W Tarnobrzegu

Tancerze Samby dwukrotnymi mistrzami Polski!

Tancerze Samby dwukrotnymi mistrzami Polski!

Dwa tytuły mistrzów Polski i jeden wicemistrzowski – oto sukces tancerzy tarnobrzeskiej Szkoły Tańca Samba na Krajowych Mistrzostwach Polski IDO w Lublinie (International Dance Organization) będących eliminacjami do Mistrzostw Świata i Europy.

Organizatorem zawodów był Polski Związek Tańca Freestyle i Światowa Organizacja Tańca IDO. W dwudniowej rywalizacji wzięło udział blisko 800 zawodników z ponad 40 polskich klubów. Tancerze walczyli o tytuły w kategoriach wiekowych poniżej 7 lat, do 11 lat, 12-15 lat, powyżej 16 lat i powyżej 31 lat oraz w stylach tanecznych: Salsa, Bachata, Merengue, Caribbean Show, Latin Show, Disco Fox, Salsa Shines.

– Na co dzień tancerze tarnobrzeskiej Samby zajmują się tańcem towarzyskim, ale od ubiegłego roku startujemy w rywalizacji również w innych stylach i formach tanecznych. Od września obok treningów tańca towarzyskiego tancerze pracowali nad układami i choreografią których przewodnim motywem (zgodnie z regulaminem zawodów) był mix tańców latynoamerykańskich i karaibskich – informuje Aleksander Furman. Z parami pracowali trenerzy-Dorota Chwałka i Zbigniew Wrzyszcz oraz konsultanci: Konrad i Joanna Dąbscy.

Wicemistrzowski tytuł obroniły dziewczęta w choreografii „Więźniarki” występujące w kategorii Caribbean Show Formation powyżej 16 lat. Mistrzami Polski, tak jak w ubiegłym roku, zostało 10 par starszych prezentujących układ „Gangi uliczne” w kategorii Couple Dance Formation powyżej 16 lat. Mistrzami Polski zostało także startujących po raz pierwszy 10 par młodszych w choreografii „James Bond” w kategorii Couple Dance Formation od 12 do 15 lat.

Wioletta Wojtkowiak

Zdjęcia ST Samba

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021