W Tarnobrzegu

„Takiego cyrku nie widziałem” kontra „każdy głosuje jak chce ”

„Takiego cyrku nie widziałem” kontra „każdy głosuje jak chce ”

Awantura poprzedziła głosowanie nad składem komisji do przeprowadzenia konkursu na stanowisko kierownika Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Tarnobrzegu. Nie znalazło się w niej miejsce dla żadnego z kandydatów zgłoszonych przez radnych opozycji.

Dla Stanisława Uziela, Leszka Ogorzałka i Sławomira Partyki czarę goryczy przelało głosowanie nad kandydaturą Dariusza Kołka, która przepadła w głosowaniu podobnie jak wcześniej poddana próbie zatwierdzenia kandydatura Norberta Mastalerza. Opozycja nie ma w tej komisji żadnego reprezentanta, co wzbudziło oburzenie radnych po tej stronie. Najbardziej emocjonował się Stanisław Uziel.
– Jak długo jestem radnym, takiego cyrku nie widziałem. Wielki żal, jeśli takich ludzi jak Darek Kołek nie szanujemy – protestował przeciwko wynikowi głosowania. Wypomniał, że radny Kołek wiele razy doposażał placówkę w różne potrzebne rzeczy i dlatego nie wypada, by został tak potraktowany.

Leszek Ogorzałek użył wyrażenia „to odwet”, a Sławomir Partyka uznał, że już wiadomo, kto będzie szefował zakładowi. Żale opozycji nie spotkały się ze zrozumieniem opcji rządzącej. – Wynik głosowania może się nie podobać, ale taka jest decyzja rady miasta i trzeba ją uszanować. Każdy z radnych głosuje jak chce – odpierał zarzuty przewodniczący rady Kamil Kalinka a wiceprzewodniczący Jan Dziubiński, polecał krzyczącym przypomnieć sobie, jak wyglądały głosowania, kiedy rządziła Platforma Obywatelska.

Zdecydowaną większością głosów przeszły propozycje kandydatur zgłoszone przez radnych Prawa i Sprawiedliwości. I tak, komisji przewodniczył będzie zastępca prezydenta Józef Motyka. Skład komisji uzupełnili m.in Halina Mudrecka, Jolanta Kociuba, Barbara Kłeczek, Bożena Kapuściak, Robert Popek.

Do czasu konkursu obowiązki kierownika Zakładu Pielęgnacyjno- Opiekuńczego pełni teraz doradca prezydenta Barbara Zych, która już szefowała zakładowi , ale musiała opuścić to stanowisko, kiedy włodarzem miasta był Norbert Mastalerz. – Sposób jej odwołania był bulwersujący dla tych, którzy wiedzieli jak to się odbywało. Wiemy, jak bardzo dobrze o tę placówkę dbała. Pracuje od miesiąca, a już dużo zmieniło się na lepsze – mówił radny Dziubiński.
Prezydent wyjaśnił radnym, że chciał poczekać ze zmianami kadrowymi do końca 2017 roku, ale nie mógł dłużej czekać z uwagi na zaniedbania. – Skargi związków zawodowych, pracowników i rodzin powtarzały się cały czas. Musiałem powiedzieć dość – oznajmił Grzegorz Kiełb.

WW

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021

Poranny pożar samochodu w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lutego 2021

Kopernika z sercem dla dzieci

rta24.eu22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Lokalna aplikacja mobilna Tu Tarnobrzeg wystartowała

rta24.eu18 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021