W Tarnobrzegu

Tancerze Samby dwukrotnymi mistrzami Polski!

Tancerze Samby dwukrotnymi mistrzami Polski!

Dwa tytuły mistrzów Polski i jeden wicemistrzowski – oto sukces tancerzy tarnobrzeskiej Szkoły Tańca Samba na Krajowych Mistrzostwach Polski IDO w Lublinie (International Dance Organization) będących eliminacjami do Mistrzostw Świata i Europy.

Organizatorem zawodów był Polski Związek Tańca Freestyle i Światowa Organizacja Tańca IDO. W dwudniowej rywalizacji wzięło udział blisko 800 zawodników z ponad 40 polskich klubów. Tancerze walczyli o tytuły w kategoriach wiekowych poniżej 7 lat, do 11 lat, 12-15 lat, powyżej 16 lat i powyżej 31 lat oraz w stylach tanecznych: Salsa, Bachata, Merengue, Caribbean Show, Latin Show, Disco Fox, Salsa Shines.

– Na co dzień tancerze tarnobrzeskiej Samby zajmują się tańcem towarzyskim, ale od ubiegłego roku startujemy w rywalizacji również w innych stylach i formach tanecznych. Od września obok treningów tańca towarzyskiego tancerze pracowali nad układami i choreografią których przewodnim motywem (zgodnie z regulaminem zawodów) był mix tańców latynoamerykańskich i karaibskich – informuje Aleksander Furman. Z parami pracowali trenerzy-Dorota Chwałka i Zbigniew Wrzyszcz oraz konsultanci: Konrad i Joanna Dąbscy.

Wicemistrzowski tytuł obroniły dziewczęta w choreografii „Więźniarki” występujące w kategorii Caribbean Show Formation powyżej 16 lat. Mistrzami Polski, tak jak w ubiegłym roku, zostało 10 par starszych prezentujących układ „Gangi uliczne” w kategorii Couple Dance Formation powyżej 16 lat. Mistrzami Polski zostało także startujących po raz pierwszy 10 par młodszych w choreografii „James Bond” w kategorii Couple Dance Formation od 12 do 15 lat.

Wioletta Wojtkowiak

Zdjęcia ST Samba

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Rozmawiali o możliwości budowy sali sportowej.

rta24.eu15 kwietnia 2021

Krok do kariery – ciekawe warsztaty rozwijające zainteresowania w „Rolniku”

rta24.eu15 kwietnia 2021

Poldery tematem rozmów samorządu z Wodami Polskimi

rta24.eu14 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021

Sprawdź kiedy i gdzie odbierzesz swoje maseczki

rta24.eu8 kwietnia 2021

Dni teatru i wyobraźni już w ten weekend

rta24.eu8 kwietnia 2021

Uwaga! Zmiana czasu na letni

rta24.eu26 marca 2021

Nowe ograniczenia. Co zmieni się od soboty 27 marca?

rta24.eu25 marca 2021