doradca prezydenta Barbara Zych, która już szefowała zakładowi , ale musiała opuścić to stanowisko, kiedy włodarzem miasta był Norbert Mastalerz. – Sposób jej odwołania był bulwersujący dla tych, którzy wiedzieli jak to się odbywało. Wiemy, jak bardzo dobrze o tę placówkę dbała. Pracuje od miesiąca, a już dużo zmieniło się na lepsze – mówił radny Dziubiński.
Prezydent wyjaśnił radnym, że chciał poczekać ze zmianami kadrowymi do końca 2017 roku, ale nie mógł dłużej czekać z uwagi na zaniedbania. – Skargi związków zawodowych, pracowników i rodzin powtarzały się cały czas. Musiałem powiedzieć dość – oznajmił Grzegorz Kiełb.

WW

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021